Najnowsze

Najnowsze

"Jeśli chcemy uwolnić popyt, to musimy zapewnić bezpieczne warunki gospodarowania"

Kiedy gospodarka nadrobi straty wywołane przez pandemię COVID-19? - Jeżeli uda zaszczepić się połowę populacji w wieku produkcyjnym, to będziemy mieli odbicie gospodarcze, będziemy mieli takie potrzeby konsumpcyjne, których nie udało nam się zrealizować pod koniec ubiegłego roku - stwierdził w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS Piotr Arak, dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego. - Ten popyt, który ucierpiał w tej chwili, musi się odbić. Stopa oszczędności w Stanach Zjednoczonych wzrosła gwałtownie i ten pieniądz wcześniej czy później na pewno się wyleje na dobra i usługi - zauważył profesor Krzysztof Błędowski, analityk Manufacturers Alliance for Productivity and Innovation w USA. - Jeśli chcemy uwolnić popyt, to musimy zapewnić bezpieczne warunki gospodarowania, konsumowania - zwrócił uwagę doktor Wojciech Paczos z Cardiff University i Polskiej Akademii Nauk. Podobnego zdania była profesor Maria Drozdowicz-Bieć z Biura Inwestycji i Cykli Ekonomicznych i Szkoły Głównej Handlowej, która stwierdziła, że gospodarka nie odbije się bez konsumentów. - Gospodarka jest nic nie warta bez życia ludzkiego - podsumowała.

Sukces 29. Finału WOŚP. Orkiestra pobiła kolejny rekord

Nowy rekord i ponad 127 milionów złotych na koncie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a to jeszcze nie koniec, bo licytacje wciąż trwają. Podczas 29. Finału WOŚP znowu rozbił bank dobra. Wyniki aukcji - jak mówi Jurek Owsiak - przechodzą najśmielsze oczekiwania. Ostateczną kwotę poznamy na początku kwietnia.

Galerie handlowe znów otwarte, godziny dla seniorów zniesione

W poniedziałek ponownie otwarte zostały galerie handlowe oraz muzea i galerie sztuki. W hotelach, restauracjach i siłowniach wciąż są zamknięte drzwi. Narciarskie stoki też z zakazem wstępu. Czy zmiany wprowadzone od 1 lutego oznaczają dalsze luzowanie obostrzeń?

"Nie planuję zajścia w kolejną ciążę, ponieważ tak bardzo się boję"

Pani Katarzyna druzgocącą diagnozę usłyszała już po wydaniu wyroku przez Trybunał Konstytucyjny, ale jeszcze przed jego publikacją. Pierwsze badania pokazały powiększoną i przezierną kresę karkową płodu, a kolejne diagnozy były coraz gorsze. Razem z mężem zdecydowali się na dokonanie aborcji. Cały reportaż Magdy Łucyan w poniedziałek w "Czarno na Białym" w TVN24 o godzinie 20:30.

Prognoza pogody na wtorek 2 lutego

We wtorek na południu, Podlasiu i Roztoczu będzie pogodnie. Poza tym w kraju wystąpią przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od minus 2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 4 stopni Celsjusza na południu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

"Jeśli miałbym zbankrutować, wolałbym zbankrutować i uratować ludzkie życie"

Biznes tonie w morzu długów, kredytów i opłat. Wiele restauracji, stoków i klubów fitness już jest otwartych, pomimo obostrzeń. Ich straty przekraczają rządową pomoc. Premier Mateusz Morawiecki twierdzi, że Polska przeznacza największy odsetek PKB spośród krajów UE na pomoc antykryzysową. Były marszałek Senatu Stanisław Karczewski powiedział, że wolałby zbankrutować i uratować życie ludzkie.

Wielkie liczenie po wielkim Finale WOŚP

Kilkadziesiąt tysięcy wolontariuszy, ponad 1300 sztabów, miliony Polaków otwierających serca i portfele. 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy przechodzi o historii z kolejnym rekordem. Zebrano co najmniej 127 milionów złotych.

Od 1 lutego delikatne poluzowanie obostrzeń w Polsce

Od 1 lutego znikają godziny dla seniorów, znowu otwarte są muzea, galerie sztuki i sklepy w galeriach handlowych. Kina i teatry wciąż czekają na zniesienie obostrzeń, podobnie jak siłownie, baseny, restauracje i stoki narciarskie. Premier nie wykluczył dalszego otwierania gospodarki jeszcze w tym tygodniu, ale część przedsiębiorców i tak nie czeka na decyzje rządu.

Niektóre punkty musiały zmienić terminy szczepień

Część terminów szczepień musiała zostać przesunięta. Wszystko przez zmniejszone dostawy szczepionek od firm Pfizer i Moderna. Pełnomocnik rządu ds. szczepień przyznał, że w pierwszym kwartale, zamiast 9 milionów dawek, dostaniemy niewiele ponad 6 milionów. Polska otrzyma też szczepionkę firmy AstraZeneca, ale może być ona mniej skuteczna dla osób starszych. Do tej pory wykonano w Polsce ponad milion 700 tysięcy szczepień. Udało się zaszczepić 94 procent chętnych lekarzy.

Kolejny rekord pobity. Wielki sukces 29. Finału WOŚP

Ponad 127 milionów złotych udało się zebrać dotychczas w ramach 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Choć pandemia krzyżuje wiele planów, to tegoroczne granie bez zmian charakteryzowało się pasją wolontariuszy i hojnością darczyńców. Wciąż trwają aukcje WOŚP. Orkiestra gra w tym roku dla dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Orkiestra znów jednoczy serca. Cel jest niezmienny od lat, chodzi o pomaganie

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra w niedzielę od rana w całej Polsce i poza granicami kraju. Na koncie Orkiestry jest już ponad 76 milionów złotych, ale najważniejsze jest to, ilu osobom udało się pomóc dzięki Orkiestrze przez te wszystkie lata. Tegoroczny finał WOŚP jest jednak zupełnie inny ze względu na pandemię COVID-19.

Prognoza pogody na poniedziałek 1 lutego

W poniedziałek będzie pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie od minus 6 stopni Celsjusza na Podlasiu, Lubelszczyźnie i Mazowszu do 0 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, przeważnie południowo-wschodni.

Ferrari jako dodatek do książki, autobus lub wakacje na Zanzibarze

Loty w przestworzach, wakacje na Zanzibarze, drifty na wyścigowym torze czy konne przejażdżki. Na aukcjach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wybór jest przeogromny. Dziećmi zwycięzców licytacji może się zając kierowca rajdowy, mieszkanie posprząta aktor, nakarmią i ubiorą muzycy. Do tego setki gadżetów przekazanych przez znanych i lubianych.

Sparaliżowane drogi, autostrady i obwodnice. Zima w Polsce daje się we znaki

W Tatrach obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego, co przekłada się na liczbę interwencji ratunkowych. Przelotne, ale obfite opady śniegu, nierzadko paraliżują drogi, a nawet autostrady czy obwodnice. Jednak - co dla jednych jest utrapieniem - dla innych jest okazją, by cieszyć się z dawno nie widzianej w Polsce prawdziwej zimy.

Zakup respiratorów od handlarza bronią. Opozycja chce dymisji premiera

Wicepremier Jarosław Kaczyński pisze oświadczenie w sprawie zakupu respiratorów od byłego handlarza bronią, a w oświadczeniu - że nie doszło naruszenia prawa. Choć śledztwo trwa, a wydane przez resort zdrowia pieniądze nie wróciły do budżetu. Opozycja mówi o odpowiedzialności premiera i chce jego dymisji.