Najnowsze

Najnowsze

Opozycja domaga się konkretnych danych w sprawie VAT

Najpierw pytania o vatowską lukę padły w reportażu "Superwizjera", teraz padają w Sejmie. Trzy opozycyjne kluby domagają się od premiera informacji i debaty. Premier w Sejmie głos zabrał - mediom i opozycji zarzucił "vatowskie kłamstwo". Debaty nie było.

Ostrzeżenia hydrologiczne w kilku województwach

Uderzenie ciepła postawiło służby na nogi. Rośnie poziom wód w rzekach. Na terenie kilku województw obowiązują ostrzeżenia hydrologiczne drugiego stopnia. Trzeci - najwyższy - jest na Mazowszu. Na Wiśle w Płocku cały czas pracują lodołamacze. Zabezpieczane są worki z piaskiem i sprzęt strażacki.

Lockdown w województwie warmińsko-mazurskim

Nauka online, zamknięte hotele, galerie handlowe, kina, teatry czy baseny. Rząd przywraca część obostrzeń, ale tylko regionalnie, bo tylko w województwie warmińsko-mazurskim. Przez region przechodzi fala zakażeń. W tym także brytyjską mutacją SARS-CoV-2.

Rząd zmienia zasady dotyczące zakrywania nosa i ust

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 12142 nowych zakażeniach SARS-CoV-2. Zmarło prawie 300 osób. By wypłaszczyć falę zakażeń rząd zmienia zasady dotyczące zasłaniania twarzy i nosa. W tym celu nie można już wykorzystywać szalika czy przyłbicy. To musi być maseczka.

Kiedy gospodarka odbije się po pandemii? "To będzie proces, to nie będzie dzień"

Jak będzie wyglądać gospodarka po zakończeniu pandemii COVID-19? - Świat się może zmienić na różne sposoby (...) Wiele sektorów może mieć problemy z dostosowaniem się do nowej sytuacji - zwrócił uwagę w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS prof. Witold Orłowski, główny doradca ekonomiczny PwC. - Pytanie jak bardzo dużo tego dystansu społecznego z nami zostanie w konsumowaniu w przyszłości, bo to może oznaczać, że wielkie centra handlowe, olbrzymie restauracje być może nie będą wykorzystywane tak masowo jak wcześniej - stwierdził Marek Tejchman, zastępca redaktora naczelnego "Dziennika Gazety Prawnej". - Doświadczenia zeszłego roku i tego, co nas czeka w tym roku, wpłyną na bardziej rozważną konsumpcję - oceniła Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, ekonomistka z Uniwersytetu Warszawskiego.

Rząd wprowadza nowe obostrzenia. Co się zmieni od 27 lutego?

Rząd zaostrza restrykcje, ale na razie tylko w województwie warmińsko-mazurskim. Sytuacja epidemiczna w tym regionie jest najpoważniejsza. Od soboty 27 lutego zamknięte zostaną tam hotele, muzea, galerie handlowe, baseny i inne obiekty użyteczności publicznej. Zmiany obejmą także najmłodszych uczniów, którzy od poniedziałku wrócą do nauki zdalnej. W środę rząd ogłosił także nowe zasady dotyczące kwarantanny i używania maseczek.

Koniec z zakrywaniem twarzy szalikami i przyłbicami. Jaką maseczkę wybrać?

Za przyzwoleniem rządu tysiące Polaków zasłaniały usta szalikami, kominami, kawałkami bawełny i niechroniącymi przez niczym przyłbicami. Od soboty 27 lutego ma to się jednak zmienić. Rząd precyzuje przepisy dotyczące obowiązku zasłaniania ust i nosa. Urzędowy nakaz to jedno, ale zdrowy rozsądek i wiedza po co nam dobre maseczki, to drugie.

"Opozycyjne kłamstwo VAT-owskie". Morawiecki uderza w polityków PO

Wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego w środę w Sejmie poświęcone przestępstwom VAT-owskim trwało 20 minut. Szef rządu jednak ani chwili nie poświęcił, by odpowiedzieć na pytania z reportażu "Superwizjera" TVN: ile pieniędzy z wykrytych VAT-owskich przestępstw udało się odzyskać i ile wróciło do budżetu państwa.

"Znaleźliśmy się na 46. miejscu na liście rozmówców sekretarza Blinkena"

We wtorek minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau rozmawiał telefonicznie z Antonym Blinkenem, sekretarzem stanu USA. To była pierwsza rozmowa szefów dyplomacji po zmianie administracji w Białym Domu. Podczas rozmowy poruszono wiele tematów, ale Antony Blinken podkreślał też sprawę wolności słowa. Tymczasem w komunikacie polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych o tym nie ma ani słowa.

"Ciągle dominuje przekonanie, że tak naprawdę nie ma czegoś takiego jak realny problem pedofilii w Kościele"

W październiku kardynał Stanisław Dziwisz zapewniał w TVN24, że spotka się z Januszem Szymikiem, ofiarą księdza pedofila. W grudniu kardynał potwierdzał. Mamy koniec lutego, a do spotkania nie doszło. Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski uważa, że to celowa metoda, a ks. prof. Andrzej Kobyliński twierdzi, że wśród biskupów dominuje przekonanie, że nie ma problemu pedofilii w Kościele, lecz jest "atak tak zwanych wiadomych sił".

Prognoza pogody na czwartek 25 lutego

W czwartek w kraju na ogół będzie słoneczni, tylko na Mazurach i Podlasiu pojawi się nieco chmur. Temperatura maksymalna wyniesie o od 8 stopni Celsjusza na Podlasiu do 19 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany, południowo-zachodni wiatr.

