Najnowsze

Najnowsze

"Upłynie tydzień, zanim skończą się śmiać zarówno w Waszyngtonie, jak i w Brukseli"

- Mniej więcej mamy na to takie szanse, jak ja mam szanse na wygranie następnych wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych - stwierdził w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS były polityk PiS i PO Michał Kamiński, komentując wtorkowe słowa Mateusza Morawieckiego o tym, że Polska mogłaby być pośrednikiem między USA a Europą. - Jak on to powie głośno, to myślę, że upłynie tydzień, zanim skończą się śmiać zarówno w Waszyngtonie, jak i w Brukseli - ocenił poseł federacyjnego Klubu Poselskiego Polskiego Stronnictwa Ludowego-Unii Europejskich Demokratów.

Rozdzielanie dzieci od rodziców. "Takie doświadczenie może na trwałe zmienić strukturę mózgu"

- Nauka mówi rzeczy bardzo głębokie i poruszające, że takie doświadczenie może na trwałe zmienić strukturę mózgu, i to na poziomie neuronalnym - ocenił w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS psychoterapeuta Robert Rutkowski, komentując doniesienia z USA o tym, jak dzieci nielegalnych imigrantów są rozdzielane z rodzicami. - Dziecko przestanie się rozwijać, zatrzyma się w rozwoju w stopniu emocjonalnym - mówił, tłumacząc stałe konsekwencje takiej traumy.

Mecz Polska-Senegal w skrócie - słowami Tomasza Zimocha

Biało-czerwone barwy stadionu Spartaka i zdecydowana większość Polaków na trybunach - w meczu mistrzostw świata z Senegalem (1:2) w Moskwie piłkarze Adama Nawałki mogli czuć się jak u siebie. To jednak nie pomogło w zdobyciu choćby jednego punktu.

Prognoza pogody na środę 20 czerwca

W środę słonecznie. Temperatura maksymalna w dzień od 25 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 29 stopni Celsjusza w Małopolsce. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

Sprawa zdjęcia na profilu Jakiego. "Czas na stanowczą reakcję"

Donald Tusk kontra Patryk Jaki, czyli pretensje dotyczące zdjęcia, które miało śmieszyć - a oburzyło. Wiceminister sprawiedliwości co prawda najpierw przeprosił za to, że do żartu wykorzystano zdjęcie z pogrzebu, ale potem wdał się w długa dyskusję, w której przeprosiny jakoś się zgubiły. Sprawa jest głośno komentowana i prawdopodobnie znajdzie finał w sądzie.

Opozycja oburzona słowami prezydenta. "Propagandowa nadbudowa"

Andrzej Duda czeka na efekty reformy, pod którą sam się podpisał. To zdanie z ust polityków obozu władzy pada nie pierwszy raz, ale w ustach prezydenta wybrzmiało szczególnie wyraźnie: - Głęboko wierzę, że nowy Sąd Najwyższy zostanie obsadzony przez takich sędziów, którzy będą prawdziwą elitą, ale w oczach społeczeństwa. Którzy zasłużyli sobie w oczach społeczeństwa na miano elity, a nie tylko dlatego, że wysoko unoszą głowę - tak Andrzej Duda uzasadniał potrzebę wprowadzenia zmian w Sądzie Najwyższym. Opozycja pod jego słowami nie podpisuje się absolutnie. I mówi o ataku na sędziów, którzy Sąd Najwyższy tworzą teraz.

Komorowski: władze udają, że nie wiedzą, o co chodzi Komisji

- To nie jest spór o reformę sądownictwa, tylko spór o zasady demokracji, w których się nie mieści na przykład to, że władza polityczna może wymieniać sędziów Sądu Najwyższego, czy skracać kadencję prezesa SN na mocy decyzji zapisanych w ustawach, jeśli ta 6-letnia kadencja jest zapisana w Konstytucji - powiedział w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS Bronisław Komorowski. Zdaniem byłego prezydenta "władze państwa polskiego udają, że nie wiedzą, o co chodzi Komisji", a poniedziałkowe spotkanie premiera z wiceprzewodniczącym KE Fransem Timmermansem pokazało, że "nic nie załatwili". Według gościa programu lekceważenie zasad doprowadzi do tego, że "nie będzie żadnych zasad", co jest szczególnie niebezpieczne dla Polski. - Taka polityka służy Rosji - skwitował.

"Należy Polskę traktować jako jednego z faworytów Mistrzostw Świata"

"Moskwo - nadchodzimy" - napisał na Twitterze Grzegorz Krychowiak. Polacy wylądowali w Moskwie, a do meczu z Senegalem została niecała doba. Pojawia się więc pytanie - czy gramy z Glikiem i kto stanie na bramce? Antoni Piechniczek, były selekcjoner reprezentacji Polski w piłce nożnej uważa, że Polskę należy traktować jako jednego z faworytów mistrzostw.

Minister Jurgiel rezygnuje. "Polska wieś została oszukana"

Dymisja ministra rolnictwa. Krzysztof Jurgiel sam składa rezygnacje - namawiany do niej przez rolników i opozycję od dawna. Afrykański pomór świń, stadnina koni w Janowie i brak reakcji na suszę - to czerwone kartki. Z takim ministrem w wyborach samorządowych - PiS ryzykowałby zbyt wiele.

Dwie osoby nie żyją, 29 w szpitalu po wypadku w Konstantynowie

Autokar na boku w rowie - dwie osoby nie żyją. Po wypadku w Konstantynowie rannych jest 29 osób. Autokarem podróżowało 50 osób. Autokar był wycieczkowy i jechał do Gdańska. Pasażerowie należą do koła seniorów spod Płocka. W akcji ratunkowej brało udział 10 karetek pogotowia, cztery śmigłowce i kilka zastępów straży pożarnej.

Niekonwencjonalne metody Senegalczyków przed starciem z Polską

Polacy to świetna drużyna, zwłaszcza w ataku, ale my mamy doskonałą obronę - mówią Senegalczycy. W stolicy Senegalu w piłkę gra się na każdej ulicy, a nazwisko Lewandowski wymawia się z podziwem. Emocje przed wtorkowym meczem są tak ogromne, że chwilami robi się niebezpiecznie.

Prognoza pogody na wtorek 19 czerwca

Wtorek będzie pochmurny. Miejscami pojawi się też przelotny deszcz, a na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie lokalnie także burze. Temperatura maksymalna od 22 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 28 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie waha się, w południe barometry wskażą 1006 hPa.

"Sprawa jest otwarta". Czy Kamil Glik będzie zdrowy na mecz z Senegalem?

Kamil Glik w meczu z Senegalem? Wydawało się to wykluczone, ale okazuje się, że nie jest. Na dwa dni przed pierwszym meczem naszej reprezentacji na Mundialu pada deklaracja, że sprawa jest otwarta. Kontuzjowany piłkarz i filar naszej obrony szybko wraca do formy. Wiadomo już na pewno, że sędziować w tym meczu będzie arbiter z Bahrajnu.