Najnowsze

Najnowsze

Nowe ustalenia biegłych w sprawie myśliwego, który zastrzelił rowerzystę. Nie było rykoszetu

Nie było rykoszetu. Pięćdziesięciosiedmioletni rowerzysta został trafiony bezpośrednio - wynika z ekspertyz biegłych, które otrzymała prokuratura w Wągrowcu w Wielkopolsce. Według biegłego z dziedziny balistyki, kula wystrzelona z broni myśliwego, nie zmieniając toru lotu, trafiła w rowerzystę. Myśliwy nie oddał jednego strzału - oddał ich kilka, łamiąc zasady etyki. Strzelał w kierunku drogi do nierozpoznanego celu.

Prognoza pogody na wtorek 14 marca

W całym kraju wtorek będzie pochmurny, choć z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Na południowym wschodzie kraju spodziewane są miejscowe słabe opady deszczu lub mżawki (do 1 mm). Temperatura maksymalna sięgnie od 6 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, Lubelszczyźnie i Podkarpaciu, 9 stopni Celsjusza w centrum kraju do 11 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Wiatr z kierunków zachodnich, słaby i umiarkowany, na Pomorzu okresami dość silny.

Ruszamy z nowym kanałem. Złap nas na Snapchacie!

Fakty TVN to najpopularniejszy w mediach społecznościowych program informacyjny w Polsce. Dotąd mogliście być z nami na Facebooku, Instagramie, Twitterze i Google+. Teraz wyjątkowe materiały zza kulis pracy naszej redakcji zobaczycie na Snapchacie. Dodaj nas do znajomych: FaktyTVN!

Prognoza pogody na poniedziałek 13 marca

Przeważnie pochmurno, a w pasie województw wschodnich i południowych spodziewany słaby deszcz. Temperatura maksymalna od 4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 9 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby, zmienny. Ciśnienie rośnie - w Warszawie w południe 1014 hPa.

Psie zawody we Wrocławiu. Do rywalizacji stanęło 130 czworonogów

130 zawodników i tor przeszkód do pokonania w jak najkrótszym czasie. We Wrocławiu rywalizowały między sobą... psy. Czworonogi skakały przez przeszkody, biegiem pokonywały slalom i tunele. Zawodnicy byli przedni - w akcji podziwiać można było przedstawicieli takich ras, jak grzywacz chiński czy nagi pies peruwiański. Zwierzaki musiały wykazać się sprytem, sprawnością i dokładnością.

Krótkometrażowy polski film podbił serca jury w Wenecji

Obraz "Mój pierwszy raz" to prosta historia, która podbiła serca jury festiwalu filmowego w hiszpańskiej Walencji. Opowiada ona o panu Henryku z Dąbia, który po raz pierwszy w swoim życiu wybrał się do teatru. Jak tłumaczą twórcy krótkometrażowego obrazu, powstał on po to, aby z zupełnie innej strony pokazać ludzi, których często nie dostrzegamy.

Kierowca wpadł do dziury w drodze. Po wypadku policja zabezpieczyła wyrwę słupkami

Osuwisko na zakręcie - wielka wyrwa kruszy asfalt, niszcząc drogę. Nie ma z nią żartów - o tym, jak bardzo jest niebezpieczna, przekonał się pewien kierowca. Jadąc drogą do małopolskiej wsi nie zauważył zapadniętej jezdni i wpadł w przepaść. Na szczęście nic mu się nie stało. Policja po wypadku ustawiła barierki, ale kierowcy mają wątpliwości, czy to wystarczy i czy za chwilę nie dojdzie tu do prawdziwej tragedii.

Interpretacje ważniejsze od faktów. Jak porażkę przekuć w sukces

Jest różnica między sukcesem a porażką, między kompromitacją a zwycięstwem. I nie jest to kwestia definicji, czy interpretacji. Jeśli stosunek głosów jest 27:1, to nie pomoże ani uroczyste powitanie premier z bukietami kwiatów, ani ściągnięcie na lotnisko ministrów i marszałków. Liczą się fakty.

Nowoczesna traci poparcie i wyciąga rękę do PO

Nowoczesna proponuje Platformie organizację prawyborów w dużych miastach przed wyborami samorządowymi. Nie ma jednak na razie odpowiedzi. Rada Krajowa Nowoczesnej chce też ściślejszej integracji z Unią i wejścia Polski do strefy euro.

