Najnowsze

Najnowsze

Dla kogo trzecia dawka szczepionki przeciw COVID-19? Minister zdrowia wyjaśnia

Rada Medyczna przy premierze akceptuje dopuszczenie trzeciej dawki szczepienia przeciw COVID-19 dla osób z zaburzeniami odporności. Minister zdrowia Adam Niedzielski wyjaśnił, że kwalifikacja do szczepienia będzie mieć każdorazowo charakter indywidualny - po konsultacji lekarskiej. Jednocześnie w Polsce wciąż spada zainteresowanie szczepieniami, a lekarze alarmują, że pacjenci, którzy trafiają do szpitali z COVID-19, to przede wszystkim osoby niezaszczepione.

Platforma Obywatelska zażegnała spory? "Nie ma żadnego konfliktu"

W Olsztynie w piątek rozpoczął się Campus Polska Przyszłości. Jednym z punktów programu była wspólna debata Rafała Trzaskowskiego i Donalda Tuska, podczas której odpowiadali na pytania publiczności. Pojawiają się więc pytania, czy wspólne wystąpienie liderów oznacza zażegnanie sporów w Platformie Obywatelskiej.

Prognoza pogody na sobotę 28 sierpnia

W sobotę zachmurzenie będzie duże z przejaśnieniami i opadami deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 16 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej, 17 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Podlasiu do 21 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr przeważnie słaby, miejscami umiarkowany, zmienny - z przewagą zachodniego. Ciśnienie waha się.

"Zauważyli mnie w rzece. Machałem rękoma i wołałem ich". "Jasiek" o ewakuacji z Kabulu

Mimo chaosu po czwartkowym zamachu i mimo ciągłego zagrożenia, samoloty ewakuacyjne latają do i z Afganistanu regularnie. Ale już bez udziału Polski. Prowadzona przez nasze służby akcja już się zakończyła. Do kraju wrócili żołnierze, którzy wspierali ją na miejscu. Pomogli w bezpiecznym przewiezieniu do Polski 1300 osób. Wśród nich jest "Jasiek" - afgański tłumacz, który współpracował z polskimi służbami.

30 lat temu Pearl Jam wydał album "Ten"

Dokładnie 30 lat temu - 27 sierpnia 1991 roku - swoją pierwszą płytę wydał zespół Pearl Jam. Do dziś album zatytułowany "Ten" pozostaje największym komercyjnym sukcesem grupy i ważnym punktem w rozwoju muzyki grunge'owej. Nurtu, który zrodził się w amerykańskim Seattle i wykreował muzyczne legendy.

Ruszyła pierwsza edycja akcji "Czysty Bałtyk"

Wielkie sprzątanie plaż w Trójmieście i na Półwyspie Helskim. To pierwsza edycja akcji "Czysty Bałtyk". Przez dwa dni każdy, kto chce, może pomóc w zbieraniu śmieci, które turyści pozostawili na brzegu, wydmach czy w lasach. Organizatorem jest Stowarzyszenie Czysta Polska, które od lat robi porządki w Tatrach na górskich szlakach. W akcji biorą udział między innymi aktorzy i sportowcy.

Samochód uderzył w 18-latkę. Kobieta musiała zapłacić mandat

Groźne zdarzenie na przejściu dla pieszych. Samochód uderzył w przechodzącą przez jezdnię osiemnastolatkę. Piesza na szczęście nie odniosła obrażeń, ale będzie musiała zapłacić mandat. Policja uznała, że kobieta wtargnęła na przejście bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd.

Co dalej z ustawą anty-TVN? "Wszystkiego można się spodziewać"

Senacka większość mówi mocne i zdecydowane "nie" dla lex TVN. Grupa 52 senatorów już teraz deklaruje, że nie poprze ustawy, która - jak piszą - łamie podstawowe wartości państwa prawa. Wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki o zapowiedzi senatorów mówił w czwartek "słusznie". O ewentualnym wecie prezydenta, że "wszystkiego można się spodziewać".

Pytania o stan migrantów na granicy. "Ci ludzie są pozbawieni praw"

Pogarsza się sytuacja migrantów koczujących na granicy z Białorusią. Z informacji przekazanych przez Fundację Ocalenie wynika, że większość osób jest chora, a jedna kobieta potrzebuje pilnej pomocy medycznej. W czwartek do wolontariuszy dotarli na chwilę polscy duchowni. Chcieli migrantom przekazać żywność oraz leki. Nie zostali do nich dopuszczeni przez służby.

