Najnowsze

Najnowsze

Trzecia dawka szczepionki przeciw COVID-19. Rząd przedstawił szczegóły

Trzecią dawkę szczepionki przeciwko COVID-19 będą mogły przyjąć wszystkie osoby powyżej 50. roku życia, a także pracownicy ochrony zdrowia - przekazał we wtorek rząd. Od pełnego zaszczepienia musi minąć przynajmniej pół roku. Rejestracja ma ruszyć 24 września. Do tej pory z trzeciej dawki mogły już skorzystać osoby z obniżoną odpornością.

Premier Morawiecki: nie zamierzamy wstrzymać wydobycia węgla w Turowie

W związku ze sporem z Czechami i niezaprzestaniem wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów w poniedziałek Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej nałożył na Polskę karę 500 tysięcy euro dziennie wypłacaną na rzecz Komisji Europejskiej. Polski rząd niezmiennie jednak twierdzi, że w kopalnia w Turowie nie przestanie działać, a decyzja o karze jest błędna i skrajnie agresywna.

Trzy osoby zmarły przy polsko-białoruskiej granicy. Sprawą zajmuje się prokuratura

Śledczy zajmują się sprawą trzech uchodźców, których ciała przy granicy polsko-białoruskiej znalazła w niedzielę Straż Graniczna. Według wstępnych ustaleń, najbardziej prawdopodobną przyczyną śmierci było wychłodzenie. Z kolei po stronie białoruskiej, tuż przy granicy z Polską, znaleziono ciało kobiety. Dziennikarze wciąż nie mają dostępu do rejonów objętych stanem wyjątkowym, dlatego nie mogą weryfikować podawanych przez władze informacji.

Dyskusja o zmianie w konstytucji. "To jest propozycja kontrowersja"

By Polska mogła wejść do Unii Europejskiej, potrzebne było referendum. Z kolei, by z niej wyjść wystarczy decyzja zwykłej parlamentarnej większości i podpis prezydenta. Dlatego Donald Tusk zaproponował politykom, by zmienić w tej sprawie zapisy konstytucji. Czy rządzący będą współpracować w sprawie nowelizacji ustawy zasadniczej?

Koncesja TVN24 wygasa za 6 dni. We wtorek kolejne posiedzenie KRRiT

Dokładnie 6 dni zostało do czasu, gdy Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji powinna podjąć decyzję o przedłużeniu koncesji na nadawanie dla TVN24 - albo odmowie. We wtorek odbędzie się posiedzenie Rady, podczas którego jej członkowie po raz kolejny zajmą się sprawą koncesji dla TVN24.

Prognoza pogody na wtorek 21 września

We wtorek zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Na Wybrzeżu i Pomorzu wystąpią słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 9 stopni Celsjusza na Podlasiu, przez 14 stopni Celsjusza w centrum kraju, do 16 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami silniejszy.

Spór wokół uchwał anty-LGBT. Część samorządów rozważa wycofanie się

Część samorządów rozważa wycofanie się z kontrowersyjnych uchwał anty-LGBT. Rozmowy trwają między innymi w Małopolsce, gdzie zarząd województwa spotkał się w tej sprawie z radnymi PiS. Do zmiany stanowiska przymierza się też województwo lubelskie. Komisja Europejska zapowiedziała, że jeżeli samorządy nie wycofają się ze - zdaniem unijnych urzędników - dyskryminujących regulacji prawnych, wstrzymane zostaną wypłaty unijnych dotacji.

Protest pracowników ochrony zdrowia zmienia formułę

Protest pracowników ochrony zdrowia w "białym miasteczku 2.0" przyjął formę "Cichego Dyżuru" po tym, jak w sobotę na terenie miasteczka doszło do samookaleczenia. Mężczyzna, który tego dokonał - zmarł. Protestujący nie rezygnują ze swoich postulatów i pozostaną w pobliżu kancelarii premiera, ale nie będą prowadzić już tam akcji edukacyjnych.

Platforma Obywatelska pracuje nad projektem nowelizacji konstytucji

Platforma Obywatelska przygotowuje projekt zmian w konstytucji po propozycji Donalda Tuska. Chodzi o to, by wypowiedzenie umowy międzynarodowej odbywało się większością dwóch trzecich. Pomysł jest reakcją na słowa polityków PiS-u o "brukselskiej okupacji", "wojnie hybrydowej" i o szukaniu "drastycznych rozwiązań" w stosunkach z Unią Europejską.

Coraz więcej nowych zakażeń koronawirusem. Minister zdrowia wskazuje, w których regionach sytuacja jest najgorsza

Czwarta fala zachorowań na COVID-19 nabiera tempa. W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 363 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. W szpitalach zajętych jest 1070 łóżek przez pacjentów z COVID-19. Widoczna jest zależność liczby zakażeń i hospitalizacji w stosunku do niskiego poziomu zaszczepienia w poszczególnych regionach. Minister Zdrowia Adam Niedzielski w poniedziałek wskazał województwa, w których sytuacja jest najtrudniejsza - to województwa lubelskie, podlaskie, zachodniopomorskie i podkarpackie.

Dziennikarze apelują do rządu o dopuszczenie do rejonów objętych stanem wyjątkowym

Dziennikarze nie mogą filmować i pokazywać wydarzeń z polsko-białoruskiego pogranicza, gdzie obowiązuje stan wyjątkowy. Reporterzy przeprowadzają relacje spoza tej strefy, przez co trudno zweryfikować oficjalne komunikaty. O dopuszczenie dziennikarzy do pracy na obszarze stanu wyjątkowego zaapelowało kilkadziesiąt redakcji, w tym TVN24 i "Fakty" TVN. W piśmie do władz redakcje powołały się na wolność słowa i prawo do rzetelnej informacji.

Ciała uchodźców znalezione na granicy z Białorusią. Szef MSWiA: ci ludzie są amunicją polityczną reżimu Łukaszenki

W niedzielę Straż Graniczna poinformowała, że w rejonie przygranicznym z Białorusią znaleziono zwłoki trzech osób, które próbowały nielegalnie przekroczyć granicę. Po stronie białoruskiej - tuż przy granicy z Polską - znaleziono zmarłą kobietę. W poniedziałek odbyła się narada premiera Mateusza Morawieckiego, szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego oraz komendanta głównego Straży Granicznej generała Tomasza Pragi. Rozmowy dotyczyły sytuacji na polsko-białoruskiej.

XVI Narodowy Marsz Życia i Rodziny przeszedł ulicami Warszawy

W niedzielę ulicami Warszawy przeszedł XVI Narodowy Marsz Życia i Rodziny. Dotychczas manifestacja odbywała się tego samego dnia w ponad 140 polskich miastach, jednak ze względu na wciąż obowiązujące ograniczenia pandemiczne zmieniono jej formułę. Organizatorzy zdecydowali, że to właśnie w stolicy odbędzie się jedno zgromadzenie.