Najnowsze

Najnowsze

Ostatnie przygotowania do zabawy sylwestrowej z TVN na Placu Defilad

Nie starczy czasu, by wymienić wszystkie gwiazdy, artystów, muzyków i wszystkie atrakcje – ale warto przypomnieć i zaprosić Państwa na zabawę Sylwestrową z TVN. Pierwszy raz od wielu lat Warszawa będzie miała wielki koncert i pokaz fajerwerków. Miejsce: Plac Defilad. Hasło: hello, 2017.

Mrożące krew w żyłach lądowanie w Gdańsku

Samolot podchodzi do lądowania na lotnisku im. Lecha Wałęsy, a pilot – walczy z silnymi podmuchami wiatru. Szczęśliwie w tej walce żywioł zostaje poskromiony – samolot bezpiecznie ląduje. Film nagrano dwa dni temu, gdy nad Polską szalał orkan Barbara. Na Pomorzu prędkość wiatru momentami przekraczała 120 km/h.

Ułaskawiono kobietę, która zastrzeliła męża. Bił ją przez 47 lat

Prezydent Francji ułaskawił 69-letnią kobietę, która zastrzeliła swojego męża, za co została w 2014 roku skazana na 10 lat więzienia. Mężczyzna znęcał się nad Jacqueline Sauvage przez 47 lat. Zdaniem sądu – kobieta nie okazała należytej skruchy za zabójstwo, dlatego jej apelacja została odrzucona. Pod petycją o jej uwolnienie podpisało się ponad 430 tysięcy Francuzów , a w walkę o przywrócenie jej wolności włączali się też parlamentarzyści – ze wszystkich opcji politycznych.

Eksperci: rosyjski tupolew mógł być przeciążony

– Piętą achillesową tego samolotu (TU 154 – przyp. red.) jest wyważenie – powiedział w „Faktach z Zagranicy” TVN24 BiS emerytowany pilot kpt Marian Nowotnik komentując katastrofę, w której zginęli m.in. muzycy z Chóru Aleksandrowa. – Samolot, który nie ma nośności, nie może być sterowany – dodał kapitan. Zgodził się z nim drugi gość, ekspert lotniczy Grzegorz Brychczyński. Jego zdaniem mogła być przekroczona masa startowa samolotu.

„Islam to religia podboju” kontra „są prądy w islamie, które są pokojowe”

– Dzisiaj Europa nie wierzy w swoje wartości i dlatego jest przedmiotem pogardy w oczach muzułmanów – mówił w „Faktach z Zagranicy” TVN24 BiS Marian Piłka z Prawicy RP. Przekonywał, że „islam to religia podboju”. Róża Thun (PO), posłanka do Parlamentu Europejskiego, powiedziała z kolei, że „społeczeństwa wielokulturowe są o wiele ciekawsze niż monokulturowe”. – Naszym zadaniem jest wzmacniać te prądy w islamie, które są pokojowe – przekonywała.

Wciąż nie opublikowano nagrań z dwóch kamer z Sali Kolumnowej

Kamery na Sali Kolumnowej były trzy – to już wersja oficjalna – ale opublikowane zostało nagranie tylko z jednej z nich. Nie można więc rozwiać wątpliwości wokół głosowania nad budżetem. PiS chce zamknąć sprawę twierdzeniem, że wszystko było zgodnie z prawem.

Błaszczykowski z Orderem Uśmiechu za pomaganie dzieciom

Dostał Order Uśmiechu, bo ma Ludzki Gest – fundację charytatywną – także duże możliwości i wielką wolę pomagania potrzebującym. Jakub Błaszczykowski zaprosił na „Świąteczne granie z Kubą” – po jednej stronie jego przyjaciele, po drugiej – sportowcy, artyści i kabareciarze. Wygrały dzieci.

Nie chciał zostawić rannej suczki. Psia przyjaźń z Ukrainy

Wzruszające zdjęcia i niewiarygodne wręcz przywiązanie i poświęcenie psa. Ogrzewał własnym ciałem ranną sukę leżącą na torach. Nie mogła z nich zejść, więc gdy nadjeżdżał pociąg, to jej towarzysz kładł się obok. Te zdjęcia nagrał bloger z Ukrainy.

Śpiewanie, rymowanie, recytowanie. Pucz kanapkowy czy operetkowy?

Wystarczyło jedno słowo w wywiadzie prezesa PiS – „pucz”. I zaczęło się – śpiewanie, rymowanie, recytowanie. Posłowie popuścili wodze fantazji. Tym samym z puczu kanapkowego zrobił się bardziej pucz operetkowy – jak określił to Ryszard Terlecki, wicemarszałek Sejmu.

Prognoza pogody na czwartek 29 grudnia

W czwartek na ogół pogodnie. Na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i w Małopolsce słaby śnieg. W Tatrach i Beskidach opady śniegu do 10 cm. Temperatura maksymalna od -2 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 4 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, z północy i zachodu. Ciśnienie rośnie, w Warszawie, w południe – 1028 hPa.

Żubry z Puszczy Boryckiej do odstrzału

Żubry do odstrzału. 10 ściśle chronionych zwierząt w Puszczy Boreckiej chcą odstrzelić leśnicy. Jak mówią - chodzi o stare byki i młode osobniki lichego zdrowia. Oburzenie tym pomysłem wyraża między innymi aktor Marcin Dorociński, który wspiera organizacje działające na rzecz praw zwierząt.

Pieńkowska: Obama wygrałby z Trumpem

Barack Obama wygrałby w cuglach z Donaldem Trumpem – powiedziała w „Faktach z Zagranicy” Jolanta Pieńkowska komentując słowa ustępującego prezydenta USA. Jej zdaniem Obama wraz ze swoją małżonką stworzyliby „nieprawdopodobny tandem”. – To pokazują sondaże. Odchodzący po ośmiu latach, można by powiedzieć „zużyty”, prezydent ma 60 proc. poparcia. Trump 40 procent poparcia w amerykańskim społeczeństwie – dodała Pieńkowska, która z Nowego Jorku relacjonowała amerykańską kampanię prezydencką.

Staniszkis: Trump chce sprowokować Chiny, by wprowadzić sankcje

Myślę, że Trump chce sprowokować Chiny do bardziej drastycznych ruchów, by wprowadzić sankcje – powiedziała w programie „Fakty z Zagranicy” socjolog prof. Jadwiga Staniszkis. Wypowiedzi Donalda Trumpa na temat relacji z Chinami i Tajwanem są jej zdaniem polityczną grą, której skutków nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Staniszkis komentowała także sytuację na starym kontynencie i w Polsce. Jej zdaniem „Europa jest osłabiona”, a sposób prowadzenia polityki w Polsce to „spektakl, który jest w pewnym sensie żałosny”.