Najnowsze

Najnowsze

Były prezes GetBack zatrzymany. "Wątek wyprowadzania pieniędzy"

Agenci CBA zatrzymali byłego szefa firmy GetBack, Konrada K. W piątek prokuratura przesłuchała go w charakterze świadka, a w sobotę wysłała po niego CBA, by postawić mu zarzuty - wyrządzenia szkody majątkowej firmie w wielkich rozmiarach, wyprowadzania ze spółki pieniędzy, a także manipulacji instrumentami finansowymi i podawania nieprawdy.

Kongres Kobiet w Łodzi. Wśród uczestników Iwona Hartwich

W Łodzi rozpoczął się doroczny Kongres Kobiet. Stulecie odzyskania niepodległości jest też setną rocznicą uzyskania przez Polki praw wyborczych. Na kongres przyjechały kobiety z całej Polski, by uczestniczyć w licznych debatach i warsztatach. Wśród nich jest uczestniczka niedawnego protestu osób niepełnosprawnych w Sejmie - Iwona Hartwich.

Szansa na wcześniejsze wykrywanie raka płuc. Wystarczy badanie krwi

Jest szansa na wcześniejsze wykrywanie raka płuc, a dzięki temu także na wcześniejsze i skuteczniejsze leczenie. Dobra wiadomość nadeszła od naukowców zza oceanu. Polscy lekarze chcą nową metodę jak najszybciej zastosować u nas. Tym bardziej, że jest nieuciążliwa dla pacjenta. Chodzi o badanie krwi.

Prognoza pogody na niedzielę 17 czerwca

W niedzielę na zachodzie Polski i na Pomorzu zachmurzenie kłębiaste, umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu do 10-30 mm oraz burzami z gradem. Na pozostałym obszarze kraju pogodnie. Tylko na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu okresami więcej chmur z niewielkimi opadami deszczu do 1-5 mm. Temperatura maksymalna od 23 stopni Celsjusza na Wybrzeżu i 26 stopni Celsjusza na Pomorzu, Warmii, Suwalszczyźnie i Podkarpaciu, 28 stopni Celsjusza w centrum kraju do 30 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr z kierunków południowych, tylko na wschodzie wiatr północno-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w burzach silny do 90 km/h.

Doroczne regaty katamaranów w Sopocie

Są widowiskowe, choć ich obsługa wymaga dużych umiejętności. Dziesiątki katamaranów, czyli dwukadłubowych żaglówek, pojawiło się dziś w Sopocie. Wszystko w związku z regatami, które z pobliskiego molo mogą podziwiać mieszkańcy i turyści.

Najdroższy jacht na świecie w oku kamery TVN24 BiS

Są w Rosji ludzie, dla których ani podatki, ani emerytura problemami nie są. Chodzi o rosyjskich oligarchów. Ich majątki liczone są nie w milionach euro, lecz w miliardach, a kiedy ma się takie pieniądze, to można sobie kupić wszystko, na przykład najdroższy na świecie jacht. W tym momencie Rosjanin Andriej Mielniczenko wypoczywa w Monte Carlo i jego jacht z bliska obserwował Mateusz Walczak. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Dziak: nieoficjalnie mówi się, że Trump przegrał pojedynek z Kimem

- Jaki to jest prezydent, że my wszyscy patrzymy, modlimy się, żeby jakiejś gafy nie popełnił - zastanawiał się w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS prof. Waldemar Dziak, kierownik Zakładu Bezpieczeństwa Globalnego i Studiów strategicznych PAN, komentując fakt, że propaganda północnokoreańska wykorzystała zdjęcie Donalda Trumpa. Na fotografii tej prezydent USA salutuje północnokoreańskiemu oficerowi. - On parę rzeczy źle wykonał, co do tego nie ma wątpliwości - ocenił. Profesor Dziak stwierdził też, że gesty Trumpa ułatwiły propagandzie północnokoreańskiej przedstawienie szczytu w Singapurze przede wszystkim jako sukcesu Kim Dzong Una. - Nieoficjalnie już się mówi, że z Trumpem trzeba rozmawiać dlatego, że Trump przegrał ten pojedynek dyplomatyczny z Kim Dzong Unem, okazał się słabszy - mówił prof. Dziak.

Kolejki na SOR-ach coraz dłuższe pomimo obietnic ministra

Sytuacja na szpitalnych oddziałach ratunkowych jest dramatyczna. Minister zdrowia Łukasz Szumowski przyznaje, że na szpitalnym oddziale ratunkowym pacjent na pomoc może czekać nawet kilkanaście godzin. Były minister zdrowia Konstanty Radziwiłł miał być mistrzem od skracania kolejek. Nie zniknęły; przeciwnie, zniknął minister. Kolejki zaś robią się coraz dłuższe.

Prognoza pogody na sobotę 16 czerwca

W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane. Na Suwalszczyźnie, Mazowszu i Ziemi Łódzkiej miejscami słaby, przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 22 stopni Celsjusza na Pomorzu Gdańskim do 27 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, północno-wschodni. Ciśnienie spada, w południe 1002 hPa.

Obawy o ataki rasistowskie w trakcie mundialu. "Mam nadzieję, że Rosja jest gotowa, by nas chronić"

"W czasie nadchodzących mistrzostw świata w piłce nożnej Rosjanki powinny unikać seksu z obcokrajowcami innej rasy" - przed tym przestrzega deputowana do Dumy Tamara Pletniowa. Polityk dodaje, że może się to skończyć samotnym wychowywaniem "dziecka mieszanej rasy". To wystąpienie i wcześniejsze zachowania rosyjskich kibiców, wywołują obawy o możliwości rasistowskich ataków w trakcie mundialu. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Burza piaskowa na Marsie zagraża łazikowi Opportunity

Wielka burza piaskowa sprawiła wiele problemów marsjańskiemu łazikowi Opportunity. Burza w ciągu kilku dni objęła prawie 41 milionów kilometrów kwadratowych. To łączny obszar Ameryki Północnej i Rosji. Naukowcy z NASA obawiają się, że łazik może tego nie przetrwać. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.