Zbigniew Ziobro mówi o "wojnie hybrydowej" ze strony Unii Europejskiej

Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro ocenia, że mamy do czynienia z procesem "wojny hybrydowej ze strony Unii Europejskiej wymierzonej w polski system prawny i system demokratyczny". Jednak zdaniem wybitnych prawników to minister Ziobro prowadzi działania wrogie wobec fundamentalnych zasad Unii i państwa prawa. Jako przykład podają między innymi nierespektowanie wyroku TSUE w sprawie Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

Ciało jednej z ofiar wypadku odkryto dopiero na policyjnym parkingu. "Sytuacja, która nie powinna mieć miejsca"

Ciało jednej z ofiar karambolu, do którego doszło w poniedziałek w Cierpicach, odkryto dopiero we wtorek, gdy wrak samochodu stał już na policyjnym parkingu. Na miejscu wypadku poza policją i prokuraturą było jeszcze 10 strażaków i ratownicy medyczni. W związku ze sprawą zawieszonych zostało pięciu funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Sprawdzone produkcje, uwielbiane hity i nowości. Jesienna ramówka TVN Grupa Discovery

W czwartek TVN Grupa Discovery zaprezentowała jesienną ramówkę. Na widzów czekają nowe seriale takie, jak: "Pajęczyna", "Skazana" czy "Receptura". Nie zabraknie kontynuacji popularnych serii - Magdalena Cielecka ponownie wcieli się w rolę mecenas Joanny Chyłki, a Maciej Stuhr znów zagra w serialu "Szadź". Powrócą również wielkie formaty, między innymi "Mam Talent" i "Top Model". Najnowsze produkcje będzie można zobaczyć przed telewizorem, ale także premierowo w serwisie Player.

Prognoza pogody na piątek 27 sierpnia

W piątek zachmurzenie będzie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu. Na zachodzie, południu i wschodzie kraju możliwe burze. Temperatura maksymalna wyniesie od 16 stopni Celsjusza na Górnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej, 17 stopni Celsjusza w centrum kraju do 20 stopni Celsjusza na Mazowszu, Podlasiu, Warmii, Kujawach i Kaszubach. Wiatr z kierunków południowych, będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny.

Migranci na granicy z Białorusią bez dostępu do czystej wody. Duchowni apelują do władz

Wojsko rozpoczęło w środę budowę płotu na granicy polsko-białoruskiej. Ogrodzenie ma mieć około 180 kilometrów długości i zabezpieczyć lądowy odcinek granicy. Tymczasem wolontariusze wciąż nie mają szans na udzielenie pomocy grupie migrantów koczujących w pobliżu wsi Usnarz Górny. Głos w sprawie migrantów zabrał między innymi episkopat oraz Europejski Trybunał Praw Człowieka.

W całym kraju brakuje ponad 10 tysięcy nauczycieli

Trwają ostatnie przygotowania przed pierwszym dzwonkiem, bo za niespełna tydzień rusza nowy rok szkolny. Placówki jednak alarmują o brakach kadrowych. W skali kraju brakuje ponad 10 tysięcy nauczycieli. Etaty czekają, ale chętnych do pracy co raz mniej. Zdaniem związkowców młodych do podjęcia pracy mogą odstraszać niskie zarobki oraz nieustające zmiany forsowane przez resort edukacji.

Naukowcy, dziennikarze, aktywiści i artyści uciekają z Afganistanu. "Bardzo trudno było opuścić Kabul"

Afgańczycy i Afganki, którzy od kilkunastu dni uciekają przed opresyjnym reżimem talibów, znajdują schronienie w różnych częściach świata. Wśród nich są dziennikarze, tłumacze, ale też gwiazdy muzyki pop, młodzi naukowcy czy działaczki na rzecz praw kobiet. Opowiadają o strachu, rozłące z rodziną, ale też i o nadziejach na przyszłość. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Pogorszył się stan zdrowia części migrantów z polsko-białoruskiej granicy

Migranci koczujący na polsko-białoruskiej granicy wciąż nie mają jedzenia i lekarstw - informują przedstawiciele Fundacji Ocalenie. Jak mówią, z każdą godziną niektórzy migranci są w coraz gorszym stanie. Wolontariusze i lekarze wciąż nie są do nich dopuszczani. Miejsc, gdzie zdesperowani ludzie próbują przekroczyć granicę, jest o wiele więcej.