Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na niedzielę 16 września

W niedzielę pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień od 18 stopni Celsjusza na Kaszubach i Suwalszczyźnie do 23 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

W trakcie wojny pani Maria znalazła schronienie w Iranie. Powstał o niej film

To historia o tym, jak niezwykłe były losy Polaków w ostatnim stuleciu. W 1942 roku wraz z rodakami wypuszczonymi z sowieckich łagrów pani Maria Bajdan trafiła do Iranu. I tam została. Jest jedną z ostatnich żyjących Polek, które wojenne losy rzuciły do Persji. Jej historią zafascynowała się Narges Khargani, irańska dokumentalistka. Nakręciła o pani Marii film. Z reżyserką, która gościła w Polsce, spotkał się Michał Sznajder. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Niesłychany wyczyn polskiego nurka. "To był trening. Ten rekord jest przy okazji"

Ten człowiek znany jest z niezwykłej pasji, wymagającej odwagi, umiejętności i dokładności - Krzysztof Starnawski, ratownik GOPR i nurek jaskiniowy. Na nurkowaniu zna się znakomicie, co właśnie potwierdził kolejnym wyczynem - rekordem świata. 303 metry - na taką głębokość udało mu się zejść w tak zwanym obiegu zamkniętym. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

"Rosjanie bardzo pewnie czują się na zachodzie"

Wszystko co w tej chwili się dzieje raczej potwierdza tezę, że prawdopodobieństwo zaangażowania służb rosyjskich w próbę zabójstwa Siergieja Skripala i jego córki nie budzi wątpliwości - ocenił, w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS generał Marek Dukaczewski, były szef WSI. Jego zdaniem Rosjanie "bardzo pewnie czują się na Zachodzie". - Putinowi to było potrzebne, by odzyskać pozycję patriotycznego obrońcy Rosji - dodał Michał Broniatowski, szef redakcji "Politico" w Polsce.

Ludmiła Kozłowska w Bundestagu. Polska chce wyjaśnień

O złożenie wyjaśnień zostali poproszeni niemiecki ambasador i oficer łącznikowy po tym jak w Bundestagu wystąpiła Ludmiła Kozłowska, prezes Fundacji Otwarty Dialog. Na wniosek Polski została wydalona ze strefy Schengen. Niemcy wydali jej wizę.

Prognoza pogody na sobotę 15 września

W sobotę na wschodzie, południowym-wschodzie oraz na Pomorzu wystąpi zachmurzenie umiarkowane i duże. Mogą pojawić się też opady deszczu. Temperatura wyniesie od 18 stopni Celsjusza na Wybrzeżu, Suwalszczyźnie i Lubelszczyźnie do 22 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny.

Kosmiczne zawody w Starachowicach. Rywalizują marsjańskie łaziki

W Starachowicach trwają zawody łazików marsjańskich "European Rover Challenge". Na specjalnie przygotowanej trasie łaziki będą wykonywać zadania przypominające rzeczywistą misję marsjańską - pokonywać przeszkody, pobierać próbki gruntu i prowadzić symulowane naprawy. W zawodach rywalizuje ze sobą 40 zespołów z 20 państw świata.

"Komisja Europejska nie szanuje rozdziału władz"

- Komisja Europejska nie szanuje rozdziału władz. Nie jest zadaniem kogoś, kto stawia zarzuty, prowadzenie kampanii przeciwko oskarżonemu - oceniał w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS Marek Jurek z Prawicy Rzeczypospolitej. Komisja Europejska powinna teraz czekać na werdykt Rady Europejskiej - przekonywał. - Zakres każdej władzy jest opisany w traktatach. KE złożyła skargę na Polskę. KE złożyła wniosek, i powinna czekać na Radę Europejską - mówił Jurek. Przekonywał, że "prokurator nie może nękać oskarżonego". - Funkcje KE są policyjne. Zbiera materiał i oddaje. Ten, kto zebrał materiał, powinien dać spokój i czekać na werdykt - argumentował.

Prognoza pogody na piątek 14 września

Na południu, w centrum i na wschodzie wystąpią opady deszczu. Na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i w Małopolsce możliwe są wyładowania atmosferyczne. Poza tym będzie pogodnie. Temperatura wyniesie od 17 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 26 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, z północy.

Zajechała drogę policjantom, poprosiła o pomoc. Policja zawiozła jej synka do szpitala

Radiowozem na sygnale przez zatłoczone ulice prosto do szpitala. Policjanci z Koluszek zawieźli matkę z rannym 10-letnim chłopcem do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Kacper w wyniku nieszczęśliwego wypadku miał zmiażdżone dwa palce, musiał błyskawicznie trafić na blok operacyjny. Najpierw wiozła go mama, ale do szpitala miała ponad 30 kilometrów. Kiedy zobaczyła na drodze policyjny radiowóz, zajechała drogę i poprosiła o pomoc. Dzięki natychmiastowej reakcji funkcjonariuszy podróż trwała nie półtorej godziny, tylko 20 minut.

Znów będzie dziewięć planet? Trwa batalia o status Plutona

Walka o dziewiątą planetę w Układzie Słonecznym. Był nią Pluton. W 2009 roku Międzynarodowa Unia Astronomiczna odebrała Plutonowi status planety, określając to ciało jako planetę karłowatą. Ale być może znów trafi na listę pełnoprawnych planet. Walczy o to grupa naukowców. Ich zdaniem status planety Plutonowi odebrano niesłusznie. Jest mały, ale za to ciekawy. Ma ocean i atmosferę.

Szczerski broni Dudy. "Czytałem, że brawa dla Junckera puszczono z taśmy"

Przemawiając we wtorek w Leżajsku prezydent Andrzej Duda mówił o "wyimaginowanej wspólnocie", z której Polacy niewiele mają. Choć w tym zdaniu słowa "Unia Europejska" nie padły, to prezydent wypowiedział je kilkanaście sekund później. Broniąc tej wypowiedzi, szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski powiedział: - Wolę realne oklaski mieszkańców Leżajska, niż sztuczne oklaski puszczone z taśmy w Parlamencie Europejskim po przemówieniu Junckera. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.