Najnowsze

Najnowsze

"Jedna wielka granda", "rżnięcie głupa z narodu"

Kiedy stoki i wyciągi mają być zamknięte dla narciarzy, którzy nie są zawodowymi sportowcami lub dziećmi uczestniczącymi w zawodach, była wicepremier Jadwiga Emilewicz wraz z rodziną pojechała na narty. Kontrowersje pojawiły się w momencie, kiedy trzech jej synów wzięło udział w zgrupowaniu narciarskim jako zawodowi sportowcy, choć nie mieli licencji, które do tego uprawniają. Licencje pojawiły się w wykazie Polskiego Związku Narciarskiego dopiero po tym, gdy dziennikarz tvn24.pl zadał o nie pytania.

Prognoza pogody na czwartek 14 stycznia

W czwartek będzie pochmurno z przejaśnieniami na zachodzie. Okresami wystąpią opady śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie w dzień od minus 5 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podlasiu do 2 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północny.

"Przez dwa lata nie powstał nawet akt oskarżenia"

13 stycznia 2019 roku prezydent Gdańska został zaatakowany nożem przez Stefana W. - Paweł Adamowicz zmarł w wyniku odniesionych ran. Atak został przeprowadzony podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na oczach wielu świadków. Proces Stefana W. wciąż się nie rozpoczął, bo prokuratura czeka na trzecie już badanie psychiatryczne Stefana W. Opozycja ma pytania w tej sprawie.

Rodzina Jadwigi Emilewicz wybrała się na narty pomimo obostrzeń

Stoki i wyciągi są zamknięte, narciarze jeździć na nich nie mogą - o ile nie są zawodowymi sportowcami lub dziećmi uczestniczącymi w zawodach. Była wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz wraz z trzema synami i mężem odwiedziła w zeszłym tygodniu miejscowość Suche pod Poroninem. Jej synowie jeździli na nartach. Jadwiga Emilewicz potem tłumaczyła, że są członkami klubów narciarskich. Jednak w zapewnienia byłej wicepremier nie wierzy nie wierzą nawet politycy Zjednoczonej Prawicy.

Ponad 300 tysięcy osób zaszczepionych na COVID-19 w Polsce

O północy z czwartku na piątek rusza rejestracja seniorów powyżej 80. roku życia. Dotychczas zaszczepiło się w Polsce ponad 300 tysięcy osób. I chociaż rząd zapewnia, że wynik jest wyjątkowo dobry, to opozycja mówi, że dałoby się szczepić szybciej.

"Dla Demokratów, którzy przejmują władzę, najważniejsze jest to, żeby Trump nigdy nie wrócił"

- Zakończenie procedury impeachmentu przed 20 stycznia, czyli przed zaprzysiężeniem Joe Bidena, jest bardzo mało prawdopodobne, natomiast nic nie przeszkadza w tym, aby ta procedura była podjęta też po dwudziestym - stwierdził w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS Aleksander Smolar, doradca zarządu Fundacji im. Stefana Batorego. - Być może część Republikanów zaakceptowałaby to, bo część z nich ma już dość prezydenta Trumpa - powiedział amerykanista prof. dr hab. Andrzej Mania. - Dla Demokratów, którzy przejmują władzę, najważniejsze jest to, żeby Trump nigdy nie wrócił - podkreślił Jerzy Haszczyński, dziennikarz "Rzeczpospolitej".

"W dobie koronawirusa bardzo trudno jest pozyskać dawców"

Pandemia powoduje, że odwoływane są planowane od dawna zabiegi, chorzy na na nowotwory badani są za rzadko i często za późno, ale problemów jest o wiele więcej. W wielu szpitalach w Polsce coraz bardziej brakuje krwi. Jej dawcy często są na kwarantannie albo sami potrzebują pomocy. A bez nich ratunek dla innych bywa niemożliwy.

Kto wygłosił największe biologiczne bzdury w ubiegłym roku? Są wyniki plebiscytu

Ogłoszono laureatów plebiscytu na "biologiczną bzdurę roku". Zwyciężyła Kaja Godek za stwierdzenie, że nie ma czegoś takiego jak orientacja seksualna. Na drugim miejscu znalazła się Joanna Scheuring-Wielgus za wypowiedź o tym, że o życiu możemy mówić wówczas, gdy płodowi zacznie bić serce. Trzecie miejsce w plebiscycie zajęła Edyta Górniak za słowa o tym, że jak wstrzymamy oddech, to "wdychamy własne spaliny".

Prognoza pogody na środę 13 stycznia

W środę pochmurno z przejaśnieniami i opadami śniegu. Ślisko. Temperatura maksymalna od -1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie do 3 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, zachodni.

Trudna sytuacja przedsiębiorców. Część z nich zapowiedziała pozwy wobec państwa

Bez zmian i bez luzowania obostrzeń - tak wyglądać będzie sytuacja przedsiębiorców do końca stycznia. Część z nich zapowiedziała już pozwy wobec państwa, inni organizują zbiórki pieniędzy. Zdarzają się również tacy, którzy zapowiadają, że mimo obostrzeń otworzą swoje biznesy. Zdaniem niektórych przedstawicieli branż dotkniętych lockdownem - zakaz prowadzenia działalności jest obecnie bezprawny.

"Obawiają się protestów". PiS zapowiada konsultacje w sprawie mandatów

Obywatel nie będzie mógł odmówić mandatu. Będzie musiał go przyjąć, zapłacić, a dopiero potem będzie mógł się odwołać do sądu - to założenia projektu, który Prawo i Sprawiedliwość złożyło w Sejmie. Pomysł budzi zastrzeżenia opozycji, prawników i Rzecznika Praw Obywatelskich. Z kolei wiceminister sprawiedliwości broni projektu i mówi, że to dla dobra obywateli.

Szczepienia przeciwko COVID-19. Zmarnowało się ponad 600 dawek

Po ponad dwóch tygodniach szczepień przeciw COVID-19 w Polsce preparat przyjęło niemal 260 tysięcy osób. Ponad 600 dawek się zmarnowało - podaje Ministerstwo Zdrowia. A to rodzi pytania - dlaczego i czy można było tego uniknąć? Jest też pytanie, czy można szczepić więcej i szybciej? Za trzy dni ruszają zapisy dla najstarszych osób. Do Polski trafiła pierwsza dostawa szczepionek firmy Moderna.

"Niemcy przyjęły z dużą ulgą wygraną Bidena"

Kanclerz Niemiec wyraziła żal, że Donalda Trump nie przyznał się do porażki w wyborach. - Angela Merkel wreszcie (...) powiedziała, co myśli na temat politycznie niezrównoważonego prezydenta - ocenił w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS historyk i politolog prof. Arkadiusz Stempin. - Niemcy przyjęły z dużą ulgą wygraną Bidena, bo rzeczywiście te ostatnie cztery lata prezydentury Trumpa były postrzegane w Niemczech jako okres bardzo zamrożonych stosunków transatlantyckich - powiedziała dr Justyna Schulz, dyrektor Instytutu Zachodniego. Andrzej Byrt, były ambasador Polski w Niemczech i Francji, podkreślił, że Niemcy wciąż widzą USA jako kraj, dzięki któremu odzyskali demokrację po 1945 roku.