Najnowsze

Najnowsze

Makabryczny wypadek samochodowy na Śląsku. Zginęło dziewięć osób

Pod Kleszczowem bus przewrócił się na bok na drodze i, sunąc po asfalcie, z ogromną siłą uderzył dachem w nadjeżdżający autokar. Pasażerowie busa nie mieli szans. Kierowca autokaru trafił w ciężkim stanie do szpitala. Do katastrofy doszło na drodze krajowej numer 88 między węzłem autostradowym Kleszczów a Gliwicami około godziny 22:30 w sobotę.

Prokuratura zajmie się sprawą hajlowania na demonstracji "anty-LGBT" w Katowicach

Łódzki kurator, który mówił o "wirusie LGBT", nie jest już kuratorem, a mężczyzna z demonstracji w Katowicach, który hajlował, będzie tłumaczył się przed prokuratorem. Na dyskryminację w życiu publicznym nie powinno być miejsca, a na nazistowskie gesty są paragrafy. Kurator Grzegorz Wierzchowski został odwołany ze stanowiska na wniosek wojewody łódzkiego, który informuje, że ta decyzja nie miała nic wspólnego z jego medialnymi wypowiedziami.

Prognoza pogody na poniedziałek 24 sierpnia

W poniedziałek na Pomorzu, Warmii i w północnej części Ziemi Lubuskiej przelotny deszcz i burze (opad 10-30 l/m2, porywy wiatru 60-90 km/h). Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 22 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 26° stopni Celsjusza w Małopolsce i na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

Szkoły przygotowują się do rozpoczęcia roku

Początek roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami. Druga połowa sierpnia to wytężony czas pracy dyrektorów, bo placówki przygotowują się na bezpieczne przyjęcie uczniów w czasie pandemii. Dyrektorzy i samorządowcy podkreślają, że wytyczne Ministerstwa Edukacji Narodowej nie są wystarczające .

Zalane ulice i podtopione budynki. Gwałtowne ulewy nad Polską

W sobotę w wielu częściach Polski wystąpiły gwałtowne ulewy i burze. Obfitym opadom deszczu towarzyszył grad i miejscami silny wiatr. W całym kraju w związku z załamaniem pogody strażacy interweniowali kilkaset razy. Blisko pięć tysięcy odbiorców nie miało prądu.

Łódzki kurator oświaty został odwołany. W tle wypowiedzi o "wirusie LGBT"

Grzegorz Wierzchowski nie jest już łódzkim kuratorem oświaty. Wcześniej Wierzchowski mówił, że "wirus LGBT, wirus ideologii jest znacznie groźniejszy" niż koronawirus. Wojewoda łódzki zapewnia jednak, że decyzja o odwołaniu kuratora "nie miała żadnego związku z jego medialnymi wypowiedziami". Z decyzji zadowolona jest opozycja i przypomina, to nieodosobniony incydent.

Tragiczny wypadek pod Gliwicami. Dziewięć osób nie żyje, siedem jest rannych

Dziewięć osób nie żyje, siedem jest rannych - to bilans tragicznego wypadku na drodze między Kleszczowem a Gliwicami. Do zderzenia busa i autokaru doszło w sobotę wieczorem. Zginęły wszystkie osoby podróżujące busem. Ranni są pasażerowie i kierowca autokaru. Policja zatrzymała 67-latka, który zdaniem śledczych mógł przyczynić się do tego wypadku.

Niezwykłe narodziny Emilki. "Pierwszy raz spotkałem się z taką sytuacją"

Niesamowite narodziny w szpitalu we Wrocławiu. Emilka jest cała i zdrowa i jest już na świecie, ale jej mama nawet o tym nie wie. Ponad 5 miesięcy temu kobieta miała zawał serca i od tamtej pory ma trwale uszkodzony mózg. Lekarze zrobili wszystko, żeby Emilka żyła, a teraz jej tata robi wszystko, żeby dać radę z piątką dzieci.

Prognoza pogody na niedzielę 23 sierpnia

W niedzielę na wschodzie, Podkarpaciu i częściowo w centrum Polski wystąpią przelotne opady deszczu i burze. Poza tym będzie pogodnie. Temperatura wyniesie od 24 stopni Celsjusza wschodzie do 27 stopni Celsjusza na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

"Chodzi o to, żeby jak najmniej osób wymagało wizyty u lekarza"

Lekarze, aptekarze, a także Ministerstwo Zdrowia oraz sanepid zachęcają, by zaszczepić się przeciwko grypie. Jak przekonują, to szczególnie ważne w czasie pandemii COVID-19. Dzięki szczepieniom będzie można uniknąć wielu infekcji grypowych. To pomoże lekarzom i społeczeństwu w walce z koronawirusem.

Rośnie zagrożenie pożarowe w polskich lasach

Jest fala upałów, rośnie więc zagrożenie pożarowe. Ogień przez kilka godzin strażacy gasili między innymi w powiecie drawskim. W Kosobudach płonęło ściernisko i las, a niedaleko były domy. - Obserwowaliśmy tutaj na miejscu zjawisko ognistej trąby powietrznej - powiedział jeden ze strażaków uczestniczących w akcji.