Kardynał Dziwisz miał spotkać się z dorosłą dziś ofiarą księdza pedofila. Do spotkania nie doszło

Kardynał Stanisław Dziwisz publicznie zadeklarował na naszej antenie, że spotka się z Januszem Szymikiem, ofiarą księdza pedofila. Minęły 4 miesiące i do spotkania nie doszło. Janusz Szymik ma do kardynała sporo pytań. W latach 80. jako nastolatek przez pięć lat był wykorzystywany seksualnie przez ówczesnego proboszcza parafii w Międzybrodziu Bialskim. W 2012 roku kardynał Dziwisz był o jego sprawie informowany i nie nadał jej żadnego biegu.

Odwołany z rządu polityk Solidarnej Polski uderza w premiera. "Nowy Ład nie tworzy spójnej całości"

Premier Mateusz Morawiecki forsuje koncepcję Nowego Ładu, czyli programu odbudowy polskiej gospodarki po pandemii. W internecie zapowiada inwestycje w najnowocześniejsze technologie, odnawialne źródła energii i transformację energetyczną. Odwołany niedawno z rządu Janusz Kowalski, poseł Solidarnej Polski, publicznie skomentował, że niektóre pomysły premiera są sensowne, a niektóre wyglądają jak z programu PO z 2011 roku. Ponadto zdaniem Janusza Kowalskiego cały plan Nowego Ładu jest "niespójny".

Od soboty dodatkowe obostrzenia w województwie warmińsko-mazurskim

W środę Ministerstwo Zdrowia odnotowało ponad 12 tysięcy nowych zachorowań na COVID-19. Dla Adama Niedzielskiego to jasny sygnał, że to początek trzeciej fali zachorowań. Dlatego od teraz usta i nos należy zasłaniać maseczkami. Przyłbice nie wystarczą. W województwie warmińsko-mazurskim w sobotę wejdą w życie dodatkowe obostrzenia: przez dwa tygodnie zamknięte będą hotele i centra handlowe, a także baseny, korty tenisowe, kina, teatry i muzea.

Oskarżenia o dyskryminację i szczepionki jako karta przetargowa

Po skutecznej kampanii szczepień Izrael łagodzi sporą część obostrzeń. To państwo jest światowym liderem szczepień, ale obok niewątpliwego sukcesu pojawia się kwestia budząca kontrowersje, bo szczepionki stały się elementem targu. Premier Netanjahu w zamian za uwolnienie Izraelki przetrzymywanej w Damaszku sfinansował dostawę rosyjskich szczepionek dla reżimu Baszara al-Asada w Syrii. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

"Klucz integracji białorusko-rosyjskiej leży w Moskwie"

W Soczi spotkali się w poniedziałek prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka z rosyjskim przywódcą Władimirem Putinem. - Łukaszenka potrzebuje wsparcia, Putin chce dać jak najmniej, ale dostać w tych kategoriach uzależnienia w wymiarze ekonomicznym i korzyści aktywów politycznych - stwierdziła w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, była ambasador RP w Moskwie, dyrektor Instytutu Strategie 2050. - (Łukaszenka - przyp.red.) stanął przed Putinem jako ten, który potrafi sobie poradzić, który tłumi protesty, a więc teraz Putin powinien go wesprzeć - powiedział Wacław Radziwinowicz z "Gazety Wyborczej", autor książek o Rosji. - Klucz integracji białorusko-rosyjskiej leży w Moskwie i to Putin nadaje ton - oceniła Agnieszka Legucka, analityczka do spraw Rosji z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

Katastrofa śmigłowca na Śląsku. Nie żyją dwie osoby

W nocy z poniedziałku na wtorek śmigłowiec z czterem osobami na pokładzie rozbił się w lesie niedaleko Pszczyny na Śląsku. W katastrofie zginęły dwie osoby, a dwie zostały ranne. Akcja ratunkowa była bardzo trudna - prowadzona w ciemności, w lesie na podmokłym terenie. Na miejscu cały czas pracują śledczy i eksperci z komisji badania wypadków lotniczych.

Spotkanie liderów nie zakończyło sporów. "Umówiliśmy się na przyszły tydzień"

Jarosław Kaczyński, Jarosław Gowin, Zbigniew Ziobro i Mateusz Morawiecki rozmawiali ze sobą w poniedziałek blisko cztery godziny. Koalicja teoretycznie trwa, ale między liderami brakuje zaufania i dobrej woli. Solidarna Polska wciąż sprzeciwia się ratyfikacji unijnego funduszy odbudowy, a Porozumienie - daninie od reklam. Liderzy mają się jeszcze spotkać w przyszłym tygodniu, jak przekazał Ryszard Terlecki, szef klubu parlamentarnego PiS.

Coraz więcej młodych osób cierpi na powikłania pocovidowe

Nie są seniorami, nie mają wielu chorób współistniejących, nie są w grupie ryzyka. Młodzi i zdrowi ludzie zachorowali na COVID-19, tylko w ich przypadku powikłania po chorobie uniemożliwiają normalne życie. Skarżą się na kłopoty z orientacją, pamięcią, mówieniem, a nawet chodzeniem. Z pacjentami cierpiącymi na pocovidowe powikłania rozmawiała Paulina Tomanek, reporterka "Czarno na Białym" TVN24. Cały reportaż we wtorek w TVN24 o godzinie 20:30.

Nie żyje Aleksander Doba. "Odszedł z tego świata tak, jak żył"

Aleksander Doba zawsze szukał przygód i wyzwań. Latał szybowcami, skakał ze spadochronem. W poniedziałek zdobył Kilimandżaro - zmarł na szczycie. Do przepłynięcia Atlantyku kajakiem nie potrzebował pomocy ani towarzystwa. Zrobił to jako pierwszy na świecie - łącznie trzy razy. Aleksander Doba miał 74 lata.