Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na poniedziałek 12 czerwca

Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu do 10 mm. W pasie od Mazur i Suwalszczyzny przez centrum kraju, Mazowsze po Śląsk i Małopolskę rozwiną się miejscami burze z opadami do 20 mm i gradem. Temperatura maksymalna od 17 stopni Celsjusza na Wybrzeżu, 20 stopni Celsjusza na Pomorzu, Mazurach i Suwalszczyźnie, 26 stopni Celsjusza w centrum kraju do 28 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr zachodni i południowo-zachodni, umiarkowany, okresami dość silny, na Wybrzeżu w porywach do 70 km/godz., w burzach silny do 90 km/godz.

Chcą być jak Lewandowski. Młode talenty piłkarskie w Warszawie

Być jak Lionel Messi czy Robert Lewandowski to marzenie wielu początkujących piłkarzy. Aby stać się naprawdę dobrym zawodnikiem, trzeba dużo pracować i to od najmłodszych lat. Do Warszawy przyjechało w ten weekend wiele dzieci z całej Polski. Jedni, żeby trenować i uczyć się gry od najlepszych z Ekstraklasy, a inni po to, żeby dostać się do szkoły piłkarskiej FC Barcelony - Escola Varsovia.

Niezwykłe urządzenie, które pozwala niemym komunikować się. Cyber-oko

Niezwykłe urządzenie, które pozwala chorym mówić. Cyber-oko to niepozornie wyglądający monitor, który śledzi ruch gałek ocznych. Pacjent wzrokiem wskazuje właściwą odpowiedź i dzięki temu nareszcie może wyrazić, co go boli, co chce zjeść, a nawet nauczyć się mówić i pisać. To wielki krok w rehabilitacji osób niepełnosprawnych i po udarach. Urządzenie stworzyli polscy naukowcy.

Wiceminister środowiska chce odstrzału łosi. Po 16 latach zakazu

"Łoś groźny dla życia ludzi" - do takiego wniosku doszedł wiceminister środowiska, Andrzej Konieczny. Jak mówi "można zacząć racjonalne użytkowanie łosia". A to oznaczałoby zniesienie obowiązującego od 16 lat zakazu strzelania do tych zwierząt. Łosi jest w Polsce dużo i powodują one wiele wypadków na drogach.

Lekarze nie dawali mu szans, teraz przejechał na rowerze tysiąc kilometrów. "Nikt nie mówił, że będzie lekko"

Życie według Michała Ludwiczaka na sto procent, choć po wypadku lekarze dawali mu 5 procent szans na przeżycie. Właśnie na rowerze przejechał tysiąc kilometrów od Morza do Tatr. 8 lat temu po wybudzeniu ze śpiączki od razu zaczął ćwiczyć. Na 30 urodziny jego przyjaciel, Jarosław Brzozowski, zaplanował trasę z Gdańska do Morskiego Oka. Miało być 800 km, wyszło prawie tysiąc.

Prognoza pogody na niedzielę 11 czerwca

Na wschodzie zanikające opady deszczu. Poza tym słonecznie. Temperatura maksymalna w ciągu dnia od 22 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 26 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

Zagrożenie atakiem na imprezach masowych. "Każdy jest zasobem bezpieczeństwa"

- Nie możemy dać się zastraszyć, dać się zapędzić w kozi róg. Nie możemy dać się zarazić wirusem złej energii i strachu - mówił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Marcin Cejrowski, redaktor naczelny Plejada.pl, pytany o ataki terrorystyczne na imprezach masowych. Dodał, że dobrze się dzieje, że artyści w sprawie aktów terroryzmu mówią jednym głosem. Jako przykład podał koncert charytatywny "One Live Manchester". Krzysztof Liedel, ekspert z Centrum Badań nad terroryzmem Collegium Civitas, zwrócił z kolei uwagę, że "każdy z nas jest zasobem bezpieczeństwa". - Z zamachów terrorystycznych, które udaremniono po 11 wrześnie (data ataku na World Trade Center w Nowym Jorku - przyp. red.), niemal 74 procent udaremniono po informacjach zwykłych obywateli - dodał.

