Najnowsze

Najnowsze

"Czas decyzji. Bitwa o Rzeszów". Debata w TVN24 i TVN24 GO

Wybory w Rzeszowie to polityka lokalna, ale do tych wyborów wielka polityka wkroczyła już dawno. W niedzielę odbędzie się debata "Czas decyzji. Bitwa o Rzeszów", którą poprowadzi dziennikarka "Faktów" TVN Katarzyna Kolenda-Zaleska. W dyskusji wezmą udział wszyscy kandydaci na prezydenta - Konrad Fijołek, Ewa Leniart, Marcin Warchoł oraz Grzegorz Braun. Początek debaty o godzinie 20:00 w TVN24 i TVN24 GO.

Prognoza pogody na poniedziałek 3 maja

W poniedziałek w kraju będzie pochmurno z opadami deszczu. Na Suwalszczyźnie wystąpią opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie od 4 stopni Celsjusza na Podlasiu do 11 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na wschodzie miejscami porywisty, zachodni.

"Jesteśmy ludźmi, którzy potrzebują uczuć"

Widział zarówno włoską, jak i polską odsłonę pandemii. Dlatego udziela wsparcia pacjentom chorym na COVID-19 i ich rodzinom. Ksiądz Sebastian Kondzior - obecnie kapelan Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku - opowiedział o swojej pracy reporterce TVN24.

Pogoda nie zachęca turystów w majówkę

Drugi dzień majowego weekendu przynosi deszcz, ulewy, burze i silny wiatr. Taka aura studzi apetyt na grilla pod chmurką. Wszystkiemu winny jest Daniel - deszczowy niż, który majówkę spędza w Polsce. 

"Bądźmy dumni z biało-czerwonej. Szanujmy barwy narodowe"

Drugiego maja obchodzimy w Polsce Dzień Flagi. Na placu Piłsudskiego w Warszawie odbyły się oficjalne uroczystości podniesienia flagi. Świętuje cała Polska. Ważne - i na to zwracają uwagę znawcy protokołu dyplomatycznego - by zawsze robić to, oddając fladze szacunek.

Lewica chce dodatkowych gwarancji w sprawie funduszu odbudowy

Po majówce ma odbyć się dodatkowe posiedzenie Sejmu i przymiarki do ratyfikacji funduszu odbudowy. Rząd, pozbawiony szabel Solidarnej Polski, wzywa opozycję do głosowania "za". Opozycja domaga się ostatecznej wersji dokumentu, stawia warunki i zapowiada poprawki. Koalicja Obywatelska chce przełożenia głosowania.

"Te gazety staną się tubą propagandową władzy"

W redakcjach należących do Polska Press zaczęły się czystki. Pracę stracili redaktorzy naczelni trzech dzienników: "Dziennika Zachodniego", "Gazety Krakowskiej" oraz "Nowin". "Politycznym czynownikom uschną kiedyś ręce za to, co zrobili i robią z mediami w PL" - stwierdził na portalu społecznościowym Marcin Zasada, dziennikarz "Dziennika Zachodniego". W kwietniu Sąd Okręgowy w Warszawie wstrzymał transakcję zakupu wydawnictwa Polska Press przez państwowy koncern Orlen.

"Policjantki, mobbing, molestowanie". Reportaż "Superwizjera" w TVN24 i TVN24 GO

Groźby, wyzwiska, dyskryminacja w pracy i nakłanianie do seksu. Reporterzy "Superwizjera" dotarli do policjantek, które czują się ofiarami mobbingu i molestowania. Zamiast pomocy spotkała je degradacja zawodowa i postępowania dyscyplinarne. Ich oprawcy - jak dotąd - nie ponieśli konsekwencji. Reportaż Macieja Dudy i Łukasza Rucińskiego w "Superwizjerze" w TVN24 o 20:00, a także w TVN24 GO.

Prognoza pogody na niedzielę 2 maja

W niedzielę zachmurzenie będzie duże z postępującymi od południa w głąb kraju intensywnymi opadami deszczu, a w Karkonoszach śniegu. Na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i w Małopolsce wystąpią burze. Temperatura maksymalna wyniesie od 8 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku, 10 stopni Celsjusza w centrum kraju do 18 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr z kierunków zmieniających się będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny.

