Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na piątek 14 grudnia

W piątek przelotne opady śniegu. Tylko na zachodzie Polski dość pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień od -1 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 2 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

37. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. "Polska straciła czas"

O północy 37 lat temu - z soboty na niedzielę - wprowadzono stan wojenny. Na ulice miast wyszły tysiące żołnierzy, wyjechały setki czołgów i wozów bojowych, a milicja wkraczała do mieszkań i aresztowała działaczy opozycyjnych. Szacuje się, że w wyniku stanu wojennego zginęło ponad 40 osób, a aresztowanych bądź internowanych zostało ponad 10 tysięcy osób.

"Nie boję się zostać obitym". Pojedynek z prezydentem Poznania na aukcji WOŚP

Jacek Jaśkowiak znowu w ringu. Już trenuje, bo trening wystawia na licytację. Kto da najwięcej, ten z Jackiem Jaśkowiakiem będzie się mógł zmierzyć, a Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie mogła dzięki temu pomóc chorym dzieciom. - Nikogo się nie boję - mówi, choć dodaje, że wolałby, żeby ani Szpilka, ani Michalczewski nie licytowali.

Najpierw zakopany żywcem, potem zamknięty w garażu. Odi czeka na nowy dom

Nie miał szczęścia do ludzi, ale może teraz ktoś wreszcie otworzy przed nim serce i drzwi nowego domu. Historia psa Odiego wstrząsnęła całą Polską. Pies został skatowany łopatą, wrzucony do worka i żywcem zasypany gruzem. Przeżył i wciąż ufał ludziom. Jego oprawcy trafili na osiem miesięcy do więzienia. Pies z powrotem trafił do swojego właściciela, który ze skatowaniem psa nie miał nic wspólnego. Odi nigdy więcej miał nie doświadczyć zła od człowieka. Niestety, kiedy właścicielowi urodziło się dziecko, pies został wrzucony do garażu, zamknięty w ciemności i zapomniany. Trafił do schroniska i czeka na odpowiedzialnego właściciela.

Ceny prądu wzrosną lub nie. Z rządu płyną sprzeczne informacje

Bałagan pod napięciem. - Nie będzie podwyżek cen energii - mówi premier, ale z tego, co mówi minister energii, wynika coś zupełnie innego. A z pism, które już dostają samorządy, wynikają same kłopoty. Dla prezydenta, wójta, lub burmistrza cena prądu wyższa o 70 procent oznacza, że w mieście lub gminie podrożeć może wszystko. Co na to rząd i dlaczego nie mówi jednym głosem?

Senatorowie PO chcą odwołania Biereckiego

Cud niepamięci i kręta do prawdy, czyli senator Grzegorz Bierecki o przesłuchaniu w sprawie SKOK-u Wołomin. Najpierw mówi "nie", ale potem nagle sobie przypomina. Prokurator Krajowy odświeża mu pamięć, a "skoro Prokurator Krajowy tak mówi, to pewnie tak jest". Dlaczego tak ważne są te szczegóły i dlaczego w Senacie leży wniosek o odwołanie Biereckiego z fotela szefa komisji budżetu?

Sześć lat po "medycznym cudzie" rekonstrukcji rdzenia pacjent chodzi, jeździ na rowerze

Kiedyś nie ruszał nogami, a nawet ich nie czuł. Po sześciu latach od eksperymentalnej operacji, którą świat okrzyknął medycznym cudem, pan Dariusz Fidyka powoli odzyskuje sprawność. Pacjent ma zrekonstruowany rdzeń kręgowy i dziś jeździ na rowerze, podnosi ciężary i rehabilituje się w pocie czoła. Jest szansa dla kolejnego pacjenta z przeciętym, a nie przerwanym, rdzeniem kręgowym, by odzyskać siłę w nogach. Lekarze z Wrocławia właśnie ogłosili, że zakwalifikowano do innowacyjnego leczenia pierwszą spośród pięciuset czekających na zabieg.

