Najnowsze

Najnowsze

Lekarze zrzucili się na początek leczenia, resztę uzbierali internauci. "My kupiliśmy tylko rok życia dla Ani. Co dalej? Co z innymi chorymi?"

Kolejny raz dzięki setkom fantastycznych ludzi udało się kogoś uratować, bo udało się zebrać ogromną sumę. Los pani Ani poruszył wszystkich, którzy ją poznali w tym Agatę Młynarską, która pomogła w nagłośnieniu zbiórki na leczenie preparatem, który nie jest w Polsce refundowany. - My kupiliśmy tylko rok życia dla Ani. A co dalej? Co z innymi chorymi? - pyta dziennikarka.

Prognoza pogody na czwartek 20 stycznia

W czwartek zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami i przelotnymi opadami śniegu. Początkowo, szczególnie na południu, wystąpią też miejscami opady deszczu ze śniegiem. Temperatura wyniesie od -1 stopnia Celsjusza na północnym wschodzie do 2 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr zachodni i północno-zachodni, dość silny i silny.

Cezary Kulesza wciąż nie zdradza nazwiska nowego selekcjonera

Są domysły, jest faworyt, ale selekcjonera piłkarskiej kadry wciąż brak. W środę zebrał się zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej, ale prezes Cezary Kulesza nazwiska następcy Paula Sousy jeszcze kibicom nie zdradza. Najwięcej wskazuje na to, że będzie nim Adam Nawałka. Byłby to jego powrót do reprezentacji. Biało-Czerwonych prowadził w latach 2013–2018.

Po raz 29. rozdano Paszporty "Polityki"

Paszporty "Polityki" zostały wręczone po raz 29. Wśród laureatów znaleźli się: Jana Shostak, Ralph Kaminski, Aleksandra Terpińska i Teoniki Rożynek. Nagrodę Kreator Kultury przyznano Katarzynie Nosowskiej, a wyróżnienie specjalne Kultura Zdalna trafiło do twórców Unsound Festival - Małgorzaty Płysy i Mata Schulza.

Manifestacje w obronie niezależności sędziów w wielu miejscach

We wtorek wieczorem w wielu miejscach w Polsce odbyły się manifestacje w obronie niezależności sędziów. Takie protesty 18. dnia każdego miesiąca odbywają się już od roku. To dzień solidarności z represjonowanymi sędziami. Twarzami protestów są sędziowie karani przez Izbę Dyscyplinarną.

Komisja Europejska przechodzi do kolejnego etapu w sprawie kar dotyczących Turowa

Komisja Europejska w sprawie Turowa przechodzi do kolejnego etapu Po tym jak minął ostateczny termin na zapłatę pierwszej transzy, Bruksela sprawdza gdzie i jak potrącić Polsce pieniądze. Suma kar rośnie każdego dnia o pół miliona euro - to już 60 milionów euro do zapłaty. Ostatnia runda negocjacji na linii Polska-Czechy zakończyła się bez podpisanego porozumienia.

Senator Krzysztof Brejza odpowiadał przed senacką komisją

Państwo PiS działa w obsesji podsłuchiwania - powiedział przed senacką komisją do spraw inwigilacji Krzysztof Brejza. Senator opozycji był inwigilowany przy użyciu Pegasusa ponad 30 razy. Polityk twierdzi, że atak był elementem kampanii wyborczej w 2019 roku. Postępowanie w sprawie podsłuchiwania Brejzy wszczęła prokuratura. Trzy miesiące po zawiadomieniu.

Ponad 30 tysięcy nowych przypadków SARS-CoV-2. "Omikron stał się faktem"

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 30 586 nowych zakażeniach koronawirusem SARS-CoV-2. Piąta fala już jest - ogłasza minister zdrowia. Rząd wysyła urzędników do pracy zdalnej, ale lawina zakażeń dopiero przyjedzie. W przyszłym tygodniu może być już powyżej 50 tysięcy przypadków jednej doby. To ogromne ryzyko dla systemu opieki zdrowotnej.

Afera Pegasusa. Szef NIK zapowiedział przesłuchanie Jarosława Kaczyńskiego

Niezwłocznie ma się rozpocząć pilna kontrola w zakresie nadzoru państwa nad służbami specjalnymi. Prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś chce, by zeznania pod rygorem odpowiedzialności karnej złożył w tej sprawie prezes PiS Jarosław Kaczyński. Tak powiedział na wtorkowym posiedzeniu senackiej nadzwyczajnej komisji ds. inwigilacji przez służby specjalne.

