Ocena pracy Jarosława Kaczyńskiego jako wicepremiera. Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Ocena pracy Jarosława Kaczyńskiego jako wicepremiera. Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24
Ocena pracy Jarosława Kaczyńskiego jako wicepremiera. Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24
Fakty po południu
Ocena pracy Jarosława Kaczyńskiego jako wicepremiera. Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24Fakty po południu

Prawie dwie trzecie Polaków źle ocenia pracę Jarosława Kaczyńskiego jako wicepremiera do spraw bezpieczeństwa. Tak wynika z sondażu Kantar przeprowadzonego dla "Faktów" TVN i dla TVN24.

W badaniu telefonicznym przeprowadzonym przez Kantar w dniach 27-28 kwietnia ankietowani zostali zapytani o to, jak oceniają dotychczasową pracę Jarosława Kaczyńskiego na stanowisku wicepremiera ds. bezpieczeństwa.

Odpowiedzi "zdecydowanie dobrze" udzieliło 9 procent ankietowanych, a "raczej dobrze" - 18 procent. Łącznie 27 procent badanych pozytywnie oceniło pracę wicepremiera.

Odpowiedź "zdecydowanie źle" wskazało 39 procent pytanych, a "raczej źle" - 23 procent. W sumie 62 procent ankietowanych negatywnie oceniło pracę Jarosława Kaczyńskiego w rządzie.

Opcję "nie wiem/trudno powiedzieć" przy tym pytaniu wybrało 11 procent respondentów.

Sondaż telefoniczny został zrealizowany przez Kantar w dniach 27-28 kwietnia 2021 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1001 osób powyżej 18. roku życia.

Zobacz więcej sondaży dla "Faktów" TVN i TVN24

Autor: fil / Źródło: Fakty po południu TVN24

Pozostałe wiadomości

Blisko 70 strzałów pijany żołnierz oddał w stronę samochodu, którym jechał ojciec z córką. To oznacza, że opróżnił niemal trzy magazynki. Na szczęście po tym, jak najpierw strzelał w powietrze, dziewczynka zdołała uciec z auta i kule trafiły potem tylko w jej pusty fotel. Prokuratura nie ma wątpliwości, że to było usiłowanie zabójstwa. Jak mogło do tego dojść? 

Pijany żołnierz oddał ponad 60 strzałów w Mielniku. "Oprócz sprzętu potrzebny jest tak zwany materiał ludzki"

Pijany żołnierz oddał ponad 60 strzałów w Mielniku. "Oprócz sprzętu potrzebny jest tak zwany materiał ludzki"

Źródło:
Fakty TVN

W środę Polska przejęła prezydencję w Radzie Unii Europejskiej. Najogólniej mówiąc: to my mamy przeprowadzić Wspólnotę przez te najbliższe sześć miesięcy. To duże wyzwanie, bo czasy nie są łatwe - mowa zarówno o sytuacji na zewnątrz Unii, jak i wewnątrz niej.

Polska przejęła prezydencję w Radzie Unii Europejskiej. "Będzie poświęcona w dużej mierze naszemu bezpieczeństwu"

Polska przejęła prezydencję w Radzie Unii Europejskiej. "Będzie poświęcona w dużej mierze naszemu bezpieczeństwu"

Źródło:
Fakty TVN

Mieszkańcy są przerażeni i mówią o profanacji, a policja próbuje znaleźć sprawcę. W powiecie strzeleckim w województwie opolskim ktoś kradnie figurki i obrazy sakralne z przydrożnych kapliczek, a w ich miejsce wstawia karykatury świętych.

Giną figurki i obrazy z przydrożnych kapliczek. W ich miejsce pojawiają się karykatury świętych

Giną figurki i obrazy z przydrożnych kapliczek. W ich miejsce pojawiają się karykatury świętych

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

On nie uważa nic na żaden ważny temat, nikt nie wie, jakie ma poglądy, ale mamy go kupić - mówiła o kandydacie PiS na prezydenta w "Faktach po Faktach" Katarzyna Lubnauer (KO). Według wiceministry Karol Nawrocki "chce być jak taki kot w worku". Europoseł Adam Jarubas (PSL) ocenił, że Nawrocki "może być narzędziem w rękach prezesa Kaczyńskiego".

"Chce być jak kot w worku, którego mamy kupić"

"Chce być jak kot w worku, którego mamy kupić"

Źródło:
TVN24

Mamy bardzo mocne papiery do tego, żeby nadawać ton Unii Europejskiej - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 Adam Szłapka, minister do spraw unijnych, odnosząc się do rozpoczynającej się polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Stwierdził też, że "cieniem" na węgierskiej prezydencji, która trwała do końca 2024 roku, położyła się wizyta Viktora Orbana w Moskwie i jego spotkanie z Władimirem Putinem.

"To się kładzie cieniem na węgierskiej prezydencji"

"To się kładzie cieniem na węgierskiej prezydencji"

Źródło:
TVN24

Od 1 stycznia sprzedaż jednorazowych e-papierosów będzie zakazana. Te wielokrotnego użytku dalej będą dostępne. Po jednorazówki najczęściej sięgają dzieci i młodzież. Przy tej okazji - nigdy dość przypominania - palenie szkodzi, powoduje m.in. nowotwory i wiele innych chorób.

Belgia idzie na wojnę z e-papierosami. "Ten zakaz zaboli wielu nastolatków"

Belgia idzie na wojnę z e-papierosami. "Ten zakaz zaboli wielu nastolatków"

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS