Najnowsze

Najnowsze

25 lat więzienia za oblanie kwasem modelki

Jest prawomocny wyrok na mężczyznę, który oblał kwasem modelkę. Dręczył ją przez lata, a gdy sprawa trafiła do sądu, przyszedł z kwasem siarkowym. W środę sąd utrzymał wyrok 25 lat więzienia i dołożył 12 lat zakazu zbliżania się do ofiary.

Prognoza pogody na czwartek 1 marca

W czwartek pogodnie. Tylko na wschodnim Pomorzu oraz na północnym wschodzie i wschodzie kraju pochmurno. Na Podlasiu, Mazurach, Warmii i Gdańskim Wybrzeżu opady śniegu do 2 cm. Temperatura maksymalna od -12 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i -8 stopni Celsjusza w centrum kraju, do -5 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr wschodni i północno-wschodni. Słaby i umiarkowany.

5 osób zmarło ostatniej doby z powodu wyziębienia

Mróz nie odpuszcza. Z taką temperaturą nie ma żartów. Mija kolejna doba, kolejnych pięć osób nie żyje. W środę rano na termometrach w Polsce było miejscami minus 18 stopni. Jakby tego było mało, to mieszkańcy Świnoujścia nie mieli ogrzewania i ciepłej wody.

Urubko: na K2 wpadłem w szczelinę, cudem się wydostałem

Denis Urubko opuszcza bazę, a rosyjskim dziennikarzom zdradza, co się z nim działo, kiedy odłączył się od kolegów. Spadłem w pięciometrową szczelinę. Potrzebowałem cudu, żeby się stamtąd wydostać - mówi. Narodowa Zimowa Wyprawa na K2 potrzebuje teraz dobrej pogody, żeby ruszyć na szczyt.

Niemieckie miasta mogą zakazywać jazdy autom z silnikami diesla

Niemiecki sąd administracyjny uznał, że miasta mają prawo ograniczać lub wręcz zakazywać jazdy autom z przestarzałymi silnikami diesla. Obrońcy środowiska w Niemczech cieszą się z sukcesu. Niechciane za polską zachodnią granicą samochody mogą teraz trafić na wschód. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Śpiewak: ustawa o IPN od początku była bzdetem

To jest katastrofa, która wydarzyła się na wyraźne życzenie strony rządzącej - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS socjolog prof. Paweł Śpiewak, komentując napięte stosunki polsko-izraelskie. Zdaniem dyrektora Żydowskiego Instytutu Historycznego nowelizacja ustawy o IPN "to próba pisania na nowo polskiej historii" oraz "próba uruchomienia demonów antysemickich, które ożywiły się w marcu 1968 roku".

"Gdyby gra w piłkę polegała na bieganiu bez piłki, to Usain Bolt miałby wiele do powiedzenia"

Piłka stała się sportem tak intuicyjnym, że tego się nie da opanować w wieku 32 lat - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Ambasador Dobrej Woli UNICEF i wielokrotny mistrz olimpijski w chodzie sportowym Robert Korzeniowski, komentując możliwość występów na piłkarskich stadionach Usaina Bolta. - Wszystko to jest takie gadanie w celach reklamowych - stwierdził z kolei Maciej Petruczenko z "Przeglądu Sportowego". Goście programu podkreślili, że choć zdarzają się pojedyncze sukcesy sportowców po zmianie dyscyplin, w jakich się specjalizują, to w dzisiejszych czasach jest to zjawisko bardzo mało realne. Zdaniem Korzeniowskiego "kariera Bolta skończyła się przedwcześnie i nie tak, jak to sobie wymarzył", więc teraz "bawi się życiem".

Prognozy się nie sprawdziły. Ekstremalne warunki na K2

Prognozy się nie sprawdziły. Zamiast okna pogodowego na K2 panują ekstremalne warunki. Zespoły, których celem było dotarcie do obozu trzeciego i zaaklimatyzowanie się, wróciły do bazy. Ten wiatr chce nas zwiać z grani - mówią himalaiści. Na miejscu jest wysłannik "Faktów" TVN Rober Jałocha.