Sprawca ataku w Strasburgu nieuchwytny. Członkowie rodziny zatrzymani, wzmożone kontrole na granicach

Sprawca ataku na jarmarku w Strasburgu wciąż pozostaje nieuchwytny. Francuskie służby prowadzą intensywne poszukiwania 29-letniego Cherifa Chekatta. Wzmożone są też kontrole na granicach, jednak nie ma pewności czy sprawca nadal przebywa na terenie Francji. Jak na razie zatrzymano członków rodziny mężczyzny, którzy mają zostać przesłuchani. W miejscu ataku wciąż pojawiają się znicze oraz kwiaty. W symbolicznym geście upamiętnienia ofiar zgaszona została iluminacja na wieży Eiffla.

Ponad 7 godzin kosmicznego spaceru. Bezprecedensowa operacja kosmonautów

Ponad siedem godzin w przestrzeni kosmicznej spędzili dwaj rosyjscy kosmonauci, którzy musieli przeprowadzić bezprecedensową operację – znaleźć dziurę w kadłubie statku Sojuz MS-09. Dziurę przypadkowo odkryto latem, bo ze statku uciekało powietrze. W środę kosmonauci zobaczyli, jak dziura wygląda z zewnątrz. Okazało się, że była zaklejona jakąś substancją, więc została zrobiona na Ziemi, a człowiek, który ją wywiercił, zakleił ją, by statek przeszedł testy na hermetyczność. Trwają poszukiwania sprawcy. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Służby nie zapobiegły zamachowi w Strasburgu. "Być może za bardzo zaufali w monitoring elektroniczny"

- Ta druga strona to wytrawni bandyci i wiedzą, jakie są metody pozyskiwania informacji. Powinniśmy być o krok do przodu, powinniśmy ich zaskakiwać - mówił w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS były oficer GROM Andrzej Kruczyński, komentując kwestię kontrolowania potencjalnych terrorystów. Drugi gość programu, Piotr Niemczyk, zwrócił uwagę na to, że liczba zamachów terrorystycznych we Francji w ostatnich trzech latach spadła. Francuzi nie zdołali jednak zatrzymać Cherifa Chekatta. - Być może za bardzo zaufali w monitoring elektroniczny - stwierdził.

Były wiceszef KNF odpowiada Biereckiemu. "Haniebne słowa"

W środę pojawiła się kolejna polityczna odpowiedź na pytanie, czemu bandyci na zlecenie SKOK Wołomin ciężko pobili w 2014 roku ówczesnego wiceszefa KNF Wojciecha Kwaśniaka. Jak mówi założyciel SKOK-ów senator PiS Grzegorz Bierecki, to nie jest tak, że bandyta zawsze bije dobrego. - Jeżeli cokolwiek stanie się mnie, albo mojej rodzinie, to co najmniej moralną odpowiedzialność za to będą ponosić osoby, które wypowiadają tak haniebne słowa - odpowiada były wiceszef KNF.

Nieoficjalnie: obrońca Kwaśniaka chce wyłączenia Ziobry i Święczkowskiego

Prokurator krajowy Bogdan Święczkowski, pierwszy zastępca prokuratora generalnego, ujawnił w środę na konferencji prasowej "część materiału dowodowego" w sprawie SKOK-u Wołomin. Przedstawił fakty i wnioski, z których ma wynikać, że w 2013 i 2014 roku KNF i jej wiceszef Wojciech Kwaśniak działali zdecydowanie zbyt wolno w ustanowieniu zarządu komisarycznego w tej kasie. - Obecna prokuratura jest narzędziem w rękach polityków - ocenia całą sprawę Krzysztof Parchimowicz ze Stowarzyszenia Prokuratorów "Lex Super Omnia".

Kandydował z list PiS, o Szydło mówił "kobieta z sąsiedztwa". Kim jest człowiek, który sparaliżował A2?

Sparaliżowali autostradę A2 bez ostrzeżenia. Rolnicy o świcie stanęli na odcinku koło Brwinowa i na wiele godzin urósł tam wielokilometrowy korek. Było mnóstwo emocji, pretensji i konkretnych żądań, ale już nie tylko do ministra rolnictwa, a i do premiera. Protestującym przewodził Michał Kołodziejczak, rolnik, którego niektórzy już nazywają "nowym Andrzejem Lepperem".

