Najnowsze

Najnowsze

Wzięcie dopalacza mogła przypłacić życiem. Nastolatka z Bielawy w ciężkim stanie

Trójka młodych ludzi z Bielawy straciła przytomność po zażyciu dopalaczy. Pogotowie musiało reanimować jedną z dziewczyn. - Od państwa musimy się domagać, żeby bezwzględnie tępiło tych bandytów, tępiło wszelkimi możliwymi narzędziami i ścigało ich po całym świecie, bo chcą pozabijać nam dzieci - tak o handlarzach dopalaczami mówi prof. Mariusz Jędrzejko z Centrum Profilaktyki Społecznej.

Pogoda na środę 7 czerwca

W całym kraju zachmurzenie zmienne – od zachodu postępujące przejaśnienia i rozpogodzenia. Na krańcach wschodnich rano burze (10-20 mm i porywy do 80 km/h). Na obszarze całej Polski zanikające opady przelotnego deszcz. Temperatura maksymalna do 17 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej do 23 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie rośnie, w południe 1001 hPa.

"Ten hałas go naprawdę uszczęśliwia". Motocykliści przyjechali na urodziny chorego chłopca

Kilkudziesięciu motocyklistów spełniło marzenie chorego nastolatka ze Stanów Zjednoczonych, który cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. Jego pasją są szybkie auta i motocykle, a ryk silników jest jego ulubionym odgłosem. Przed szesnastymi urodzinami rodzice w mediach społecznościowych poprosili okolicznych kierowców o przejazd przed ich domem. Odzew przeszedł najśmielsze oczekiwania.

"Galaktyka Hugon". Benefis prof. Hugona Laseckiego

W sobotę, 3 czerwca, w Gdańsku odbył się benefis profesora Hugona Laseckiego, znanego malarza i rysownika, zatytułowany "Galaktyka Hugon". Centralnym punktem imprezy była wystawa prezentująca twórczość artysty, jego wieloletniego asystenta, prof. Krzysztofa Gliszczyńskiego oraz absolwentów jego pracowni. Nie zabrakło chwil wzruszenia, wspomnień i ciepłych słów.

Kuratorium potwierdza: czworo nauczycieli stosowało przemoc wobec uczniów

Doniesienia dzieci ze szkoły w Starych Bielicach potwierdzają wyniki kontroli przeprowadzonej przez kuratorium. Czworo nauczycieli stosowało przemoc fizyczną i słowną wobec uczniów. Matematyczka zaklejała uczniom usta, szarpała i obrażała. Jej mąż, były już dyrektor tej placówki, nie reagował. Zrobili to rodzice, kiedy dzieci skarżyły się na takie zachowanie także innych pedagogów.

Marszałek Karczewski mówił o "świetnym rozwiązaniu". Jak Australijczycy kontrolują imigrację

Australia dotąd otwarta dla całego świata, teraz zaostrza prawo wizowe. Trudniej będzie uzyskać wizę, bo statystki informują, że co czwarty mieszkaniec Australii to imigrant. - Australijczycy muszą mieć pierwszeństwo w dostępie do pracy - mówił premier Australii. Organizacje humanitarne alarmują również, że praktyki wysyłania uchodźców szukających azylu w Australii są wysyłani do obozów, w których panują nieludzkie warunki.

"Model australijski był krytykowany zawsze jako restrykcyjny"

- Rocznie Australia przyjmuje od 150 do 300 tysięcy imigrantów - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były szef resortu spraw wewnętrznych Ryszard Kalisz, komentując propozycję marszałka Karczewskiego, byśmy w polskiej polityce wobec imigrantów brali przykład z Australii. - Do Australii bardzo dużo przybywa imigrantów, którzy poszukują schronienia nie tyle przed prześladowaniami, co przed ubóstwem - dodał. - Model australijski był krytykowany zawsze jako restrykcyjny, ale myślę, że marszałek dotyka rzeczy zasadniczej, bo trzeba mieć jakąś politykę imigracyjną - stwierdził z kolei dr Paweł Kowal z PAN. Zdaniem byłego wiceszefa MSZ "mówienie nie to jest żadna polityka". - Nawet, jeżeli się nam uda nikogo nie przyjąć, i wszyscy się na nas poobrażają, to za kilka lat okaże się, że zabraknie nam rąk do pracy - dodał.

Niecałe 9 procent policjantów w Londynie ma broń. "Związki ostrzegały Theresę May"

Dlaczego londyńscy policjanci nazywani są Bobbies? Bo twórcą tych jednostek, ponad 180 lat temu, był ówczesny szef MSW sir Robert Peel, nazywany Bobem. Sir Robert uważał, że ponieważ większość londyńczyków nie ma broni, to policjantom wystarczy pałka i gwizdek, by ewentualnie mogli wezwać pomoc. Tyle że to, co sprawdzało się w roku 1829, nie odpowiada współczesnym potrzebom. Jednym z bohaterów na Wyspach stał się teraz policjant, który uzbrojony jedynie w pałkę usiłował powstrzymać trzech zamachowców z Londynu. Ciężko ranny jest w szpitalu. Gdyby miał przy sobie broń, miałby większe szanse powstrzymać terrorystów. Uzbrojony oddział policji był na miejscu 8 minut od wezwania. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

"Fakty" TVN: Sadurska odejdzie 12 czerwca, później ma trafić do PZU

Czy szefowa kancelarii prezydenta, minister Sadurska, zostanie wiceprezesem PZU? Czy ma kompetencje czy może koneksje? Rzecznik rządu powiedział, że nie ma potwierdzenia. Nie wiadomo również, czy pani minister ma chęć do objęcia tego stanowiska. Pytanie, czy na stanowisko wiceprezesa w jednej z największych spółek skarbu państwa wystarczy sama chęć.

Kto liderem poparcia? Sondaż partyjny dla "Faktów" TVN i TVN24

W badaniu przeprowadzonym przez KANTAR Millward Brown SA na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24 32 procent respondentów deklaruje, że zagłosowałoby na wspólną listę Prawa i Sprawiedliwości, Polski Razem i Solidarnej Polski. 27 procent ankietowanych wskazało Platformę Obywatelską. Trzecie miejsce przypadło ugrupowaniu Kukiz'15, na które zagłosowałoby 9 procent badanych.

Plan był prosty: zablokować miasto. Protest taksówkarzy

Klaksony od rana i korki większe niż zwykle. Strajk taksówkarzy sparaliżował nie tylko Warszawę, ale między innymi Wrocław i Poznań. Licencjonowani taksówkarze chcą ustawy o uczciwej konkurencji. Ponadto mówią, że Uber jest nielegalny. Ale mieszkańcy są wściekli i czasem w zemście wybierają Ubera.

Prognoza pogody na wtorek 6 czerwca

Wtorek będzie pogodny na północnym wschodzie. W pozostałych regionach kraju możliwe przelotne opady deszczu i burze – lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna w trakcie dnia od 22 stopni Celsjusza na Pomorzu do 28 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach burzowych do 90 km/h, południowo-wschodni.

Młodzi Polacy wolą mieszkać z rodzicami. Nie tylko przez ceny mieszkań

Są pełnoletni, zawodowo niezależni i kompletnie uzależnieni od rodziców. Młodzi Polacy nie chcą iść na swoje. Wolą zostać w rodzinnym domu. Według raportu Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju taką drogę wybiera blisko 70 proc. naszych rodaków w wieku 15-29 lat. Bo taniej, wygodniej i można przedłużyć sobie młodość. Dlaczego jeszcze?