Najnowsze

Najnowsze

Przedstawiciele branży fitness protestowali w Warszawie

Mówią "stop". Nie zgadzają się na zamykanie siłowni, basenów czy klubów fitness. Dla nich to miejsca pracy, a ostatnie miesiące i tak dały im po kieszeni. To dlatego przedstawiciele branży fitness zorganizowali protest w Warszawie. Piszą do premiera, apelują i przedstawiają rozwiązania.

"Znajdziemy to, co nas łączy" Ruszył ruch Rafała Trzaskowskiego "Wspólna Polska"

Rafał Trzaskowski zainaugurował w sobotę w Warszawie działalność swego ruchu Wspólna Polska, którego celem ma być "określenie dekalogu spraw, na które wszyscy patrzymy tak samo". - Nigdy nie byliśmy podzieleni tak, jak dziś - mówił Rafał Trzaskowski podczas inauguracji swego ruchu Wspólna Polska. Spotkanie odbyło się przy zachowaniu reżimów sanitarnych, dlatego dziennikarze mogli obserwować pozostałych występujących tylko na telebimach.

Pytania o skuteczne przedstawienie zarzutów Romanowi Giertychowi

Co dalej z mecenasem Romanem Giertychem? Prokuratura nie wniosła o areszt tymczasowy, ale wystąpiła o pięć milionów złotych kaucji, dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju i zawieszenie w czynnościach adwokata. Obrońcy Romana Giertycha zapowiadają zażalenie. Wyjaśniają, że ich klientowi nie ogłoszono skutecznie zarzutów, zatem nie można wobec niego stosować żadnych środków zapobiegawczych.

W szpitalach brakuje miejsc. "Kładliśmy pacjentów na salach konferencyjnych"

Kolejne oddziały i szpitale decyzjami wojewodów są przekształcane w dedykowane pacjentom z koronawirusem, co przekłada się na sytuację pacjentów zmagających się z innymi schorzeniami. Ale i dla pacjentów z COVID-19 zaczyna brakować miejsca. Jedna z najtrudniejszych sytuacji panuje w województwie małopolskim, gdzie obłożenie łóżek i respiratorów sięga 80 procent.

"Będzie więcej biedy, więcej nierówności i więcej głodu"

Koronawirus to śmiertelne zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i dla gospodarki. Najbardziej odczują to najubożsi. Wkrótce ubóstwo może dotknąć nawet 52 miliony ludzi w Ameryce Łacińskiej, w tym tych, którzy do niedawna byli klasą średnią. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

"Przez okres wakacji trwało wielkie rozluźnienie"

Pandemia COVID-19 w Europie nie zwalnia. Sytuacja staje się coraz poważniejsza, a kolejne kraje zaostrzają obowiązujące od kilku miesięcy obostrzenia. Jak społeczeństwa, elity polityczne i systemy ochrony zdrowia radzą sobie z pandemią? Gośćmi programu "Fakty o Świecie. Rozmowa" TVN24 BiS byli Bartosz Dudek - kierownik redakcji polskiej "Deutsche Welle", Wojciech Przybylski - redaktor naczelny "Visegrad Insight", Piotr Moszyński - korespondent "Gazety Wyborczej" we Francji i Maria Mikołajewska, dziennikarka TVN24 i autorka vloga VITAlia Mikołajewskiej.

Epidemia uderza w system ochrony zdrowia. "Nikt nie ma miejsc"

W piątek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 7705 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w Polsce. To, jak wzrost zachorowań wpływa na system ochrony zdrowia, pokazują wstrząsające nagrania z Warszawy. Nagrania, które opublikował portal tvn24.pl, pochodzą ze środy 14 października. Zarejestrowano na nich rozmowy pomiędzy dyspozytorem a załogami poszczególnych karetek Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego pełniących tego dnia dyżur w Warszawie.

Epidemia nie zwalnia, rząd wprowadza kolejne ograniczenia

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek o 7705 nowych zakażeniach koronawirusem SARS-CoV-2. Życie z koronawirusem to teraz kilometrowe kolejki aut do punktów testowych i żółte i czerwone strefy pełne zasad, które mogą uratować życie. Kolor czerwony oznacza sport bez publiczności, a szkoły średnie i uczelnie bez studentów i uczniów.