Thun: przyspieszone wybory to był drugi strzał w stopę

- May zyskała dużo głosów, ale bardzo dużo straciła w porównaniu z wyborami w 2015 roku - powiedziała w "Faktach z zagranicy" TVN24 BiS Róża Thun. Europosłanka PO oceniła, że premier Wielkiej Brytanii zagrała "trochę va bank" zarządzając przyspieszone wybory. - Myślała, że umocni swoją pozycje, tymczasem ją osłabiła. Od teraz musi dogadywać się z innymi partiami - dodała. Zdaniem Thun wybory były "drugim strzałem w stopę", pierwszym była decyzja o referendum w sprawie Brexitu.

Prognoza pogody na sobotę 10 czerwca

W sobotę na Pomorzu Zachodnim, Ziemi Lubuskiej oraz w zachodniej części Dolnego Śląska pogodnie. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże z przemieszczającymi się z zachodu na wschód przelotnymi opadami deszczu i burzami, miejscami, a szczególnie na wschodzie i w górach, gwałtownymi z gradem. W burzach opady do 40 mm. Temperatura maksymalna od 17 stopni Celsjusza na Wybrzeżu i 19 stopni Celsjusza w centrum kraju do 25 stopni Celsjusza na Podlasiu i Lubelszczyźnie. Wiatr zachodni, tylko na wschodzie kraju wiatr południowo-wschodni, skręcający na zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w burzach silny do 90 km/h.

"Zabrońmy sądom wydawać wyroki, będzie weselej". Prawnicy o wnioskach do Trybunału

Ubiegłotygodniowa uchwała Sądu Najwyższego w sprawie zastosowania przez prezydenta Andrzeja Dudę prawa łaski ma być wnikliwie zbadana przez Trybunał Konstytucyjny. Są aż trzy wnioski w tej sprawie - złożyli je marszałek Sejmu, Prokurator Generalny i grupa posłów PiS. Według opozycji to nic innego jak próba osłabienia pozycji Sądu Najwyższego i podważenie jego wiarygodności. Wioski krytycznie ocenia też środowisko prawnicze.

Luksus, bogactwo i hazard. Monte Carlo w pigułce

Zabieramy państwa w zakątek świata, który z powodzeniem można nazwać rajem na ziemi. Oczywiście, jeśli jest ktoś fanem luksusu, bogactwa, przepychu i hazardu. Monte Carlo w pigułce. Przewodnikiem po tym niezwykłym mieście będzie Mateusz Walczak z TVN24 BiS.

Miała być sortownia śmieci, jest dzikie wysypisko. "Muchy do ust wchodzą"

Bród, smród i stada szczurów. Do tego chmary owadów i sterty odpadów zagrażających życiu i zdrowiu. Mieszkańcy małopolskiej gminy Klucze walczą z gigantycznym wysypiskiem śmieci, które cały czas się rozrasta. Rośnie też wściekłość ludzi. Były skargi, były mandaty i kontrole - najwyraźniej właściciel składowiska niewiele sobie z tego robi, a władze gminy niewiele mogą zrobić.

Prezydenci, doradca, prokurator, były szef FBI, zięć Trumpa i ambasador. Główne postacie kryzysu w USA

Prezydenci Trump, Putin, były szef FBI Comey, były doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Flynn, prokurator generalny Sessions, zięć przywódcy USA Kushner i ambasador Kislak. Ludzie, o których za sprawą czwartkowego przesłuchania w Senacie mówi teraz cała Ameryka i spora część świata. Kto z kim się spotkał, co chciał załatwić, kto co chce zataić i kto kiedy kłamał? Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

"Prezydent USA nie może wydać polecenia zaprzestania śledztwa"

- Byłoby to nielegalne - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS politolog dr Grzegorz Kostrzewa-Zorbas, mówiąc o wydawaniu poleceń szefowi FBI przez prezydenta USA. - Prezydent nie może wydać polecenia zaprzestania śledztwa, a szef FBI nie może przyjąć takiego polecenia - mówił. Drugi gość programu, Marek Ostrowski z "Polityki", stwierdził, że śledztwo FBI w sprawie kontaktów ludzi z otoczenia Donalda Trumpa z Rosjanami "ujawnia różnicę między Polską a USA". - W Polsce nigdy nie było sytuacji, w której prezydentowi groziło zdjęcie z urzędu - skomentował Ostrowski.