Najnowsze

Najnowsze

"Boże chroń królową, ona nie jest ludzką istotą". Niezwykła książka na 40-lecie punka

Na 40-lecie punka nie lada gratka - wyjątkowa książka lidera zespołu Sex Pistols, Johna Lydona. "Śpiewnik Pana Rottena" to jego teksty, komentarze i rysunki. W maju minie 40 lat od premiery singla z utworem "God Save The Queen", w którym śpiewał: "Boże chroń królową, ona nie jest ludzką istotą". To był jeden z najgłośniejszych przykładów buntu skierowanego przeciwko brytyjskiemu establishmentowi.

Mają szansę wygrać Mistrzostwa Świata. Pod warunkiem, że zbiorą 100 tys. złotych

Jedyna taka drużyna cheerleaderek w Polsce - część bowiem jeździ na wózku. Ale nie to może im zamknąć drzwi do sukcesu, a... pieniądze. Niezwykła drużyna ma szansę polecieć na Mistrzostwa Świata na Florydzie - i realne szanse, aby wygrać. Liczą na złoto, dlatego ciężko pracują na sali ćwiczeń. Liczą też każdą złotówkę, bo wyjazd do Orlando to dla nich gigantyczny wydatek. Niemal połowę kwoty udało się zebrać, ale potrzebują jeszcze około 100 tysięcy złotych.

Fundacja podarowała telewizory, szpital zamienił je na płatne odbiorniki. Po fali krytyki zmienili decyzję

Telewizja dla małych pacjentów będzie - i to za darmo. Dyrekcja szpitala uniwersyteckiego w Bydgoszczy wycofuje się z kontrowersyjnej decyzji, ostro skrytykowanej przez widzów i internautów. Fundacja "Nowe Różowe Okulary" podarowała placówce 16 nowych telewizorów, ale odbiorniki zniknęły z oddziałów, lądując w czeluściach szpitalnego magazynu. Na ich miejsce zamontowano nowe - odpłatne, konkretnie: 10 złotych za dobę. Było oburzenie, był protest - jest zmiana.

"Eurokorpus jest strukturą bardzo papierową"

Decydujemy się na rolę statysty w Eurokorpusie mając możliwość zostania jednym z rozgrywających, ale z drugiej strony jest to struktura bardzo papierowa - ocenił w "Faktach z Zagranicy" Wojciech Brochwicz, były wiceszef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w rządzie Jerzego Buzka. Marek Świerczyński, starszy analityk do spraw bezpieczeństwa "Polityki Insight" podkreślił z kolei, że "Polska musi wnieść istotny wkład" w dowództwach sił wojskowych w naszym kraju - tym budowanym w Elblągu oraz rozbudowywanym w Szczecinie. - Polska w tych dowództwach nie będzie sama, ale skądś musi tych oficerów wziąć - dodał.

"Nie wiemy, czym się Brexit skończy"

To jest katastrofa, która jeszcze będzie się toczyć przez lata  - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Kazimierz Marcinkiewicz komentując formalne rozpoczęcie procedury wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. - Nie wiemy, czym się Brexit skończy - dodał.

"Mam nadzieję, że nas nie wygonią". Polacy z Wysp o Brexicie

Nie ma powodu udawać, że to szczęśliwy dzień - mówi Donald Tusk, kiedy Wielka Brytania robi krok w stronę wyjścia z Unii. Teresa May pisze do Tuska oficjalny list i tym samym uruchamia Brexit. Co w wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej sądzą mieszkający na Wyspach Polacy?

Polski konsulat na Ukrainie ostrzelany z granatnika

Atak na polski konsulat w Łucku. Pocisk z granatnika zrobił w budynku ponad półmetrową dziurę. Polska zamyka na Ukrainie wszystkie swoje konsularne urzędy, a w Warszawie wzywa do MSZ ukraińskiego ambasadora.

Czy kierowca wiceministra MON zachował się zgodnie z przepisami?

Rządowa limuzyna znowu obita. Po kolizji w centrum Warszawy wiceszefowi MON nic się nie stało. Sprawę bada Żandarmeria Wojskowa. Jeden ze świadków nagrał amatorski film, a po jego obejrzeniu rodzi się pytanie - czy jazda na sygnale i na czerwonym świetle to jedyny sposób na jazdę po mieście?

PiS pyta mieszkańców o wielką Warszawę. Opozycja mówi o manipulacji

Pomysł PiS na wielką Warszawę na razie przegrał w jednym referendum. Mieszkańcy Legionowa rekordową frekwencją powiedzieli "nie" metropolii, więc PiS działa wielotorowo. Do mieszkańców wychodzi ze skróconą wersją internetowej ankiety. Jednak pierwsze pytanie sugeruje, że tak naprawdę niewiele się zmieni. Pytanie trzecie, że będzie lepiej niż teraz.

Kryształowa Antena dla "Faktów" TVN. Dziękujemy za zaufanie

Możemy pochwalić się nagrodą - "Fakty TVN" programem informacyjnym roku. Kryształowa Antena Świata Telekomunikacji i Mediów jest za profesjonalny i obiektywny przekaz informacji, dzięki któremu "Fakty" stały się najchętniej oglądanym programem informacyjnym w Polsce.

