Najnowsze

Najnowsze

Wyjątkowe odkrycie na dworcu. List w butelce przeleżał ukryty przez prawie 80 lat

Prawie 80 lat przeleżał ukryty w cegłach poczekalni dworca w Nowych Skalmierzycach. Mowa o liście w butelce napisanym przez dwóch przymusowych robotników w 1941 roku. Jan Karolewski i Władysław Sobański byli świadkami wielu wywózek do obozów koncentracyjnych i to właśnie opisali w swoim liście. Na dworcu odsłonięto tablicę upamiętniającą ich czyn. Udało się także odnaleźć ich potomków.

Eksplozja w Turku. Trzy osoby są ranne

Trzy osoby ranne i uszkodzona konstrukcja budynku. To bilans eksplozji w Turku. W jednym z bloków wybuchła butla z gazem. Z taką siłą, że w sąsiednim budynku wyleciały szyby.

Kolejny dzień z ponad tysiącem zakażeń. Trend ma się utrzymać

Wtorek to kolejny dzień z dobowym przyrostem zakażeń koronawirusem, który wynosi powyżej tysiąca. To dokładnie 1326 przypadków. Ten trend utrzyma się w najbliższym czasie - przewiduje ministerstwo zdrowia. Dlatego pora na zmiany. Jesienna strategia walki z pandemią ma nowe założenia i nowe obostrzenia.

Miliony złotych na wybory, które się nie odbyły. "Demokracja kosztuje"

Demokracja kosztuje - mówi w rozmowie Piaseckiego Jacek Sasin - dopytywany o odpowiedzialność za koszty wyborów kopertowych. Na ich organizację Poczta Polska wydała około 70 milionów złotych. Na podstawie zarządzenia premiera, które Wojewódzki Sąd Administracyjny uznał za rażące naruszenie prawa. Wicepremier Sasin nazywa ten wyrok dziwnym i tłumaczy, że reforma sądownictwa jest po to, by takich dziwnych wyroków nie wydawać.

14 resortów i czterech wicepremierów. Jacek Sasin uchyla rąbka tajemnicy dotyczącej zmian w rządzie

Ma być 14 resortów, a do samego rządu ma wejść Jarosław Kaczyński wchodzi. Jako jeden z czterech wicepremierów. Jacek Sasin uchyla rąbka rekonstrukcyjnej tajemnicy. Zastrzegając, że to niezwykle prawdopodobny scenariusz. Poniedziałkowe personalne szczegóły dopinało kierownictwo PiS. Teraz "kropkę nad i" mają postawić koalicjanci. Zaprzysiężenie - w związku z napiętym kalendarzem prezydenta - raczej nie odbędzie się w tym tygodniu.

"Przypadek zadecyduje o tym, który z tych kandydatów wygra"

Już we wtorek w Stanach Zjednoczonych w telewizyjnej debacie zmierzą się urzędujący prezydent Donald Trump i jego konkurent Joe Biden. Wybory prezydenckie w USA odbędą się 3 listopada. - Oni bardziej boją się przegrać tę debatę, niż chcą ją wygrać - ocenił w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS amerykanista Marcin Wojciechowski. - Hillary Clinton była dużo trudniejszym przeciwnikiem w takiej debacie niż jest teraz Joe Biden - dodał doktor Bogdan Szafrański, amerykanista z Uniwersytetu Warszawskiego. - Przypadek zadecyduje o tym, który z tych kandydatów wygra - oceniła z kolei Małgorzata Zawadka, antropolog społeczny, amerykanistka i wieloletnia korespondentka w USA. Doktor Łukasz Gajewski, amerykanista z Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu, wskazał, że nadchodzące wybory mogą ukształtować Stany Zjednoczone na co najmniej dekadę.

Straż miejska ruszyła do kontroli segregacji śmieci

Straż miejska ma teraz prawo sprawdzić, czy złożyliśmy zgodną z prawdą deklaracje o segregacji śmieci. Nie możemy zadeklarować, że nie będziemy segregować. Obowiązek mamy wszyscy, tylko nie wszyscy będziemy to robić tak samo. W niektórych gminach pojemników na śmieci będzie pięć. W innych trzy.