Adam Niedzielski zabiega o uchwalenie tzw. ustawy Hoca. "Jest dla nas kluczem"

Minister zdrowia Adam Niedzielski alarmuje, że piąta fala zachorowań na COVID-19 w Polsce stała się faktem. Resort prognozuje, że w jej szczycie może być nawet 60 tysięcy zakażeń koronawirusem dziennie. Dlatego Adam Niedzielski zabiega, żeby przyjęta została ustawa poszerzająca uprawnienia pracodawców w weryfikacji szczepień pracowników.

Tysiącom zgonów na COVID-19 można było zapobiec. "Mieliśmy narzędzia w ręku, tylko ich nie użyliśmy"

We wtorek rząd odnotował śmierć 377 osób z powodu COVID-19, a od początku pandemii w Polsce łącznie z tego powodu zmarło już ponad 100 tysięcy osób. Zdaniem lekarzy wiele osób, które zmarły na COVID-19, można było uratować, tylko zabrakło odpowiednich działań ze strony rządu. - Mieliśmy te narzędzia w ręku, tylko ich nie użyliśmy - podkreśla dr Konstanty Szułdrzyński, były członek Rady Medycznej przy premierze.

Spotkanie w BBN z udziałem Andrzeja Dudy ws. sytuacji wokół Ukrainy

Sytuacja wokół Ukrainy była tematem specjalnego spotkania w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy. Dla Ukrainy rosyjska agresja mogłaby oznaczać atak nie tylko od strony Rosji, ale też z terytorium Białorusi, separatystycznego Naddniestrza, okupowanego Krymu i Donbasu.

Państwowa komisja do spraw pedofilii próbuje uzyskać dokumenty od Kościoła

Państwowa komisja do spraw pedofilii zwróciła się do Watykanu z prośbą o przekazanie jej danych o postępowaniach w sprawach przypadków wykorzystywania seksualnego małoletnich przez polskich duchownych. Prymas Wojciech Polak stwierdził, że ta sprawa powinna zostać załatwiona kanałami dyplomatycznymi, w drodze wniosku o pomoc prawną.

Prognoza pogody na środę 19 stycznia

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 2 stopni Celsjusza na południowym-wschodzie do 6 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej. Wiatr zachodni i południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach o prędkości do 50 km/h, ale na północy kraju do 70 km/h.

Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży bez dofinansowania rządu. Z pomocą ruszyli internauci

Internauci ruszyli z pomocą w sprawie Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Zorganizowali zbiórkę po tym, jak rząd całkowicie pozbawił infolinię dofinansowania. We wtorek przed południem zgromadzona kwota zbiórki przekroczyła milion złotych. Pod numerem 116 111 - 24 godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu, dyżurują specjaliści. Jak mówią, liczba ich interwencji z roku na rok rośnie.

Inwigilowani Pegasusem mieli być także ludzie związani z PiS. "GW" ujawnia listę

Według "Gazety Wyborczej" nie tylko opozycja, ale także ludzie związani z PiS-em mieli się znaleźć na celowniku Pegasusa. Wśród nich między innymi były rzecznik partii Adam Hofman czy były minister skarbu Dawid Jackiewicz. Informator "GW" ujawnia, że pierwszy kontrakt na system Pegasus obejmował 40 licencji do wykorzystania w ciągu trzech lat, a potem został przedłużony.

Afera Pegasusa. Na pytania senatorów odpowiadali Marian Banaś i Krzysztof Kwiatkowski

Drugi dzień prac senackiej komisji nadzwyczajnej w sprawie inwigilacji systemem Pegasus przynosi między innymi zapowiedź pilnej kontroli NIK w zakresie nadzoru państwa nad służbami specjalnymi. Do złożenia zeznań w tej sprawie ma być wezwany wicepremier ds. bezpieczeństwa Jarosław Kaczyński. Na pytania senatorów we wtorek z kolei odpowiadali senator i były szef NIK Krzysztof Kwiatkowski, Marek Bieńkowski, komendant główny policji w latach 2005-2007 oraz Marian Banaś, obecny szef NIK.

Minister zdrowia: piąta fala staje się faktem

Piąta fala zachorowań na COVID-19 w Polsce staje się już faktem - mówił w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski. Świadomi tego byli też członkowie Rady Medycznej przy premierze, którzy zdecydowali się odejść. Powodem rezygnacji był - jak mówią - brak działań rządu po rekomendacjach Rady. Szef resortu zdrowia przedstawił pomysł na nową formułę organu doradczego.