Prognoza pogody na czwartek 30 marca

Na wschodzie, południu i krańcach zachodnich kraju będzie pochmurno z przejaśnieniami. Miejscami możliwe niewielkie opady deszczu do 1-3 mm. Temperatura maksymalna od 8 stopni Celsjusza na Warmii i Suwalszczyźnie, 12 stopni Celsjusza w centrum kraju, do 14 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Wiatr północny i północno-zachodni, tylko na zachodzie południowo-zachodni. Słaby i umiarkowany.

Uciekła przed wojną, urzędnicy kazali jej wyjechać. Zmiana decyzji

W ciągu miesiąca miała opuścić Polskę i wrócić na Ukrainę z której uciekła razem z dziećmi. Urząd do spraw Cudzoziemców nie chciał przyznać kobiecie statusu uchodźcy. Ale po licznych interwencjach urzędnicy zmienili zdanie, a pani Ludmiła odetchnęła z ulgą. Będzie mogła zostać w Polsce, a jej dzieci nie będą musiały przypominać sobie o wojnie.

W Afganistanie pomagał polskim żołnierzom, teraz sam potrzebuje pomocy

W Ghazni współpracował z Polakami, ratował życie naszych żołnierzy. Dzisiaj sam potrzebuje pomocy. Kapitan afgańskiej policji Ahmad Zia ponownie przyleciał do Polski. Cztery lata temu, po ataku talibów, stracił obie nogi. Wtedy pomogli polscy żołnierze. Dzisiaj też pomagają, bo posterunek, w którym pracuje Ahmad, został ponownie ostrzelany. Kapitan w szpitalu w Bydgoszczy przechodzi rehabilitację i czeka na nowe protezy.

"Fakty" TVN programem informacyjnym roku

"Fakty" TVN wyróżnione w kategorii "program informacyjny roku". W czasie Wielkiej Gali Złotych i Kryształowych Anten Świata Telekomunikacji i Mediów nagrodę w imieniu zespołu odebrał Grzegorz Kajdanowicz. Nagrody zostały wręczone podczas XVII Sympozjum Świata Telekomunikacji i Mediów.

Kraje bałtyckie to "poważne kraje, które prowadzą stabilną politykę"

- Jeszcze niedawno nie było żadnego wydarzenia, o które zabiegały państwa bałtyckie, a w które nie wciągałyby Polskę - mówił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS" były ambasador Polski w USA Ryszard Schnepf. Skomentował w ten sposób wtorkowe spotkanie szefów dyplomacji Estonii, Łotwy i Litwy z sekretarzem stanu USA Rexem Tillersonem. Schnepf odnotował, że kraje bałtyckie obeszły się w tym wypadku bez Polski. - To poważne kraje, które prowadzą stabilną politykę wobec mocarstwa, jakim jest USA - dodał.

"Uchodźcy i tak do nas nie przyjdą, trzeba to dyplomatycznie wykorzystać"

- Mamy do czynienia z inwazją islamską, ludzi, którzy nie chcą szanować naszych wolności - przekonywał w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Marian Piłka z Prawicy Rzeczypospolitej, mówiąc o uchodźcach z krajów muzułmańskich. - Absolutnie nie zgadzam się na takie podejście, że muzułmanin jest zły, a chrześcijanin jest dobry - mówił z kolei drugi gość programu, Andrzej Rozenek z partii "Biało-Czerwoni". Jego zdaniem "ci ludzie i tak tutaj nie przyjadą", więc Polska powinna się zgodzić na wielotysięczny przydział uchodźców. - Pan po prostu bredzi - odparł mu Piłka.

Waszczykowski popełnia gafę za gafą. "Nie jesteśmy liderem tej części Europy"

Nowy Sekretarz Stanu USA, Rex Tillerson, już po spotkaniu ze swoimi odpowiednikami z Litwy, Łotwy i Estonii. Polski szef dyplomacji Witold Waszczykowski z Tillersonem jeszcze nie miał okazji porozmawiać, choć próbował. Oskarżył także Radę Europejską - o fałszerstwo przy reelekcji Donald Tuska na urząd Przewodniczącego Rady Europejskiej. - Nie jesteśmy liderem tej części Europy. To były pobożne życzenia - komentuje były minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak. Jaki jest właściwie kierunek polskiej polityki zagranicznej?

PiS chce konsultacji w sprawie zmiany ustroju Warszawy. Lepiej późno niż wcale?

- W tej sprawie popełniliśmy błędy. Niepotrzebnie ujawniono projekt przed rozpoczęciem konsultacji społecznych - oświadczył senator Zjednoczonej Prawicy Adam Bielan po ogłoszeniu wyników referendum w Legionowie. Teraz PiS podkreśla rolę szerokich konsultacji przed ewentualną zmianą ustroju Warszawy i okolicznych gmin. Lepiej późno niż wcale?