Wszedł do pokoju, wymierzył w głowę, strzelił. 11-latek zabił babcię


11-letni chłopiec strzelił w głowę opiekującej się nim babci z pistoletu dziadka. Potem zamknął się w pokoju i popełnił samobójstwo. Do tego szokującego zdarzenia doszło w Arizonie.

Oglądaj "Fakty o Świecie" od poniedziałku do piątku o 20:20 w TVN24 BiS

Mieszkańcy niewielkiego miasta Litchfield Park w Arizonie cały czas są w szoku.

- To surrealistyczne. To była fajna rodzina. Znałem tego chłopca. Często jeździł po okolicy rowerem. To, co się wydarzyło, to prawdziwa tragedia - mówi Walter Venerable, sąsiad. - Utrzymywaliśmy sąsiedzkie relacje. Zastanawiam się, czy mogłem zrobić coś więcej. Czy mogłem coś zauważyć lub powiedzieć - mówi inny sąsiad Danny Dillon.

11-letni chłopiec zastrzelił swoją babcię, a następnie popełnił samobójstwo. O tragedii policję poinformował dziadek chłopca.

Nie chciał sprzątać

Według jego relacji razem z żoną wielokrotnie prosili wnuka, aby posprzątał swój pokój. Chłopiec miał stawiać opór. Gdy dziadkowie poszli do salonu, usiedli na sofie i zaczęli oglądać telewizję, do pomieszczenia wszedł wnuk. W dłoni miał należący do dziadka pistolet.

Podszedł do babci i bez chwili namysłu strzelił w tył jej głowy, po czym wybiegł do swojego pokoju.

Dziadek początkowo chciał biec za wnukiem, ale równocześnie próbował ratować żonę. Po chwili padł kolejny strzał.Chłopiec zastrzelił się w swoim pokoju.

Ta wersja wydarzeń jest teraz potwierdzana przez śledczych. Dziadkowie sprawowali pełną opiekę prawną nad chłopcem.

"On miał przecież zaledwie 11 lat"

Według sąsiadów 11-latek był pogodny, lubiany i nie sprawiał problemów wychowawczych. - Nie wiem co się stało. On miał przecież zaledwie 11 lat - mówi sąsiad rodziny. Dziadek chłopca może teraz usłyszeć zarzuty. Znajdująca się w domu broń powinna być tak zabezpieczona, aby nie miał do niej dostępu nieletni.

- Mogę sobie wyobrazić jak teraz czuje się dziadek chłopca. Gdy usłyszeliśmy z żoną co się stało, byliśmy w szoku - mówi David Juarez, sąsiad rodziny.

W szoku są też szkolni koledzy 11-latka. Władze szkoły w porozumieniu z rodzicami zapewniły uczniom opiekę psychologów. - Dzieciaki muszą zrozumieć te wydarzenia. Jako dziadkowie i rodzice musimy im w tym pomóc - dodaje David Juarez.

Do podobnych tragedii z użyciem broni palnej dochodzi w Stanach Zjednoczonych regularnie. Każdego roku od ostrej amunicji ginie około 30 tysięcy Amerykanów.

Temat ograniczenia dostępu do broni powraca po każdej krwawej strzelaninie i podczas wszystkich kampanii wyborczych. Jednak dotychczas - bez względu na to, czy u władzy są republikanie czy demokraci - nie wprowadzono obostrzeń.

Autor: Piotr Czubowicz / Źródło: Fakty o Świecie TVN24 BiS

Pozostałe wiadomości

Dla tych młodych ludzi - studenta, aktywistki, pracowniczki unijnej instytucji - wybory europejskie to, jak mówią, ich być albo nie być. Unia Europejska dała im możliwości, których nie mieli w ich wieku ich rodzice. Młodzi studiują na europejskich uniwersytetach w międzynarodowym towarzystwie.

Młodzi włączają się w kampanię profrekwencyjną przed wyborami. "Nie znamy innej rzeczywistości i nie chcemy znać"

Młodzi włączają się w kampanię profrekwencyjną przed wyborami. "Nie znamy innej rzeczywistości i nie chcemy znać"

Źródło:
Fakty TVN

55 ocalałych z zagłady Żydów było wśród ponad sześciu tysięcy osób, które w tym roku wzięły udział w Marszu Żywych. To projekt edukacyjny, więc do Oświęcimia przybyli w większości młodzi ludzie pochodzenia żydowskiego z całego świata. Obok trasy Marszu ustawiły się osoby protestujące przeciwko "ludobójstwu w Gazie".

