Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na sobotę 22 stycznia

W sobotę będzie pochmurno z większymi przejaśnieniami. Wystąpią przelotne opady śniegu do dwóch centymetrów, tylko na południu, w górach, do pięciu centymetrów. Na Pomorzu Zachodnim, Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce na ogół bez opadów. Temperatura maksymalna wyniesie od -3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez -1 stopni Celsjusza centrum kraju, do 2 stopni Celsjusz na Pomorzu Zachodnim. Powieje północno-zachodni umiarkowany i dość silny wiatr, w porywach na wschodzie do 50 kilometrów na godzinę.

Wyłudzenia "na COVID-19". Policja rozbiła grupę oszustów

Policjanci rozbili grupę przestępczą działająca na terenie Łodzi i Niemiec. Oszuści dzwonili do seniorów w Niemczech i przekonywali ich, że ktoś z ich rodziny pilnie potrzebuje pieniędzy na kosztowne leczenie po zakażeniu się koronawirusem. Jak przekazała policja, grupa wyłudziła setki tysięcy euro, ale poszkodowanych może być znacznie więcej.

Konflikt w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. "Kontrolerów mówią, że czują się zagrożeni"

Jak wynika z informacji portalu tvn24.pl, opóźnienia startów i lądowań na polskich lotniskach pod koniec ubiegłego roku mogły być spowodowane przez konflikt między szefostwem Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej a kontrolerami lotów. Powodem konfliktu miała być między innymi zmiana warunków pracy. Pracownicy agencji pytają w liście do premiera Mateusza Morawieckiego, "czy musi dojść do katastrofy", by poprawiły się warunki ich pracy? Szef rządu jednak milczy.

Bartłomiej Misiewicz i były poseł PiS mieli być pierwszymi inwigilowanymi Pegasusem

Pierwszymi osobami inwigilowanymi przez CBA za pomocą systemu Pegasus miał być Bartłomiej Misiewicz, były rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej i Mariusz Antoni K., były poseł PiS - wynika z ustaleń "Gazety Wyborczej". Opozycja chce w porozumieniu z grupą posłów Pawła Kukiza powołać w Sejmie komisję śledczą, która miałaby zbadać inwigilację Pegasusem między innymi szefa kampanii wyborczej Koalicji Obywatelskiej Krzysztofa Brejzy, mecenasa Romana Giertycha i prokurator Ewy Wrzosek.

Krótsza kwarantanna, darmowe testy na koronawirusa w aptece. Rząd zapowiada zmiany w walce z COVID-19

W związku z rozpędzającą się piątą falą epidemii premier Mateusz Morawiecki z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim w piątek zapowiedzieli szereg zmian w walce z COVID-19. Wśród nich między innymi: darmowe testy na obecność koronawirusa w aptekach, zwiększona liczba łóżek dla pacjentów chorych na COVID-19, badanie u lekarza pierwszego kontaktu w ciągu 48 godzin od pozytywnego testu czy skrócenie kwarantanny. W piątek resort zdrowia poinformował o 36 665 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem oraz o 248 zgonach z powodu COVID-19.

Ile osób było inwigilowanych Pegasusem? Marek Suski: kilkaset rocznie

Cała opozycja gotowa jest poprzeć wniosek o powołanie komisji śledczej w sprawie inwigilacji. Chodzi o lata 2005-2021. PiS-owi może zabraknąć głosów, by jej powstanie zablokować. Do tej pory wiedzieliśmy o trzech osobach inwigilowanych Pegasusem - Romanie Giertychu, Krzysztofie Brejzie i Ewie Wrzosek. Ze słów Marka Suskiego wynika jednak, że mogło ich być znacznie więcej, bo około kilkaset rocznie.

Dzieci po COVID-19 miewają niebezpieczne powikłania. Warto je zaszczepić

Resort zdrowia przekazał w czwartek informację o 32 835 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce. Omikron przenosi się o wiele łatwiej niż delta. Coraz częściej do szpitali trafiają dzieci. Nawet jeśli COVID-19 przejdą łagodniej, powikłania mogą być dla nich bardzo niebezpieczne. Dlatego lekarze zachęcają do szczepień.

Prognoza pogody na piątek 21 stycznia

W piątek zachmurzenie zmienne. Na wschodzie, centrum i południu Polski stopniowo zanikający przelotny śnieg (do 3 cm). Ślisko. Ograniczona widzialność w opadach, szczególnie podczas zawiei. Temperatura maksymalna od -2 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 3 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr umiarkowany, okresami w porywach osiągający prędkość do 40-70 km/h, północno-zachodni. W strefie brzegowej porywy wiatru mogą przekraczać 80 km/h.

Przedsiębiorcy wciąż czekają na ustawę pozwalającą im na weryfikację szczepień

Obowiązek pracy zdalnej w administracji publicznej - to najnowsze wytyczne resortu zdrowia. Projekt trafił już do wykazu prac legislacyjnych. Minister Adam Niedzielski apeluje też do pracodawców, by wprowadzili pracę zdalną, gdzie tylko się da. Przedsiębiorcy wciąż czekają na ustawę o sprawdzaniu szczepień i inne regulacje, które im w tym pomogą. Skarżą się, że wciąż nie mają żadnej broni do walki z COVID-19.

Pegasus. Rosną szanse na komisję śledczą w sprawie inwigilacji. Popiera ją Kukiz'15

Dzięki porozumieniu z Pawłem Kukizem opozycja może mieć w Sejmie większość w głosowaniu nad powołaniem sejmowej komisji śledczej do wyjaśnienia afery Pegasusa. Komisja w sprawie podsłuchów wprawdzie jest już w Senacie, ale nie ma ona uprawnień śledczych. Opozycja chce, by wniosek w tej sprawie był głosowany na najbliższym posiedzeniu Sejmu, co jednak może być blokowane przez marszałek Elżbietę Witek.

Ponad 30 tysiącach nowych zakażeń. "To jest dopiero początek wzrostów"

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę o ponad 30 tysiącach nowych zakażeń koronawirusem. Przez dwa lata pandemii tylko pięć razy zdarzyło się, że było ich więcej. Dramatyczne są jeszcze dwie informacje. Tempo wzrostu jest niemal dwa razy większe niż tydzień wcześniej. Pozytywnych testów jest aż 25 procent. Przebadano 120 tysięcy osób.

Wracają pytania o plan walki z epidemią COVID-19

Za tydzień Polska może dobić do 50 tysięcy zakażeń dziennie. Jeśli ten scenariusz się spełni, to tak źle nie było jeszcze nigdy. Jeśli nie teraz, to kiedy więc działać, żeby po prostu ratować życie ludzi? Większości członków Rady Medycznej już nie ma, uchwalonej ustawy nie ma, konkretnego planu działania - również.

"Służby PiS rozegrały kampanię wyborczą"

Kalendarz inwigilacji pokrywał się w stu procentach z kalendarzem kampanii wyborczej - tak Krzysztof Brejza mówił na posiedzeniu senackiej komisji ds. inwigilacji. Senator Brejza w momencie inwigilacji był szefem kampanii PO, ale jego zdaniem powodów, dla których był w ten sposób śledzony, było o wiele więcej.