Wątpliwości wokół działań wobec Romana Giertycha

Poznańska prokuratura poinformowała w piątek, że Roman Giertych usłyszał zarzuty dotyczące przywłaszczenia i wyprowadzenia w latach 2010-2014 ze spółki deweloperskiej kwoty około 92 milionów złotych. Giertych został w czwartek zatrzymany przez CBA, zemdlał w trakcie przeszukania jego domu i trafił do szpitala. Wokół działań służb w tej sprawie pojawiają się wątpliwości.

Wybuch w domu w Kobiernicach. Nie żyje 70-latka

Wrócił do domu po służbie, włączył światło i wywołał eksplozję - tak wybuch w Kobiernicach relacjonują strażacy, a mówią o swoim koledze, który stracił i dom, i matkę. Spod gruzów udało się wydobyć pięć osób, w tym dwoje dzieci.

W Bielsku-Białej powstał antysmogowy mural

Jeden metr kwadratowy muralu działa jak jeden metr kwadratowy lasu. Tak przynajmniej twierdzą ci, którzy w Bielsku-Białej pomogli zaistnieć ekościanie. Specjalna farba ma pochłaniać zanieczyszczenia i działać jak antysmogowa bariera.

Prognoza pogody na sobotę 17 października

W kraju będzie pochmurno. Rozpogodzenia wystąpią na Pomorzu i zachodzie. Na południu, wschodzie i w centrum kraju okresami pojawią się opady deszczu, a wysoko w górach śniegu. Temperatura wyniesie od 7 stopni Celsjusza na Górnym Śląsku do 11 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim. Wiatr będzie północno-wschodni, słaby i umiarkowany.

Nowe limity w komunikacji miejskiej

Od soboty wchodzą w życie obostrzenia w komunikacji miejskiej, zarówno w strefach żółtych, jak i czerwonych. W autobusach i tramwajach będzie mogło być tylko tyle pasażerów, ile wynosi liczba połowy dostępnych miejsc siedzących lub 30 procent wszystkich miejsce.

Jest opinia lekarska w sprawie przesłuchania Romana Giertycha

Poznańska prokuratura otrzymała opinię lekarską zezwalającą na przesłuchanie Romana Giertycha. Wcześniej żona mecenasa informowała, że jego stan jest poważny. Mecenas miał w piątek zostać przesłuchany w prokuraturze razem z innymi 11 osobami, w tym biznesmenem Ryszardem K., w sprawie wyprowadzania środków ze spółki giełdowej, przywłaszczania tych środków, a także prania pieniędzy - chodzi o 92 miliony złotych. Roman Giertych trafił do szpitala w czwartek po tym, jak zasłabł w czasie przeszukania CBA w jego domu.

Karetki krążą z pacjentami godzinami. Szpitale nie mają miejsc

Ratownicy medyczni odbijają się od kolejnych drzwi szpitali, które nie chcą przyjmować chorych, bo nie mają miejsc. Dramatyczne nagrania z warszawskiego pogotowia pokazują rzeczywistość, która staje się standardem. Szpital przy Czerniakowskiej w Warszawie, który nie przyjął pacjenta z karetki, nie jest jedyną placówką, która tego dnia nie była w stanie pomóc.

Nowe ograniczenia w strefach żółtych. Siłownie znów zamknięte w całym kraju

Dotychczasowe środki bezpieczeństwa zawiodły, będą więc kolejne obostrzenia. By ograniczyć rozwój epidemii, od soboty w całym kraju zamknięte będą siłownie, baseny i aquaparki. W żółtych strefach lokale gastronomiczne będą otwarte między 6 a 21. Później posiłki zamawiać będzie można tylko na wynos. Mniej ma być osób w autobusach i tramwajach. Na stadionach kibiców nie będzie w ogóle. W sklepach, aptekach czy na poczcie już obowiązują godziny dla seniorów.

Ponad 7700 nowych przypadków zakażenia koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia odnotowało w piątek 7705 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce i śmierć kolejnych 132 zakażonych osób. Od soboty w czerwonej strefie znajdzie się niemal połowa Polski - aż 152 powiaty. Na listę trafią między innymi Warszawa, Łódź, Kraków i Olsztyn.

