Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na piątek 11 sierpnia

W piątek na zachodzie i północy kraju zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże, z przelotnymi opadami deszczu i burzami z gradem. Na pozostałym obszarze pogodnie, ale po południu miejscami wzrost zachmurzenia kłębiastego do dużego, z opadami deszczu i burzami. Zjawiska miejscami gwałtowne z gradem i opadami deszczu do 30-60 mm. Temperatura maksymalna od 24 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim i 35 stopni Celsjusza w centrum kraju, aż do 36 stopni Celsjusza na południu. Wiatr wschodni i południowo-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w czasie burz silny do 80-100 km/h.

5 września premiera "Diagnozy" - nowego serialu TVN

5 września o godzinie 21:30, na antenie TVN zobaczyć będzie można pierwszy odcinek serialu "Diagnoza". W obsadzie znaleźli się między innymi Maja Ostaszewska, Adam Woronowicz czy Maciej Zakościelny. Annę Nowak, główną bohaterkę serialu, widzowie poznają na katowickim lotnisku. Kobieta przyleci na Górny Śląsk w niezwykle ważnej dla siebie sprawie. Na skutek nieprzewidzianych wydarzeń, Anna trafi do szpitala. Tam usłyszy druzgocącą diagnozę - amnezja.

Byli więźniowie pomagają remontować przedszkole

Wytatuowani, z bogatą kartoteką i licznymi pobytami za kratkami – byli więźniowie chcą pomagać najmłodszym. Choć sporą część swojego życia spędzili w więzieniu, teraz wracają do normalności. Mowa o podopiecznych Fundacji Pomost, której ekipa właśnie remontuje przedszkole w Zabrzu.

Podkomisja ujawnia nowe tezy przed 88. miesięcznicą smoleńską

Przed Pałacem Prezydenckim odbędą się w czwartek kolejne, osiemdziesiąte ósme już obchody miesięcznicy smoleńskiej. Na Krakowskim Przedmieściu już od środy rozstawione są barierki, które maja zapewnić bezpieczeństwo zgromadzonym. Ci, jak co miesiąc, wysłuchają przemówienia Jarosława Kaczyńskiego. Dzień przed miesięcznicą, podkomisja smoleńska w krótkim komunikacie przedstawiła swoje najnowsze tezy.

"Bez bazy Guam Amerykanie nie panują nad zachodnim Pacyfikiem"

- Amerykanie nie chcą tej wojny. To nie jest dobre rozwiązanie z wielu powodów: operacyjnych, wojskowych, politycznych czy geostrategicznych. W ogóle ta wojna nie jest w interesie Stanów Zjednoczonych, bo zagrożenia dla pozycji USA są inne. Na Pacyfiku dotyczy to relacji handlowej między Chinami i Stanami Zjednoczonymi oraz pozycji geostrategicznej - powiedział w "Faktach z zagranicy" TVN24 BiS dr Jacek Bartosiak z Potomac Foundation w Waszyngtonie. Dodał, że Korea Północna w tych relacjach nie była dla USA istotna, ale stała się przez zagrożenie, jakie może nieść dla Guam. - Bez tej bazy, Amerykanie nie panują nad zachodnim Pacyfikiem, zatem nie kontrolują głównych szlaków komunikacyjnych - zaznaczył Bartosiak. - Czytam komentarze. że Kim Dzong Un jest psychicznie chory, infantylny, ale on chce, żeby go traktować serio i może zdecydować się na krok desperacki - ocenił przywódcę Korei Północnej Marek Ostrowski, komentator TVN24 BiS z tygodnika "Polityka". W jego opinii, w XX wieku byli przywódcy, którzy decydowali się na takie działania, wbrew swojemu otoczeniu - Paradoksalnie, w jakiś sposób, Donald Trump też jest człowiekiem niedojrzałym, niedoświadczonym w misji publicznej i również potrzebuje jakiegoś sukcesu - dodał Ostrowski.

Ciąg dalszy konfliktu Andrzej Duda-Antoni Macierewicz. "Wojna pokazująca brak spójnej polityki obronnej"

- To nie jest konflikt. To wojna - mówi opozycja o relacjach prezydent-minister obrony. Podobne zdanie ma również generalicja, w tym najbardziej znane i zasłużone nazwiska. - Szkoda, że Święto Wojska będzie bez generalskich nominacji. Ale dobrze, że prezydent się przebudził, bo armia ministra Antoniego Macierewicza to generałowie z politycznego nadania - mówi generał Roman Polko.

Prognoza pogody na czwartek 10 sierpnia

W czwartek na Pomorzu i Rzeszowszczyźnie pogodnie. Poza tym przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna w dzień od 25 stopni Celsjusza na Pomorzu do 36 stopni Celsjusza w Małopolsce. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 90km/h, z kierunków wschodnich.