Kamery w lokalach wyborczych? Specjaliści pokazali "Faktom" TVN, jak przejąć takie urządzenia w dwie minuty

Transmisja z wyborów jest zdaniem rządu przemyślana i zaplanowana, ale brakuje 600 milionów złotych i ponad 25 tysięcy kamer. Wszystko dlatego, że po zmianach Kodeksu wyborczego w każdej z dwudziestu ośmiu tysięcy wyborczych komisji ma być kamera. Ale nie wiadomo czy i kiedy będą, bo nie ma przetargu i nie wiadomo kiedy będzie. Dodatkowym problemem jest zabezpieczenie takich transmisji.

Policja utorowała drogę na SOR. Uratowało to życie dziecku

Policyjną drogówkę z Pleszewa mija pędzący samochód, więc funkcjonariusze ruszają w pościg. Zatrzymują kierowcę i widzą, że płacze. To nie był pirat - to zrozpaczony ojciec z trzymiesięcznym umierającym dzieckiem. Dzięki policyjnej pomocy dziewczynkę udało się uratować.

Prognoza pogody na środę 28 lutego

We wschodniej części kraju ostatni dzień miesiąca będzie pochmurny i śnieżny. W pozostałych regionach kraju pogodnie. Temperatura maksymalna od -13 stopni Celsjusza na Podlasiu do -6 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Ciśnienie rośnie, w południe 1016 hPa.

Denis Urubko opuszcza ekipę. "Dałem z siebie wszystko"

Bez zgody kierownictwa, bez komunikatora i bez partnera chciał zaatakować szczyt. Nie udało się. Teraz Denis Urubko wrócił do bazy i wkrótce ją opuści, podobnie jak i całą wyprawę, bo uznano, że "koledzy nie widzą możliwości dalszej współpracy". Jego motywacja wydaje się jasna - chciał zdobyć szczyt zimą, a jego zdaniem ta pora roku w Himalajach kończy się wraz z końcem lutego. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Marcinkiewicz: nikt nie ma prawa "zamrażać" w Polsce ustawy, która wchodzi w życie

- Reakcja premiera Morawieckiego była ponownie reakcją w bok - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były premier Kazimierz Marcinkiewicz, komentując słowa premiera po apelu polskich Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. - To bardzo ważny list - dodał. Zdaniem Marcinkiewicza błędem PiS jest to, że nie stawia na kompromis. W opinii gościa programu premier Morawiecki po raz kolejny skłóca Polskę z zagranicznymi partnerami. - Robi to tylko ze względu na wewnętrzną politykę historyczną - uważa Marcinkiewicz. Odniósł się też do tak zwanego "zamrożenia" ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. - Nikt nie ma prawa "zamrażać" w Polsce ustawy, która wchodzi w życie - podkreślił były premier.

The Rolling Stones wracają do Polski po 11 latach. "To jest zawsze misterium"

- Polecam wszystkim, bo to jest zawsze misterium - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS muzyk Zbigniew Hołdys, komentując fakt, że po 11 latach zespół The Rolling Stones znów zagra w Polsce. Sam - jak przyznał - nie wybiera się na ten koncert. Wizyta w Warszawie będzie ostatnią odsłoną trasy koncertowej zespołu po Europie. Zdaniem Hołdysa fenomen zespołu tkwi w tym, że ich występy to "niekontrolowane zjawisko" i "introwertyczna historia". W opinii gościa programu, The Rolling Stones tworzą kreatywne, wyjątkowe połączenie, wręcz "misterium popkultury". Zdaniem Hołdysa, mimo, że "pewne awantury były", to zespół nie rozpadł się, ponieważ członkowie robili sobie przerwy we wspólnej pracy i "mają gdzie uciec".

"Kadencja minie, wstyd zostanie". Protestujący apelują do sędziów

- Zrezygnujcie z kandydowania do Krajowej Rady Sądownictwa - apelują przeciwnicy nowych ustaw sądowych do sędziów, którzy się zgłosili. I mimo mrozu, hasło "wolne sądy" znów słychać w Polsce. Są pikiety w kilku miastach i pytanie o to, czy kandydowanie w obecnych warunkach to nie wstyd.