Najnowsze

Najnowsze

Minister rolnictwa przeciw zakazowi hodowli zwierząt futerkowych

Do Sejmu trafił projekt ustawy o ochronie zwierząt i - tak jak zapowiadał wcześniej prezes PiS Jarosław Kaczyński - jest w niej zapis o zakazie hodowli zwierząt futerkowych. Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski był oburzony już samą zapowiedzią takich rozwiązań. Skoro minister ma inne zdanie niż prezes PiS, to czy to oznacza, że Ardanowski pożegna się z rządem?

Film o Tomaszu Komendzie wkrótce w kinach. On sam oświadczył się po pokazie premierowym

Po 18 latach w więzieniu za zbrodnię, której nie popełnił, mógłby chcieć dokonać odwetu i mieć żal do całego świata. Historia Tomasza Komendy jest jednak inna. To życzliwy dla świata człowiek, który spełnia swoje największe marzenie - zakłada rodzinę. W czwartek odbył się pokaz specjalny filmu "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". Po projekcji Tomasz Komenda oświadczył się swojej wybrance. Film trafi do kin 18 września.

Prognoza pogody na sobotę 12 września

W sobotę słonecznie, tylko na północy Polski nieco więcej chmur kłębiastych. Temperatura maksymalna od 21 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i 25 stopni Celsjusza w centrum kraju do 27 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr południowo-zachodni i południowy, słaby i umiarkowany.

Śledztwo w sprawie stadniny w Janowie Podlaskim

Prokuratura w Lublinie wszczyna śledztwo w sprawie nadużycia uprawnień, niegospodarności i znęcania się nad zwierzętami w stadninie w Janowie Podlaskim. Zawiadomienie w tej sprawie złożyli posłowie Lewicy. Wcześniej kontrolę poselską w stadninie przeprowadziły też posłanki Koalicji Obywatelskiej.

Areszt dla czterech osób związanych z elektrownią w Ostrołęce

Zarzuty korupcyjne, podejrzenie matactwa i decyzja o areszcie dla czterech osób związanych z Elektrownią w Ostrołęce. Sprawa ma związek z zamówieniami, które zlecała spółka PGE Dystrybucja jednej z prywatnych firm z siedzibą w Ostrołęce. Zamówienia, jak wynika z ustaleń śledczych, były zlecane bez wymaganych przetargów.

Rzecznik Praw Dziecka złożył sprawozdanie w Senacie

Koalicja Obywatelska składa wniosek o odwołanie Rzecznika Praw Dziecka. Posłowie zarzucają mu, że w swojej pracy kieruje się fundamentalizmem, a jego wypowiedzi godzą w prawa i bezpieczeństwo dzieci. W piątek Mikołaj Pawlak raport ze swojej działalności za 2019 rok przedstawiał w Senacie.

Łzy, oświadczyny i owacje. Uroczysta premiera filmu o Tomaszu Komendzie

Była premiera filmu, po nim oświadczyny i łzy szczęścia. Tych ostatnich w życiu Tomasza Komendy wiele nie było. Jego historia naznaczona jest głównie cierpieniem i niesprawiedliwością. Skazany za zbrodnie, której nie popełnił, w więzieniu spędził 18 lat. Niebawem oparty na faktach film "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" trafi do kin.

"To było jak Pearl Harbor dla naszego pokolenia"

Dokładnie 19 lat temu terroryści zaatakowali Amerykę. Porwane samoloty uderzyły w dwie wieże World Trade Center w Nowym Jorku i budynek Pentagonu w Waszyngtonie. Czwarty samolot, który miał uderzyć w budynek Białego Domu lub Kapitolu, rozbił się w Pensylwanii po heroicznej walce pasażerów z porywaczami. To był największy atak terrorystyczny w historii Ameryki. Zginęło blisko 3000 osób. W tym 6 Polaków. Ze względu na pandemię rocznicowe obchody są nieco inne, ale dla Amerykanów wciąż tak samo bolesne. To było nasze Pearl Harbor - mówią krewni ofiar.

PSL w koalicji z PiS-em? "Jedyne racjonalne działanie" kontra "nie prowadzimy żadnych rozmów"

Powinniśmy wejść w koalicję z Prawem i Sprawiedliwością, żeby zmieniać rzeczywistość. To jest jedyne racjonalne działanie - mówi w rozmowie z RMF FM wiceszef klubu Koalicji Polskiej - Jarosław Sachajko. Paweł Kukiz dodaje - trzeba mieć władzę, albo wpływ na władzę. Nie jest tajemnicą, że PiS kusi posłów PSL-u i Kukiz'15. Na ile jest to polityczna zagrywka wobec Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry, a na ile rzeczywista chęć zmiany koalicjanta?

"PiS nie może rezygnować z resortów". Negocjacje w Zjednoczonej Prawicy wciąż trwają

Jarosław Gowin wróci do rządu - to już wydaje się przesądzone i nie jest punktem spornym w rozmowach liderów Zjednoczonej Prawicy. Kolejna runda rozmów w siedzibie PiS przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie trwała ponad trzy godziny. Porozumienie i Solidarna Polska mają otrzymać po jednym ministerstwie, zamiast po dwa, jak obecnie. Przewodniczący klubu parlamentarnego PiS Ryszard Terlecki ocenił, że PiS ze swojej strony "nie może rezygnować z resortów".

Ruch Szymona Hołowni będzie miał koło poselskie? "Rozmawiam z ludźmi"

To będzie ważny test dla opozycji. Ruch Szymona Hołowni chce utworzyć swoje koło poselskie. Oficjalnie Polska 2050 ma jedną posłankę, nieoficjalnie w grze są kolejne nazwiska - posłów z Platformy Obywatelskiej. Nikt otwarcie na razie nie deklaruje, że przejdzie do Polski 2050, ale obecni i byli działacze PO nie boją się krytykować kierownictwa partii. - Nie założyłem spółdzielni kłusowniczej, ani nie wypłynąłem na jakieś łowy. Rozmawiam z ludźmi - oświadczył Szymon Hołownia.

Zatrzymania na proteście w obronie Margot. RPO krytycznie ocenił policję

"Poniżające i nieludzkie traktowanie" - tak Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich ocenia działania policji po aresztowaniu Margot. Po tym, jak aktywistka LGBT została aresztowana 7 sierpnia, w Warszawie wybuchły protesty. Zatrzymano wtedy 48 osób. Jak wynika z raportu, wśród zatrzymanych znalazły się osoby, które nie uczestniczyły czynnie w zgromadzeniu, a także osoby przypadkowe. MSWiA odpowiada, że policja musiała użyć siły wobec osób, które blokowały radiowóz, w którym była osoba zatrzymana.