Zamieściła zdjęcie policjantów, została wezwana na komendę. "Jesteśmy inwigilowani na każdym kroku"

Radna Rady Miejskiej w Lublińcu musiała się stawić na komendzie z powodu komentarzy pod zdjęciem umieszczonym na jej profilu w mediach społecznościowych. Na fotografii widać dwóch policjantów w trakcie interwencji podczas Strajku Kobiet. Wezwanie na komendę dotyczyło znieważenia funkcjonariuszy. Policjanci doszukali się go wśród ponad dwustu komentarzy zamieszczonych pod fotografią.

Majówka w czasie pandemii. Służby przypominają o obostrzeniach

Tegoroczny długi weekend majowy odbywa się w ścisłym reżimie sanitarnym. Choć zamknięte są hotele i pensjonaty, to jednak turystyczne miejscowości cieszą się zainteresowaniem Polaków. W Zakopanem - podobnie jak w Sopocie - widać wzmożony ruch turystów, stąd wzmożone patrole policji i apele lekarzy: nadal musimy przestrzegać dystansu i nosić maseczki.

Opozycja zapowiada złożenie wniosku o przesunięcie głosowania w sprawie funduszu odbudowy

Wstępny plan wydawania miliardów euro z unijnego funduszu odbudowy rząd wysyłał do Brukseli. Opozycja ostrzega przed "kupowaniem kota w worku". Na trzy dni przed posiedzeniem Sejmu Koalicja Obywatelska apeluje o więcej czasu na dyskusję i o przełożenie głosowania. Stawia też warunki. Chodzi między innymi o pieniądze dla samorządów. W głosowaniu nad ratyfikacją funduszu odbudowy dla PiS ważny jest każdy głos, bo Solidarna Polska zagłosuje przeciw.

Polacy masowo ruszyli do mobilnych punktów szczepień

Tłumy ludzi w majówkę ruszyły do mobilnych punktów szczepień w polskich miastach. Nie straszna im była ani kapryśna pogoda, ani czas. Czekać trzeba było często bardzo długo. W Warszawie niektórzy w kolejce ustawili się o 3:00 nad ranem. Byli przygotowani. Przyszli z kocami, śpiworami, składanymi krzesłami, a nawet leżakami.

Dziennikarze dotarli do wniosków z raportu końcowego NIK o "wyborach kopertowych"

Portal Onet.pl ujawnia wnioski z raportu Najwyższej Izby Kontroli dotyczące tak zwanych wyborów kopertowych z 10 maja 2020 roku, które się ostatecznie nie odbyły. Z raportu wynika, że nie było podstawy prawnej do zorganizowania tych wyborów. Portal pisze również, że decyzje premiera Mateusza Morawieckiego kosztowały do tej pory podatników blisko 133 miliony złotych.

Coraz mniej nowych zakażeń koronawirusem. Liczba zgonów wciąż niepokoi

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek o 6796 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Medycy zwracają uwagę, że trend, jeśli chodzi o liczbę zakażeń czy hospitalizacji, jest spadkowy. Jednocześnie przyznają, że przybywa pacjentów, którzy od ponad roku nie byli badani, kontrolowani, a ich planowe zabiegi były przesuwane.

PiS się spieszy, Platforma przestrzega. "Nie wolno kupować kota w worku"

Już 4 maja Sejm ma głosować w sprawie udzielenia zgody na ratyfikację unijnego funduszu odbudowy. Solidarna Polska wciąż jest na nie, ale Lewica jest na tak. PO nie zdradza, jak zagłosuje. Samorządowcy, których interesy Lewica miała zabezpieczyć, mają obiekcje wobec Krajowego Planu Odbudowy, czyli rządowego planu gospodarowania pieniędzmi z unijnego funduszu. - Nie wolno kupować kota w worku. Okazało się, że możemy liczyć głównie na pożyczki. Okazało się, że naszą reprezentację chce wybierać rząd – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy i wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej.