Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na wtorek 18 kwietnia

Na Podlasiu, Mazurach, Warmii i wschodnim Pomorzu pogodnie. Poza tym pochmurno z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem (do 5-15 mm), a w górach i obszarach podgórskich - śniegu (do 5-20 cm). Uwaga na trudne warunki na drogach! Temperatura maksymalna od 4 stopni Celsjusza miejscami na zachodzie, 5 stopni Celsjusza w centrum kraju do 8 stopni Celsjusza na wschodzie. Wiatr północno-wschodni i wschodni, umiarkowany i dość silny - w porywach do 50-70 km/h.

Zamiast odebrać mu dzieci, sąd dał drugą szansę. Codziennie udowadnia, że w pełni na nią zasługiwał

Dostał drugą szansę i jej nie zmarnował. Historia samotnego ojca sześciorga dzieci z Łodzi poruszyła całą Polskę. Z powodu biedy i trudnych warunków mieszkaniowych sąd chciał odebrać panu Wojciechowi dzieci. Za mężczyzną wstawili się sąsiedzi, szkoła, opieka społeczna - interweniował też minister sprawiedliwości. W efekcie - sąd zmienił decyzję. Pan Wojciech nadal ma ograniczone prawa rodzicielskie i nadzór kuratora, ale każdego dnia udowadnia, że jest coraz lepszym ojcem.

Prognoza pogodny na poniedziałek 17 kwietnia

Wielkanocny poniedziałek będzie pogodny na Suwalszczyźnie i Podlasiu. Poza tym przelotne opady deszczu, a na Kaszubach i Mazurach deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna w dzień od 4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Mazurach do 11 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr wschodni, słaby i umiarkowany.

Czas skupienia, nadziei, modlitwy i święcenia pokarmów

Wielka Sobota to przedostatni dzień Wielkiego Tygodnia - dzień spokoju, wyciszenia i oczekiwania. To także dzień święcenia pokarmów w kościołach i odwiedzania symbolicznych grobów Chrystusa. Nie zabrakło akcentów nawiązujących do ważnych i trudnych problemów nie tylko Polski.

Prognoza pogody na Wielkanoc

Niedziela Wielkanocna będzie pochmurna, ale z przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu przechodzącego w deszcz ze śniegiem i śnieg. Temperatura maksymalna od 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 10 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr północno-zachodni, umiarkowany i dość silny. Jego prędkość w porywach może osiągnąć 40-60 km/h. Ciśnienie rośnie, w południe 998 hPa.

Chcą pomóc niewidomym poznać Polskę. Na rowerach

Poznają Polskę na rowerach. Choć piękna krajobrazów nie mogą zobaczyć, to mogą je poczuć i usłyszeć. Fundacja "Niewidomi na Tandemach" od dwóch lat organizuje wycieczki dla osób niewidzących. W tandemie jadą oczywiście z osobą sprawną. Z wolontariuszami, których bardzo potrzeba.

Dzwony zamilkły, zrodziła się tradycja. Klekoczą tak od 200 lat

Ma być głośno i mocno. W Bukówcu Górnym, co roku w Wielki Piątek i Sobotę, po ulicach niesie się hałaśliwy klekot. Trzy razy w ciągu dnia grupki miejscowych chłopców przebiegają przez wieś, klekocząc specjalnie przygotowanymi drewnianymi zabawkami. Zadanie jest proste - przebiec jak najszybciej i jak najgłośniej.

Wiceszef MSWiA mówi, że mruganie to nic złego. "Chce pokazać, że jest ludzkim paniskiem"

Polityczna niezręczność czy świadomy dwugłos? Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji dość zaskakująco stwierdza, że mruganie światłami to nic złego. Mówi o tym na konferencji, dotyczącej bezpieczeństwa na drogach w czasie świąt. W opinii Jarosława Zielińskiego takie wzajemne ostrzeganie się o policyjnych patrolach poziom bezpieczeństwa podnosi. Policja w konsternacji po słowach przełożonego. Bo - zgodnie z kodeksem - takie mruganie to wykroczenie za które grozi mandat i punkty karne.

Odejście Misiewicza i kłopoty Petru. O tym mówiliśmy w "Faktach"

Miniony tydzień rozpoczęła 7. rocznica katastrofy smoleńskiej oraz prezentacja, którą przygotowała specjalna podkomisja powołana przez Antoniego Macierewicza. W "Faktach" mówiliśmy także o kłopotach Ryszarda Petru w partii, reformie sądów przygotowanej przez Zbigniewa Ziobrę oraz o apelu matki niepełnosprawnego chłopca. Oto najchętniej oglądane materiały na stronie "Faktów" TVN:

Kolumbia na drodze do pokoju. Stasiński: zwolennicy Uribe chcą powrotu wojny

Rebelianci z FARC nie znają współczesnego świata. Całe życie spędzili w lesie i wciąż wierzą, że w Kolumbii uda się wprowadzić socjalizm - mówił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Maciej Stasiński, dziennikarz "Gazety Wyborczej". Komentator TVN24 BiS opowiadał o sytuacji w Kolumbii, w której wojna domowa trwa od ponad 50 lat.

Czarny koń namiesza w kampanii? "Może się to skończyć wyłącznie źle"

Na czarnego konia wyborów we Francji wyrasta Jean-Luc Melenchon (Partia Lewicy), któremu wzrasta poparcie w sondażach. Jeżeli w drugiej turze wyborów dojdzie do pojedynku między nim a Marie Le Pen, to może się to skończyć wyłącznie źle - mówiła w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Karolina Wigura z "Kultury Liberalnej". Komentatorka TVN24 BiS podkreśliła, że zarówno kandydatka skrajnej prawicy Marine Le Pen, jak i kandydat skrajnej lewicy Jean-Luc Melenchon chcą wyjścia z NATO i są eurosceptyczni, a kampania dotychczasowego faworyta sondaży - Emmanuela Macrona - "wytraca energię" . Doktor Anna Materska-Sosnowska z Instytutu Nauk Politycznych UW oceniła, że w popularności postaw eurosceptycznych we Francji "widać rys końca V Republiki".

"Kolejny kamyk do wielkiego ogrodu skandali i kompromitacji Macierewicza"

To ja wykończyłem caracale - chwali się dr Wacław Berczyński, przewodniczący powołanej przez Antoniego Macierewicza podkomisji smoleńskiej. W 7. rocznicę katastrofy tupolewa podkomisja zaprezentowała film, w którym sugerowała użycie bomby termobarycznej. Teraz Berczyński mówi o swoim udziale w zerwaniu kontraktu na dostawy francuskich helikopterów dla polskiej armii. MON temu zaprzecza. Twierdzi, że bliski współpracownik ministra rozminął się z prawdą.

Zdegradowana major SKW wygrała w sądzie. Nie będzie degradacji

Ministerstwo obrony przegrało w sądzie sprawę degradacji funkcjonariuszki kontrwywiadu, która odegrała kluczową rolę w uwolnieniu polskiego oficera zatrzymanego na Białorusi. To była tajna akcja, po której nie było nagrody, lecz coś, co się się wyjątkowo rzadko zdarza - degradacja. Zdaniem sądu nieuzasadniona.

Dwunastogodzinne dyżury, setki zgłoszeń. Trudna praca cichych bohaterów

Przyjmowanie przez telefon wezwań pomocy to wyjątkowo stresująca praca. Ten, kto dzwoni, zwykle jest zdenerwowany. Ten, kto odbiera telefon, musi mieć nerwy jak postronki. Musi szybko się zorientować w sytuacji, wysłać pogotowie lub policję, a nawet prowadzić akcję ratunkową przez telefon. Tak jak w tym przypadku niemowlęcia, które przestało oddychać.