Najnowsze

Najnowsze

Rząd chce wydłużyć szczepienia dla osób z grupy zero

W poniedziałek do Polski przyleciało 176 tysięcy dawek szczepionki zamiast 360 tysięcy. W kolejnych tygodniach będzie to 296 tysięcy dawek, czyli znów mniej niż planował polski rząd. Czy wpłynie to na harmonogram szczepień? Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk podkreśla, że będzie nacisk na to, by absolutnie w pierwszym rzędzie szczepiony był personel medyczny.

Pytania o tempo szczepień. "Gładko nie idzie, są problemy"

Świat walczy z COVID-19. Wszyscy mają nadzieję na zakończenie pandemii i powrót do normalności, dlatego w wielu krajach trwają akcje szczepień. - Dalej jesteśmy w ogonie Europy, wraz z Francją i z Chorwacją, jeśli chodzi o zainteresowanie szczepieniami - oceniła dr hab. Katarzyna Kolasa z Akademii Leona Koźmińskiego. - Jesteśmy zabezpieczeni, gdyby tak się stało, że mutacje zdominują pandemię - stwierdziła doktor Grażyna Cholewińska-Szymańska, ordynator w Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym w Warszawie. Zdaniem doktora Michała Sutkowskiego, prezesa Warszawskich Lekarzy Rodzinnych, szczepienia mogą stać się finalnym aktem pandemii.

Kilka dni, kilka tragicznych wydarzeń. Służby apelują o rozwagę

Ze stawu na poznańskich Szachtach służby wyłowiły ciało 21-latka. Nieco więcej szczęścia miały dwie nastolatki, które na stawie obok chciały sobie zrobić zdjęcie. Lód się pod nimi zarwał, ale obydwie zostały uratowane. Z kolei w Urszulewie utonął 45-letni mors, który chciał przepłynąć z jednego przerębla do drugiego - to tylko kilka przykładów groźnych sytuacji, do których doszło w ostatnich dniach. Służby apelują o rozwagę na lodzie i na śniegu.

Najmłodsi uczniowie wrócili do szkół

Najmłodsi uczniowie wracają do szkół. Zgodnie z zaleceniami MEN klasy mają się nie kontaktować, a więc najlepiej, by korzystały z oddzielnych łazienek, a nawet pięter. Do tego nauczyciele mają być na stałe przypisani tylko do jednej grupy.

Prognoza pogody na wtorek 19 stycznia

We wtorek zachmurzenie będzie duże. Wystąpią opady śniegu przechodzące na zachodzie kraju w śnieg z deszczem marznącym i powodującym gołoledź. Będzie ślisko. W Sudetach wystąpią intensywne opady śniegu. Temperatura wyniesie od -9 stopni Celsjusza na Podlasiu do 3 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny.

Dramatyczna jakość powietrza w Polsce

W poniedziałek rano w okolicach Warszawy normy szkodliwych pyłów w powietrzu były przekroczone o 1400 procent. Bardzo zła jakoś powietrza była również w innych regionach kraju. W niektórych powiatach w Śląskiem normy przekroczone zostały nawet 10-krotnie.

Zima pokazuje niebezpieczne oblicze

Zima pokazuje srogie i niebezpieczne oblicze. Chwila nieostrożności i może skończyć się tragicznie. W Poznaniu zginął mężczyzna, pod którym załamał się lód. W Rypinie jeden z morsów próbował przepłynąć kilka metrów pod taflą lodu. 46-letni mężczyzna nie przeżył.

"Płaziukowi zróbmy to... To nasz jest gościu". Kolejne nagranie działaczy PiS z Wałbrzycha

Ciąg dalszy afery taśmowej z Wałbrzycha na Dolnym Śląsku. Wrocławska "Gazeta Wyborcza" opublikowała nagrania, na którym słychać, jak były pełnomocnik tamtejszych struktur PiS Kamil Zieliński miał decydować, kto ma dostać dotację ze środków państwowej Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Problemy są też z przyznawaniem środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Pusta wokanda, odroczone rozprawy. "Walczymy o niezależne sądownictwo"

Pusta wokanda i przełożone o kilka dni rozprawy - tak w całej Polsce wyglądał protest Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia". Ma to być gest solidarności z sędziami Beatą Morawiec, Igorem Tuleyą i Pawłem Juszczyszynem, których odsunięto od orzekania. Sędziowie biorący udział w proteście wstrzymają się od orzekania w każdym kolejnym 18. dniu miesiąca, ale - jak przekonują - w sposób, który będzie jak najmniej uciążliwy dla obywateli.

Najmłodsi uczniowie wrócili do zajęć stacjonarnych

W poniedziałek uczniowie klas I-III szkół podstawowych wrócili do nauki stacjonarnej w szkołach. Do placówek wrócili też nauczyciele, choć nie wszyscy - 2 procent przebadanych na obecność koronawirsua dostała wynik pozytywny. Pojawiają się też pytania, kiedy nauczyciele zostaną zaszczepieni. Na razie wiadomo tyle, że będą oni w pierwszej grupie.

Polacy poza podium w konkursie w Zakopanem

Złe wiadomości z Zakopanego - żaden z naszych reprezentantów nie wskoczył na podium. Najdalej zaleciał Andrzej Stękała. Zawody miały być bez publiczności, ale kibice znaleźli sposoby, by być bardzo blisko.

Apel prezesa PiS w kościele w Starachowicach. Opozycja komentuje

Zło atakuje - mówi Jarosław Kaczyński w kościele w Starachowicach i mobilizuje do walki z rzekomym atakiem na Polskę, naród i Kościół. Podczas transmitowanej przez telewizję publiczną mszy w rocznicę śmierci swojej matki prezes PiS mówił też o obronie przyzwoitości w życiu publicznym. Opozycja mówi, że przyzwoitości rzeczywiście brakuje, a zastąpił ją kult jednostki.