Policjant jak człowiek-pająk. Ryzykując życie uratował 5-latkę

Policjant ze Świnoujścia, ryzykując własne życie, uratował 5-letnią dziewczynkę. Na wysokości drugiego piętra pensjonatu, przeszedł miedzy oknami po dachówkach bez żadnego zabezpieczenia. Pięciolatka zamknęła się w pokoju i nie potrafiła otworzyć drzwi. W tym czasie ojciec był w sklepie, a starszy brat wyszedł na korytarz do łazienki. Rodzina przyjechał do Świnoujścia na wakacje. Policja przypomina, że wakacje to nie urlop od obowiązków rodzicielskich.

Jest nadzieja na skuteczną walkę z rdzeniowym zanikiem mięśni. Innowacyjny lek zatrzymuje postęp tej choroby

Nowy lek i nowa nadzieja dla dzieci chorujących na rdzeniowy zanik mięśni. W Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka terapię innowacyjnym specyfikiem rozpoczęło właśnie sześcioro małych pacjentów. To pierwszy i jak na razie jedyny lek, który chorobę zatrzymuje. Nie jest jeszcze refundowany ani dostępny w aptekach, ale producent udostępnił go nieodpłatnie wybranym pacjentom w szpitalach w Warszawie, Katowicach i Gdańsku.

9 sierpnia 2001 roku wystartował TVN24. To już 16 lat!

16 lat TVN24! Pierwszy polski całodobowy kanał informacyjny ruszył pełna parą w samo południe 9 sierpnia 2001 roku. Od tej chwili, każdego dnia, 24 godziny na dobę, przekazuje, relacjonuje i analizuje najważniejsze wydarzenia z Polski i ze świata.

Przepis na muzyczny hit? "Trochę jak w alchemii. Nie wiemy czego trzeba dosypać, żeby złoto powstało"

- Jest cały konglomerat zjawisk, które muszą nastąpić. Trochę jak w alchemii - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS muzyk Zbigniew Hołdys pytany o przepis na międzynarodowy hit muzyczny, jakim niewątpliwie stała się piosenka "Despacito". - Nie wiemy czego trzeba dosypać, żeby złoto powstało - dodał. Zdaniem muzyka "nie decyduje sama piosenka i słowo, które w niej jest" ale także klimat i moment wydania piosenki.

"To wywiad, w którym Waszczykowski zarysowuje protokoły rozbieżności"

- Tak naprawdę nie jest to wcale głos na rzecz polepszenia stosunków polsko-rosyjskich, a wręcz trochę zdenerwowania Rosjan - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były szef MSWiA Ryszard Kalisz. Były polityk dodał, że Waszczykowski "na tacy daje Rosjanom informacje, które oni chcieliby mieć". -To jest raczej wywiad, w którym minister zarysowuje protokoły rozbieżności. Mówi o tym asertywnie, mówi o tym, co nas różni, mówi o tym, że to jest trudne sąsiedztwo - stwierdził natomiast politolog Marek Migalski. Dodał, że w całości "wywiad był wyważony".

Prognoza pogody na środę 9 sierpnia

Środa będzie pochmurna. Na północy, w centrum i na południu kraju możliwe opady, a nawet burze. Temperatura maksymalna od 25 stopni Celsjusza na Wybrzeżu i Suwalszczyźnie, 30 stopni Celsjusza w centrum kraju do 32 stopni Celsjusza w Małopolsce i na Podkarpaciu. Wiatr południowo-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w burzach silny do 80 km/h.

Chora 14-latka chciała poprowadzić "Fakty" TVN. Marzenie spełnione

Ewelina ma 14 lat, uwielbia rysować, czytać książki z gatunku fantasy, a w przyszłości chciałaby zostać - tak jak siostra - adwokatem. Jednak największym marzeniem dziewczyny było usiąść za stołem prowadzącego "Fakty" i przekazać informacje o najważniejszych wydarzeniach dnia. 23 lipca Ewelina, która ma guza rdzenia kręgowego, odwiedziła siedzibę TVN, gdzie zobaczyła, jak pracują redakcje "Faktów" TVN, TVN24 i TVN24 BiS. Dziewczyna poznała też Anitę Werner, która pokazała jej, na czym polega praca prowadzącego wiodący program informacyjny w kraju. Z takim przygotowaniem Ewelina była gotowa, żeby zasiąść przed kamerą i spełnić swoje marzenie. Spotkanie udało się zorganizować dzięki zaangażowaniu wolontariuszy fundacji Mam Marzenie, której 14-latka jest podopieczną.