Najnowsze

Najnowsze

Śnieżki zamiast kubłów z wodą. Pogoda nie dopisała w święta

Pogodowy zawrót głowy, czyli świąteczny poniedziałek w deszczu, słońcu i... śniegu. Po białych drogach ciężko było jeździć samochodem, za to po białym stoku na nartach jeździło się świetnie. Kwiecień na razie jest taki, jak w znanym przysłowiu - przeplatający trochę zimy i trochę lata.

Prognoza pogody na wtorek 18 kwietnia

Na Podlasiu, Mazurach, Warmii i wschodnim Pomorzu pogodnie. Poza tym pochmurno z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem (do 5-15 mm), a w górach i obszarach podgórskich - śniegu (do 5-20 cm). Uwaga na trudne warunki na drogach! Temperatura maksymalna od 4 stopni Celsjusza miejscami na zachodzie, 5 stopni Celsjusza w centrum kraju do 8 stopni Celsjusza na wschodzie. Wiatr północno-wschodni i wschodni, umiarkowany i dość silny - w porywach do 50-70 km/h.

Zamiast odebrać mu dzieci, sąd dał drugą szansę. Codziennie udowadnia, że w pełni na nią zasługiwał

Dostał drugą szansę i jej nie zmarnował. Historia samotnego ojca sześciorga dzieci z Łodzi poruszyła całą Polskę. Z powodu biedy i trudnych warunków mieszkaniowych sąd chciał odebrać panu Wojciechowi dzieci. Za mężczyzną wstawili się sąsiedzi, szkoła, opieka społeczna - interweniował też minister sprawiedliwości. W efekcie - sąd zmienił decyzję. Pan Wojciech nadal ma ograniczone prawa rodzicielskie i nadzór kuratora, ale każdego dnia udowadnia, że jest coraz lepszym ojcem.

Prognoza pogodny na poniedziałek 17 kwietnia

Wielkanocny poniedziałek będzie pogodny na Suwalszczyźnie i Podlasiu. Poza tym przelotne opady deszczu, a na Kaszubach i Mazurach deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna w dzień od 4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Mazurach do 11 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr wschodni, słaby i umiarkowany.

Czas skupienia, nadziei, modlitwy i święcenia pokarmów

Wielka Sobota to przedostatni dzień Wielkiego Tygodnia - dzień spokoju, wyciszenia i oczekiwania. To także dzień święcenia pokarmów w kościołach i odwiedzania symbolicznych grobów Chrystusa. Nie zabrakło akcentów nawiązujących do ważnych i trudnych problemów nie tylko Polski.

Prognoza pogody na Wielkanoc

Niedziela Wielkanocna będzie pochmurna, ale z przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu przechodzącego w deszcz ze śniegiem i śnieg. Temperatura maksymalna od 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 10 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr północno-zachodni, umiarkowany i dość silny. Jego prędkość w porywach może osiągnąć 40-60 km/h. Ciśnienie rośnie, w południe 998 hPa.

Chcą pomóc niewidomym poznać Polskę. Na rowerach

Poznają Polskę na rowerach. Choć piękna krajobrazów nie mogą zobaczyć, to mogą je poczuć i usłyszeć. Fundacja "Niewidomi na Tandemach" od dwóch lat organizuje wycieczki dla osób niewidzących. W tandemie jadą oczywiście z osobą sprawną. Z wolontariuszami, których bardzo potrzeba.

Dzwony zamilkły, zrodziła się tradycja. Klekoczą tak od 200 lat

Ma być głośno i mocno. W Bukówcu Górnym, co roku w Wielki Piątek i Sobotę, po ulicach niesie się hałaśliwy klekot. Trzy razy w ciągu dnia grupki miejscowych chłopców przebiegają przez wieś, klekocząc specjalnie przygotowanymi drewnianymi zabawkami. Zadanie jest proste - przebiec jak najszybciej i jak najgłośniej.

Wiceszef MSWiA mówi, że mruganie to nic złego. "Chce pokazać, że jest ludzkim paniskiem"

Polityczna niezręczność czy świadomy dwugłos? Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji dość zaskakująco stwierdza, że mruganie światłami to nic złego. Mówi o tym na konferencji, dotyczącej bezpieczeństwa na drogach w czasie świąt. W opinii Jarosława Zielińskiego takie wzajemne ostrzeganie się o policyjnych patrolach poziom bezpieczeństwa podnosi. Policja w konsternacji po słowach przełożonego. Bo - zgodnie z kodeksem - takie mruganie to wykroczenie za które grozi mandat i punkty karne.

Odejście Misiewicza i kłopoty Petru. O tym mówiliśmy w "Faktach"

Miniony tydzień rozpoczęła 7. rocznica katastrofy smoleńskiej oraz prezentacja, którą przygotowała specjalna podkomisja powołana przez Antoniego Macierewicza. W "Faktach" mówiliśmy także o kłopotach Ryszarda Petru w partii, reformie sądów przygotowanej przez Zbigniewa Ziobrę oraz o apelu matki niepełnosprawnego chłopca. Oto najchętniej oglądane materiały na stronie "Faktów" TVN:

Kolumbia na drodze do pokoju. Stasiński: zwolennicy Uribe chcą powrotu wojny

Rebelianci z FARC nie znają współczesnego świata. Całe życie spędzili w lesie i wciąż wierzą, że w Kolumbii uda się wprowadzić socjalizm - mówił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Maciej Stasiński, dziennikarz "Gazety Wyborczej". Komentator TVN24 BiS opowiadał o sytuacji w Kolumbii, w której wojna domowa trwa od ponad 50 lat.

Czarny koń namiesza w kampanii? "Może się to skończyć wyłącznie źle"

Na czarnego konia wyborów we Francji wyrasta Jean-Luc Melenchon (Partia Lewicy), któremu wzrasta poparcie w sondażach. Jeżeli w drugiej turze wyborów dojdzie do pojedynku między nim a Marie Le Pen, to może się to skończyć wyłącznie źle - mówiła w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Karolina Wigura z "Kultury Liberalnej". Komentatorka TVN24 BiS podkreśliła, że zarówno kandydatka skrajnej prawicy Marine Le Pen, jak i kandydat skrajnej lewicy Jean-Luc Melenchon chcą wyjścia z NATO i są eurosceptyczni, a kampania dotychczasowego faworyta sondaży - Emmanuela Macrona - "wytraca energię" . Doktor Anna Materska-Sosnowska z Instytutu Nauk Politycznych UW oceniła, że w popularności postaw eurosceptycznych we Francji "widać rys końca V Republiki".

"Kolejny kamyk do wielkiego ogrodu skandali i kompromitacji Macierewicza"

To ja wykończyłem caracale - chwali się dr Wacław Berczyński, przewodniczący powołanej przez Antoniego Macierewicza podkomisji smoleńskiej. W 7. rocznicę katastrofy tupolewa podkomisja zaprezentowała film, w którym sugerowała użycie bomby termobarycznej. Teraz Berczyński mówi o swoim udziale w zerwaniu kontraktu na dostawy francuskich helikopterów dla polskiej armii. MON temu zaprzecza. Twierdzi, że bliski współpracownik ministra rozminął się z prawdą.

Zdegradowana major SKW wygrała w sądzie. Nie będzie degradacji

Ministerstwo obrony przegrało w sądzie sprawę degradacji funkcjonariuszki kontrwywiadu, która odegrała kluczową rolę w uwolnieniu polskiego oficera zatrzymanego na Białorusi. To była tajna akcja, po której nie było nagrody, lecz coś, co się się wyjątkowo rzadko zdarza - degradacja. Zdaniem sądu nieuzasadniona.