24-latek zdemolował plac zabaw. Burmistrz chce, by teraz o niego dbał

Szadek to niewielkie miasto w województwie łódzkim. Miasto ma piękną historią - wspominał o nim Władysław Łokietek i Władysław Jagiełło, a tamtejszy kościół zaczęto budować na długo przed bitwą pod Grunwaldem. Teraz Szadek może wskazać drogę, jak postępować z tymi, którzy niszczą dobro wspólne.

Prognoza pogody na wtorek 29 września

We wtorek na północy będzie pogodnie. Poza tym wystąpią opady deszczu. Temperatura wyniesie od 14 stopni Celsjusza na Dolnym i Górnym Śląsku do 20 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-wschodni.

"Brak kontaktu z rodziną jest naprawdę bardzo trudny"

Ponad pół roku nie widzieli swoich bliskich i nic nie wskazuje na to, by sytuacja szybko się zmieniła. Seniorzy z Domów Pomocy Społecznej w Szczecinie od marca kontaktują się z rodzinami wyłącznie przez internet. W piątek Ministerstwo Zdrowia ogłosiło zakaz odwiedzin we wszystkich domach opieki w Polsce.

Spadła wykrywalność chorób nowotworowych. "Zostanie przedstawiony plan odbudowy zdrowia Polaków"

Chorych na raka, których nie będziemy w stanie wyleczyć, już przybywa - ostrzegają onkolodzy. W czasie pierwszych miesięcy pandemii COVID-19 wykryto o jedną czwartą mniej nowotworów, ale jak zaznaczają lekarze, to nie oznacza, że zachorowań nie ma. Z obawy przed koronawirusem nie chodzimy do lekarza, nie badamy się i ignorujemy niepokojące symptomy. Dlatego lekarze apelują: rak nie poczeka na koniec epidemii.

Rozpędzone auto wjechało w dom. Pojazd przebił dwie ściany

Mieszkanka domu w Konstantynowie Łódzkim może mówić o dużym szczęściu. W niedzielę późnym wieczorem w jej dom z impetem wbiło się auto. Przebiło dwie ściany i zatrzymało w pomieszczeniu, z którego kobieta chwilę wcześniej wyszła. Kierująca samochodem 23-latka z obrażeniami trafiła do szpitala.

1306 nowych przypadków zakażeń. "Przestaliśmy przestrzegać zaleceń"

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek o 1306 nowych przypadkach zakażenia SARS-CoV-2 i śmierci 15 zakażonych osób. Rośnie również liczba pacjentów wymagających hospitalizacji i tych, którzy potrzebują wsparcia respiratora. Tymczasem premier Mateusz Morawiecki przekonuje, że Polska jest dobrze przygotowana na kolejną falę epidemii COVID-19.

"Ten pacjent nam przecież wykorkuje" - mówili ratownicy z karetki. Wszędzie słyszeli, że nie ma miejsc

Prześwietlenie płuc pana Włodzimierza Listkowskiego, które zostało wykonane w przychodni we Włocławku, jak i jego złe samopoczucie wskazywały na chorobę COVID-19. Dlatego lekarz rodzinny wysłał pana Włodzimierza karetką z ratownikami medycznymi ubranymi w kombinezony ochronne do miejscowego szpitala. Tylko, że szpital go nie przyjął. Pierwszą informację o sprawie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Jarosław Kaczyński wicepremierem? "Pomieszanie z poplątaniem"

Czy Jarosław Kaczyński wejdzie do rządu i zostanie wicepremierem? Wciąż nie ma oficjalnego potwierdzenia, choć kancelaria prezydenta przyznaje, że była konsultowana w tej sprawie. Jednak tylko tak grzecznościowo, bo - jak słyszymy od polityków PiS - prezes nie musi takich spraw omawiać z prezydentem.

Nielegalne eksperymenty medyczne w Poznaniu? Sprawę bada prokuratura

W szpitalu uniwersyteckim w Poznaniu podawano pacjentom leki bez ich wiedzy i co najważniejsze - wbrew ich przeznaczeniu. Dochodziło do powikłań, które kończyły się śmiercią. Sprawę bada teraz prokuratura. Bardzo możliwe, że o przyczynach tragedii nic nie byłoby wiadomo, gdyby nie raport jednego lekarza.

Prognoza pogody na poniedziałek 28 września

W kraju będzie pogodnie. Po południu na Śląsku i w Małopolsce może pojawić się deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie od 14 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku do 20 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie wschodni. Ciśnienie waha się.