Marsz Żywych w tym roku był wyjątkowy. "Upamiętniamy pierwszy Holocaust, ale teraz przeżywamy drugi"

Marsz Żywych w tym roku był wyjątkowy. "Upamiętniamy pierwszy Holocaust, ale teraz przeżywamy drugi"

Źródło:
Fakty TVN

Maj to miesiąc świadomości czerniaka. To najpoważniejszy rodzaj nowotworu złośliwego skóry. Blisko 60 tysięcy ludzi umiera rocznie z powodu tej choroby. Jeśli nowotwór zostanie wcześnie wykryty, można go wyleczyć. Warto zbadać się teraz, przed nadejściem lata. We Wrocławiu mieszkańcy mogli przebadać swoje znamiona na placu Solnym. Akcję profilaktyczną zorganizowali lekarze z Dolnośląskiego Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii.

Wrocławianie mogli na placu Solnym sprawdzić, czy mają czerniaka. Kilka osób faktycznie go miało

Wrocławianie mogli na placu Solnym sprawdzić, czy mają czerniaka. Kilka osób faktycznie go miało

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Polacy pracują znacznie dłużej, niż wynosi średnia unijna i światowa. Z badań wynika też, że nie potrafimy zachować równowagi między aktywnością zawodową a życiem prywatnym i odpoczynkiem. - Jako społeczeństwo jesteśmy cały czas na dorobku, w związku z tym podejmujemy dodatkowe prace, dodatkowe zatrudnienie, ale odbija się to na naszym życiu społecznym i rodzinnym - zwraca uwagę dr Tomasz Kopyściański, ekonomista na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu.

Polacy pracują więcej godzin niż Europejczycy. Wciąż nie nauczyliśmy się utrzymywać work-life balance

Polacy pracują więcej godzin niż Europejczycy. Wciąż nie nauczyliśmy się utrzymywać work-life balance

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

- Najważniejsze pytanie dla mnie jest takie: jak to jest możliwe i jak pan sędzia mógł w ogóle wpaść na taki pomysł? - mówił w "Faktach po Faktach" minister sprawiedliwości, prokurator generalny Adam Bodnar. Odniósł się do sprawy Tomasza Szmydta, zamieszanego w aferę hejterską, który zwrócił się do białoruskich władz o azyl.

Adam Bodnar o sędzim Tomaszu Szmydcie. "Jak mógł w ogóle wpaść na taki pomysł?"

Adam Bodnar o sędzim Tomaszu Szmydcie. "Jak mógł w ogóle wpaść na taki pomysł?"

Źródło:
TVN24

Adam Bodnar, minister sprawiedliwości i prokurator generalny, potwierdził w "Faktach po Faktach" w TVN24, że rozmawia z Kancelarią Prezydenta w sprawie poparcia nowelizacji ustawy o KRS. Ocenił, że to "ostatni etap, kiedy można jeszcze coś z panem prezydentem skonsultować i nie narazić się na ryzyko weta".

Bodnar: potwierdzam, rozmawiam z Kancelarią Prezydenta w sprawie ustawy o KRS

Bodnar: potwierdzam, rozmawiam z Kancelarią Prezydenta w sprawie ustawy o KRS

Źródło:
TVN24

Gospodarzem jest Emmanuel Macron, gościem - Xi Jinping. Chiński przywódca rozpoczął wizytę w Europie od Francji, gdzie dołączyła do obu prezydentów przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

"Liczymy na to, że Chiny wykorzystają cały swój wpływ na Rosję". Xi Jinping z wizytą w Paryżu

"Liczymy na to, że Chiny wykorzystają cały swój wpływ na Rosję". Xi Jinping z wizytą w Paryżu

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Wybory do brytyjskiego parlamentu muszą się odbyć najpóźniej w styczniu 2025 roku. Z każdym dniem rośnie pewność co do jednego: Partia Konserwatywna powinna spodziewać się klęski. Najnowsza poszlaka to wynik wyborów lokalnych, które przegrała z kretesem. Obecna opozycja ma powody do radości. A torysi? Jest praca do wykonania - przyznaje premier Rishi Sunak. Jego koleżanki i koledzy z partii twierdzą, że jest za późno na zmianę lidera.

Torysi po 14 latach u władzy mogą przejść do opozycji.  "Zmiana lidera teraz nie zadziała: czas na to był i minął"

Torysi po 14 latach u władzy mogą przejść do opozycji. "Zmiana lidera teraz nie zadziała: czas na to był i minął"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS