Najnowsze

Najnowsze

Korek po horyzont. A2 zablokowana na 17 km. "To jest tragedia"

Gigantyczny korek na autostradzie A2. Kierowcom kończy się woda, paliwo i cierpliwość. Policja ewakuuje samochody z małymi dziećmi. Wyjazd z Polski przez granicę w Świecku to droga przez mękę. I nie stało się nic nadzwyczajnego - po niemieckim długim weekendzie - setki ciężarówek wyjechały na drogę.

Samoloty dla VIP-ów są. Dlaczego nie są używane?

Usterka w boeingu naprawiona - prezydent Andrzej Duda ze Stanów wrócił innym, rejsowym lotem. Na szczęście nic się nie stało, ale warto spytać kiedy wystartują trzy nowe, kupione dla VIP-ów maszyny. Trwa szkolenie pilotów, a po katastrofie smoleńskiej - chyba wszyscy wiedzą, że tego nie da się zrobić na skróty.

Prognoza pogody na środę 23 maja

W południowej części kraju dynamiczne zmiany zachmurzenia, przelotny deszcz i burze. W pozostałych rejonach zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 20 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 26 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, ze wschodu. Ciśnienie rośnie, w południe 1008 hPa.

Miał przygotowywać zamach na sejm. Ruszył proces Wojciecha K.

Ponad dwa lata śledztwa i pięćdziesiąt trzy tomy akt, a w nich szczegółowy opis ustaleń prokuratury w sprawie planowanego zamachu na sejm, senat i prezydenta. Proces Wojciecha K. właśnie ruszył w Olsztynie. Po odczytaniu przez prokuratora aktu oskarżenia, sąd wyłączył jawność.

Szczur tropiący niczym pies - znajdzie ładunek wybuchowy

Szczur tropiący - idealny do wykrywania materiałów wybuchowych. Szkolenie zwierząt trwa około 9 miesięcy. Potem taki wyszkolony gryzoń sprawdza się równie dobrze jak pies. Ze szczurzą pomocą udało się rozbroić ponad 100 tysięcy min oraz innych ładunków, głównie w krajach Afryki i Azji.

Wirtualna sala zbrodni i śledztwo zupełnie na poważnie

Wirtualne dowody, wirtualne poszlaki i całkiem prawdziwe śledztwo - które mają poprowadzić prawdziwi studenci Uniwersytetu Wrocławskiego. W pierwszej w Polsce wirtualnej sali zbrodni będą się uczyć, min. jak przeprowadzać oględziny czy zabezpieczać dowody.

Nowe zarzuty dla nożownika z Cerekwicy Starej

Nowe zarzuty dla nożownika z Cerekwicy Starej. Prokuratorzy podejrzewają, że poza zamordowaniem dwóch osób i usiłowaniem morderstwa, dokonał jeszcze jednej próby zabójstwa. 22-latek z Jarocina w marcu wtargnął z nożem do domu swojej byłej partnerki. Ją i ich nienarodzone dziecko ciężko ranił, podobnie jak siostrę dziewczyny. Niedoszłych teściów zabił. Czy w prokuratorskim śledztwie nastąpił przełom?

Były szef policji: dostałem ofertę od agentów CBA

Potraktowali mnie jak bandytę - mówi były komendant policji. Zbigniew Maj opowiadał w programie "Jeden na jeden" TVN24 jak CBA weszło do niego o szóstej rano i kazało wszystkim położyć się na podłogę - łącznie z nieletnią córką. Były szef policji twierdzi, że sugerowano mu pewien układ.

Prognoza pogody na wtorek 22 maja

We wtorek na krańcach zachodnich kraju pogodnie. W pozostałych regionach zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu i burze z gradem. Szczególnie na wschodzie i południu. Temperatura maksymalna od 19 stopni Celsjusza na Wybrzeżu, 23 stopni Celsjusza w centrum kraju do 25 stopni Celsjusza na południu. Wiatr południowo-wschodni i wschodni, słaby i umiarkowany. Okresami dość silny. Porywy w burzach mogą osiągnąć prędkość do 80 km/h.

Paweł Pawlikowski nagrodzony na festiwalu w Cannes

Wielka radość fanów polskiego kina. Na słynnym festiwalu filmowym w Cannes nagrodę za reżyserię dostał Paweł Pawlikowski, za film "Zimna wojna". Wcześniej został nagrodzony Oskarem za "Idę". Pawlikowski znowu mówi o Polsce i znowu robi gigantyczne wrażenie na widzach.