Ważą się losy Theresy May. Jest wniosek o wotum nieufności w jej partii

Na środowy wieczór zaplanowano głosowanie nad wnioskiem o wotum nieufności dla Theresy May jako liderki torysów. Jeśli wygra to głosowanie, to przez rok nie będzie można rzucić jej kolejnego wyzwania. Jeśli je przegra, to straci stanowisko lidera, a premierem będzie tylko do czasu wyboru nowego szefa Partii Konserwatywnej.

Podwyżki opłat za śmieci w całej Polsce

Coraz droższe śmieci i coraz wyraźniej widać, że warto je segregować. Od stycznia podwyżkę dostaną między innymi mieszkańcy Łodzi - o 80 procent. Zamiast 7 złotych - 13 złotych od osoby za segregowane odpady, niesegregowane wzrosną z 13 aż na 22 złote. I na kartony, i na foliówki, zaczniemy patrzeć dużo uważniej.

"Był bezkonkurencyjny". Bertold Kittel Dziennikarzem Roku 2018

W konkursie Grand Press miesięcznika "Press" dziennikarz TVN i TVN24 Bertold Kittel zdobył i nagrodę główną, i nagrodę w kategorii "Dziennikarstwo śledcze" za reportaż "Polscy Neonaziści". Dziennikarz Roku dobrze wie, co znaczy wolność słowa, ale ostatnio przekonał się także, co znaczy wściekłość polityków.

Prognoza pogody na czwartek 13 grudnia

W czwartek na ogół pochmurno i słabe opady śniegu, miejscami opady deszczu ze śniegiem. Ślisko. Temperatura maksymalna od -2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 3 stopni Celsjusza na Pomorzu. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Ciśnienie waha się, w południe 1011 hPa.

Zima zjawiła się w górach. Duże utrudnienia na szlakach

Na górskich szlakach warunki są trudne, a Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe ogłosiło drugi stopień zagrożenia lawinowego. We wtorek z powodu opadów śniegu Republika Czeska zamknęła przejście graniczne dla samochodów ciężarowych nieopodal Jakuszyc.

Będą podwyżki cen prądu? Zamieszanie po wypowiedziach członków rządu

Minister energii Krzysztof Tchórzewski przekonuje, że na rekompensaty podwyżek cen energii i inwestycje związane z efektywnością energetyczną zbierze w sumie pięć miliardów złotych. Kilka godzin później premier zapewnia, że podwyżek nie będzie. Czy czekają nas podwyżki opłat za energię i czy da się ich uniknąć?

Bertold Kittel Dziennikarzem Roku. Nagrody Grand Press dla TVN i TVN24

Bertold Kittel został uznany za Dziennikarza Roku w konkursie Grand Press miesięcznika "Press". Wraz z Anną Sobolewską i Piotrem Wacowskim otrzymał także nagrodę za reportaż "Polscy Neonaziści". Wśród laureatów znalazł się Grzegorz Głuszak. Za nami już 22. edycja jednego z najbardziej prestiżowych dziennikarskich konkursów. W tym roku podczas rozdania nagród szczególnie często padały słowa "niezależność" i "wolność".

Co dalej ze sprawą Marka Chrzanowskiego? "Zaufajmy prokuratorom"

Pierwsze zawiadomienie do prokuratury w sprawie Marka Chrzanowskiego wpłynęło 7 listopada. Niemal po tygodniu "Gazeta Wyborcza" ujawniła, że ówczesny szef KNF miał złożyć propozycję korupcyjną Leszkowi Czarneckiemu. Dzień później Chrzanowski formalnie przestał być szefem KNF. 19 listopada w katowickiej prokuraturze zeznania składał Czarnecki. Zatrzymanie Marka Chrzanowskiego nastąpiło po 8 dniach. 29 listopada został aresztowany na dwa miesiące. Co teraz dzieje się ze śledztwem?