Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na sobotę 30 stycznia

W sobotę pochmurno z przejaśnieniami na zachodzie. Okresami opady śniegu (1-5 cm), a na Podkarpaciu deszczu ze śniegiem (5-10 mm). Temperatura maksymalna w dzień od -5 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 4 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.

Wszystko zaczęło się w 1993 roku. Teraz WOŚP zagra już 29 raz

Finał WOŚP dopiero w niedzielę, ale na koncie Orkiestry już są pierwsze wpłaty. W tym roku Orkiestra będzie grała na ulicach i w internecie. Każdy może zostać wolontariuszem i założyć wirtualną puszkę. Zebrane środki mają zostać przeznaczone na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Kolejne wątpliwości co do wyroku TK. "Nieprawidłowości o charakterze manipulacyjnym"

Po publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego pod przewodnictwem Julii Przyłębskiej, który niemal całkowicie zakazuje aborcji w Polsce, padają pytania prawników o legalność tego orzeczenia. Wracają również wątpliwości co do legalności samego Trybunału Konstytucyjnego. W piątek Lewica złożyła zawiadomienie do prokuratury w sprawie prezes TK Julii Przyłębskiej.

Samochód Chucka Norrisa, zwiedzanie parlamentu. Finał WOŚP już w niedzielę

Już tylko dwa dni zostały do 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku WOŚP zbiera środki na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Tegoroczny finał będzie szczególny, bo w czasie epidemii, stąd mnóstwo inicjatyw w internecie. Na ulicach również pojawią się wolontariusze ze skarbonkami, ale będą też dostępne e-skarbonki.

Zmiany w obostrzeniach od 1 lutego. "Długo na to czekaliśmy"

Rząd ostrożnie luzuje obostrzenia epidemiczne. Od 1 lutego otwarte zostaną galerie handlowe, instytucje kultury, a także zniesione zostaną godziny dla seniorów. Podczas, gdy jedni przedsiębiorcy z radością czekają na poniedziałek, inni nadal liczą straty, bo rząd resztę obostrzeń przedłużył do połowy lutego.

Policja podsumowuje czwartkowe protesty. Ponad 400 osób wylegitymowanych, 14 zatrzymanych

Ponad 400 osób wylegitymowali policjanci podczas czwartkowych protestów przed Trybunałem Konstytucyjnym, który zaostrzył prawo antyaborcyjne. Prawnicy pytają, na jakiej podstawie funkcjonariusze legitymowali osoby. Komenda Stołeczna Policji poinformowała, że w sumie zatrzymano 14 osób. Przewieziono je na różne komisariaty na terenie Mazowsza. Kilka osób zatrzymano na 48 godzin, w tym Klementynę Suchanow, która wraz z dwiema innymi osobami przeskoczyła przez ogrodzenie Trybunału i zawiesiła plakaty Strajku Kobiet.

Komentarze zagranicznych mediów po publikacji orzeczenia TK

Zagraniczne media komentują sytuację w Polsce po tym, jak w środę w Dzienniku Ustaw został opublikowany październikowy wyrok Trybunału Konstytucyjnego dotyczący aborcji. Media podkreślają, że - już wcześniej mocno ograniczony - dostęp do aborcji staje się prawie całkiem zablokowany. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Sklepy w centrach handlowych znów będą otwarte. Zmiany w obostrzeniach

Od poniedziałku 1 lutego otwarte będą sklepy w galeriach handlowych, a także galerie sztuki i muzea. Zniesione zostaną godziny dla seniorów. Wszystkie pozostałe obostrzenia obowiązywać będą co najmniej do połowy lutego, a to oznacza wciąż zamknięte hotele, restauracje i siłownie, a także nauczanie zdalne dla uczniów czwartej klasy szkoły podstawowej i starszych.

Paulo Sousa rozmawiał z Robertem Lewandowskim, zacytował Jana Pawła II

Pierwszą konferencję prasową Portugalczyk Paulo Sousa zaczął od cytatu z Jana Pawła II, bo uznał, że polski papież też może motywować na boisku. Nowy trener polskiej reprezentacji w piłce nożnej mężczyzn rozmawiał już z Robertem Lewandowskim. Nazwiska pierwszego bramkarza kadry nie podał, choć podobno go już wybrał. Piłkarski kalendarz nie sprzyja nowemu trenerowi, bo przed mistrzostwami Europy rozpoczynają się eliminacje do mundialu.

29. finał WOŚP już 31 stycznia. Wolontariusze są gotowi

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w całej swojej historii wydała już ponad miliard złotych na zakup wielu różnych urządzeń dla szpitali w całym kraju. O jej dokonaniach świadczą nie tylko liczby, ale też pasja tysięcy wolontariuszy, którzy 31 stycznia będą kwestować na rzecz WOŚP.

Prognoza pogody na piątek 29 stycznia

W piątek zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Na południu i zachodzie kraju opady śniegu do 1-5 cm, w górach do 10 cm. Na Dolnym Śląsku możliwy śnieg z deszczem. Na północnym-wschodzie przelotny śnieg do 1-3 cm. Ślisko! Temperatura maksymalna od -3 stopni Celsjusza na Podlasiu do 1 stopnia Celsjusza na Dolnym Śląsku i Pomorzu. Wiatr zachodni, tylko na zachodzie południowo-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, w górach silny, osiągający prędkość do 70-100 km/h.

Straż miejska sprawdza, czy dachy i chodniki są odśnieżone. Sypią się mandaty

Zima nie odpuszcza. Pod ciężarem śniegu łamią się drzewa i zrywają linie energetyczne. Na Podlasiu w pewnym momencie prądu nie miało ponad 60 tysięcy odbiorców. Obfite opady śniegu i niskie temperatury spowodowały, że na dachach budynków zalega nawet po kilkadziesiąt centymetrów śniegu. W Białymstoku straż miejska sprawdza, czy właściciele wywiązują się z obowiązku odśnieżania dachów i chodników. W Tarnowie posypały się już pierwsze mandaty.

Wiele zastrzeżeń w sprawie programu szczepień. Posłowie opozycji chcą powołania komisji śledczej

Ministerstwo Zdrowia zrezygnowało z zakupu dodatkowych szczepionek, bo miałyby przyjść za późno. Inaczej widzi to Komisja Europejska, według której nowa dostawa miałaby przyjść w połowie, a nie jak mówi rząd - pod koniec roku. Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłasza więc kupno innych szczepionek, a w tym czasie do Kancelarii prezesa Rady Ministrów wchodzą z kontrolą posłowie Dariusz Joński i Michał Szczerba, którzy w tym wszystkim widzą materiał na powołanie komisji śledczej.