Prognoza pogody na niedzielę 12 marca

W całym kraju niedziela będzie pochmurna, ale z przejaśnieniami. Miejscami na wschodzie i południowym-wschodzie kraju możliwe słabe opady deszczu i śniegu z deszczem - do 2mm. Temperatura maksymalna od 4 stopni Celsjusza na Warmii, Podlasiu i Lubelszczyźnie, 6 stopni Celsjusza w centrum kraju, do 7 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Wiatr z kierunków wschodnich, słaby i umiarkowany.

"Wielki skok na wodę". Polska niechlubnym rekordzistą

Przemysł węglowy w Polsce pożera ogromne ilości wody. Od kopalni po elektrownie. Polska jest w światowej niechlubnej czołówce, bo jak wynika z raportu Greenpeace, na produkcję energii z węgla idzie aż siedemdziesiąt procent krajowego poboru wody. Na wyobraźnie działają przykłady. W ciągu godziny tylko jeden z kilku bloków elektrowni potrzebuje tyle wody, ile mieści się w 10 basenach olimpijskich.

"Pan Andrzej Wajda nam opowiadał Polskę"

Są filmy mistrza i spotkania z ludźmi, z którymi filmy tworzył. W Gdańsku trwa festiwal "Według Wajdy". O pracy z reżyserem opowiadają aktorzy, scenarzyści, autorzy muzyki czy scenografii. Wśród nich są Agnieszka Holland i Robert Więckiewicz. Wspominają wybitnego artystę, ale też ciepłego człowieka.

Wystarczy wypełnić i włożyć do lodówki. To może uratować życie

Pomysł genialny w swej prostocie, a może uratować życie. Śląscy urzędnicy promują "kopertę życia" dla seniorów. W kopercie powinny się znaleźć informacje na temat stanu zdrowia pacjenta. Dla ratowników - gdy pacjent jest nieprzytomny - to niezwykle cenne informacje, a dla pacjenta szansa na szybszą pomoc. Wypełnienie formularza to raptem kilka minut. Później kopertę wystarczy włożyć ją do lodówki.

Pustymi ławkami w plany rządu. Nie chcą "deformy" edukacji

Przeciwni reformie edukacji. Część rodziców w piątek nie posłało dzieci szkoły. W sobotę w dalszym ciągu trwała zbiórka podpisów pod wnioskiem o referendum edukacyjne. A do strajku szykują się nauczyciele. Minister Edukacji przekonuje szkolnictwo czeka dobra zmiana - powrót 8-letnich podstawówek i 4-letnich liceów.

Polski fenomen i europejska rozgrywka. O tym mówiliśmy w "Faktach"

Mijający tydzień obfitował w ważne i ciekawe wydarzenia. W "Faktach" TVN mówiliśmy przede wszystkim o rozgrywce polskiego rządu wokół wyboru szefa Rady Europejskiej. Ale były też informacje o pierwszym w Polsce przeszczepie krzyżowym, początku procesu mężczyzny, który zabił żonę i okaleczył córkę czy o autobusie z dziećmi, który mało nie wjechał pod pociąg. Oto 10 najchętniej oglądanych materiałów na stronie "Faktów" TVN:

Jurek: doradzałem neutralność. "Możemy mieć wyobraźnię, ale mamy wąskie doświadczenie"

- Myślę, że lepiej byłoby, gdyby tą słuszną zasadę, którą polski rząd postawił - że Europa ciągle jest związkiem państw - to związek powinni reprezentować ludzie mający mandat swojego państwa - stwierdził w Faktach z Zagranicy przewodniczący Prawicy RP Marek Jurek. Zdaniem europosła rząd miał rację, trzymając się swojej zasady, ale "problem polega na tym, że tej słusznej zasady nie postawiono w sposób ogólny i wiele miesięcy temu". - Czynnik czasu tutaj był kluczowy - dodał europoseł przyznając, że doradzał neutralność w sprawie kandydatur na stanowisko przewodniczącego. - W sprawie przewodnictwa Rady możemy mieć wyobraźnię, ale mamy wąskie doświadczenie - zauważył rozmówca prowadzącego.