Najnowsze

Najnowsze

Krzyki i przepychanki w Sejmie. "Nie mają serca ci strażnicy"

Gorąca atmosfera na sejmowych korytarzach. Matki niepełnosprawnych chciały wywiesić transparent, ale straż marszałkowska wkroczyła do akcji. Tłumaczyła, że musi dmuchać na zimne. Ale zrobiło się gorąco. Protestujący chcą kompromisu, ale rząd - póki co - nie chce rozmawiać.

Prognoza pogody na piątek 25 maja

W piątek na Pomorzu, Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce będzie słonecznie. Na pozostałym obszarze kraju wystąpią przelotne opady deszczu i burze z gradem. Temperatura wyniesie od 22 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, do 26 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim. Wiatr będzie słaby i umiarkowany. W porywach burzowych osiągnie prędkość do 90km/h.

Nowe ustalenia w sprawie strzelaniny w Opolu

Śledczy ujawniają, jaką broń miał przy sobie mężczyzna, który zginął przed komisariatem. Policja twierdzi, że jej użył. Napastnik miał zniszczyć zaparkowany przed budynkiem samochód. Potem, podczas interwencji funkcjonariuszy, miał strzelić, na co jeden z policjantów odpowiedział ogniem.

Tak źle na wschodzie Ukrainy nie było od dawna. "7700 przypadków złamania rozejmu"

Petro Poroszenko publikuje w internecie nagranie, na którym widać pierwsze ćwiczenia z wykorzystaniem amerykańskich rakiet typu Javelin. Kijów zapewnia, że broń będzie wykorzystywana tylko w celach obronnych. Moskwa twierdzi, że udostępniania Ukrainie broni przez Amerykanów tylko pogorszy sytuację między dwoma krajami. Od kilku tygodni sytuacja na wschodzie Ukrainy dramatycznie się pogarsza, a w tle są ostrzeżenia SBU o możliwym potężnym ataku cybernetycznym.

"W tej całej rozgrywce plan ma tylko Pjongjang"

Trump może całą ofertę wobec Korei Północnej wycofać. Z drugiej strony mamy Kim Dzong Una, któremu zawierzyć to tak, jak się znaleźć z tygrysem w klatce - powiedział w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS Roman Imielski z "Gazety Wyborczej", komentując doniesienia w sprawie spotkania Trump-Kim. - Nie będzie tego spotkania, wszystko na to wskazuje - dodał dziennikarz. - Wydaje się, że w tej całej rozgrywce plan ma tylko Pjongjang, nie Waszyngton - ocenił i stwierdził, że Trump nie ma strategii, tylko kieruje się "zmysłem biznesowym". Zdaniem amerykanisty Artura Wróblewskiego z Uczelni Łazarskiego denuklearyzacja z perspektywy Kima "jest bez sensu". Według Wróblewskiego Kim nie ma interesu, by oddać broń rakietową, na którą tyle pracował.

Irlandczycy decydują w sprawie aborcji. "To jest kwestia równości"

Prawa i zdrowie kobiet są stawką referendum w Irlandii - oceniła w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS Agnieszka Wiśniewska z "Krytyki Politycznej". - To jest wybór czy wszyscy mają prawo do życia, czy tylko zdrowi, nie noszący wad i chciani - stwierdził z kolei Paweł Woliński z fundacji CitizenGo Polska.

Ćwiczenie jazdy pod okiem rodzica? "Ciekawy pomysł"

Ministerstwo infrastruktury rozważa by kursanci - przed egzaminem na prawo jazdy - mogli ćwiczyć pod okiem rodziców. I jeździć bez prawa jazdy w normalnym ruchu miejskim. W wielu krajach tak jest. Czy pomysł przejdzie też w Polsce?

Przyjazna atmosfera, ale i walka o miejsce. Kadra trenuje nad morzem

Pierwsze zajęcia na boisku w Jastarni, walka w powietrzu o piłkę i już jest kontuzja barku Jacka Góralskiego. Trwa walka o miejsce w reprezentacji na mundialu, którą piłkarze nazywają walką o spełnienie chłopięcych marzeń. Młodsi, po raz pierwsi powołani - nie chcą słyszeć o urlopie nad morzem. Oni mają tylko kilka dni, by przekonać trenera Nawałkę, by na nich postawił.

Prognoza pogody na czwartek 24 maja

W czwartek na południu i południowym-wschodzie kraju zachmurzenie, przelotne opady deszczu i burze z gradem. Temperatura maksymalna od 17 stopni Celsjusza na Wybrzeżu, 20 stopni Celsjusza na Żuławach, 24 stopni Celsjusza w centrum kraju do 25 stopni Celsjusza miejscami na zachodzie i południu. Wiatr północno-wschodni, umiarkowany, a okresami dość silny. W porywach burzowych jego prędkość może osiągnąć 90 km/h.

Jacek Czaputowicz: mamy amerykańską deklarację, że do wizyty prezydenta Dudy dojdzie

Marzeniem polskiej dyplomacji jest spotkanie Andrzej Duda-Donald Trump. Prezydent Duda właśnie wrócił ze Stanów Zjednoczonych, ale żadnego spotkania na najwyższym szczeblu nie odbył. Sekretarz stanu Mike Pompeo powiedział wcześniej o zobowiązaniach prezydenta Donalda Trumpa. Szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz stwierdził jednak, że w jego przekonaniu do takiej wizyty dojdzie. - Myślę, że dojdzie. Tak, bo zaproszenie jest otwarte. Jest kwestia ustalenia terminu, dopasowania terminów prezydentów, kalendarzy. Zobaczymy, być może we wrześniu, a może w innym terminie. Zobaczymy. W każdym razie zostałem zapewniony, że Stany Zjednoczone są zainteresowane tą wizytą i będzie ona zrealizowana - powiedział szef MSZ Jacek Czaputowicz w rozmowie z reporterem "Faktów" TVN. Jak dodał "mówimy o terminie tegorocznym". Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Cimoszewicz: nieprzyjęcie Dudy przez Trumpa ma swoją wymowę

Państwo przewodniczące Radzie Bezpieczeństwa powinno raczej z troską mówić o wszystkich - powiedział w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS były premier Włodzimierz Cimoszewicz. Jego zdaniem prezydent Duda w swoim przemówieniu w ONZ "mógł wyrazić polski punkt widzenia w sprawach dotyczących bezpieczeństwa, ale nie skorzystał z tego", a jedynie "strywializował kwestie prawa międzynarodowego, kiedy posłużył się przykładami reparacji wojennych i katastrof lotniczych". - To było swoistym zgrzytem - ocenił Cimoszewicz.