Doradca Joe Bidena: myślę, że Polsce potrzeba broni o większym zasięgu

Kandydat na prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Biden zwraca się do Polonii i Polaków. W wydanym oświadczeniu zapewnia, że odbuduje jego zdaniem nadwątlone w czasie rządów Donalda Trumpa relacje z europejskimi sojusznikami w NATO. Joe Biden podkreśla też, że będzie zawsze przyglądał się przestrzeganiu rządów prawa. Marcin Wrona rozmawiał z doradcą Joe Bidena do spraw międzynarodowych, Michaelem Carpenterem. - Myślę, że Polsce potrzeba broni o większym zasięgu, mobilnych stanowisk obrony przeciwlotniczej. Te komponenty potrzebne są jako element odstraszania. Nie chodzi tylko o żołnierzy, ale o wyposażenie, które skutecznie odstraszy potencjalną rosyjską agresję - powiedział Carpenter. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

"Jesteśmy szczęśliwi z prezydentem Trumpem, że tak dużo zrobił dla Polski i dla Polonii"

O wsparcie pochodzących z Polski Amerykanów zabiega także ubiegający się o reelekcję Donald Trump. Marcin Wrona rozmawiał z szefową oficjalnego komitetu "Polish Americans for Trump" - Łucją Świątkowską-Cannon. - Wszystkie te nasze nadzieje były spełnione. Jesteśmy szczęśliwi z prezydentem Trumpem, że tak dużo zrobił dla Polski i dla Polonii - oceniła. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Negocjacje w sprawie budżetu UE. "Bardzo trudno znaleźć tu kompromis"

W Unii Europejskiej trwają negocjacje budżetowe. Chodzi między innymi o tak zwany mechanizm kontroli praworządności. - Sytuacja wyrwała się spod kontroli - powiedział w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS Jędrzej Bielecki z "Rzeczpospolitej". - Mamy dwie skrajne pozycje, bardzo trudno znaleźć tu kompromis - oceniła doktor Małgorzata Bonikowska, prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych. W regulacjach pomiędzy sferą wspólnotową a sferą państw członkowskich nastąpiły przesunięcia, które są niekorzystne - powiedziała Doktor Justyna Schultz, dyrektor Instytutu Zachodniego. Doktor Dominik Hejj z Instytutu Europy Środkowej uważa, że większość zarzutów, które są formułowane pod adresem Węgier, nigdy się nie sprawdza.

Więcej ograniczeń w walce z pandemią. Mapa stref została zaktualizowana

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ponad 8000 zakażonych koronawirusem. Zmarło 91 osób. Tak dramatyczny przebieg epidemii oznacza kolejne obostrzenia. Będą limity osób w sklepach, skrócony czas pracy restauracji, zamknięte siłownie i baseny, szkoły wyższe i średnie będą działały w trybie hybrydowym. Co dokładnie będzie można w strefie żółtej, a co w czerwonej?

Przemęczeni medycy "zaczną pękać". Słowa Jacka Sasina przygotowaniem gruntu pod ustawę?

Wielu lekarzy od pół roku pracuje nie po kilka godzin, ale po kilka dni bez przerwy. Narażają swoje życie, by ratować życie innych. W internecie można zobaczyć ich odpowiedź na słowa Jacka Sasina, który ocenił, że jest problem "z zaangażowaniem personelu medycznego" - zdjęcia z karetek, szpitali i przychodni, w kombinezonach i maskach. Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował na czwartkowej konferencji prasowej, że resort będzie chciał zwiększyć wynagrodzenia dla personelu medycznego zwalczającego COVID-19.

"Oddycha, ale jest nieprzytomny". Roman Giertych zasłabł podczas przeszukania domu

Mecenas Roman Giertych, niegdyś wicepremier i minister edukacji narodowej, został w czwartek zatrzymany przez CBA. Powodem ma być działanie na szkodę jednej ze spółek giełdowych. Podczas przeszukania jego domu Roman Giertych zasłabł i trafił do szpitala. Jego córka przekazała wcześniej, że zdaniem jej ojca zarzuty wobec niego są absurdalne i polityczne. - Ma nadzieję, że to bezprawie wobec niego i wobec całej naszej rodziny spowoduje, że skończą się rządy Prawa i Sprawiedliwości - oświadczyła Maria Giertych.