Najnowsze

Najnowsze

Przejechał 800 kilometrów na rowerze. Zbierał pieniądze dla dzieci porzuconych przez rodziców

Z Zakopanego na Hel...na rowerze. Bartek Pierzyński z Łodzi pokonał ponad 800 kilometrów, by pomóc finansowo chorym i porzuconym przez swoich rodziców dzieciom. 30-latek nie zsiadał z roweru przez ponad dwie doby i w niedzielę szczęśliwie dojechał do celu. Cel wyprawy osiągnięty nie tylko geograficznie. Pieniądze, które udało mu się zebrać podczas wyprawy, trafią na konto Fundacji "Dom w Łodzi".

Poznań: sukces kiermaszu 8-letniej Asi. Dla jej chorej mamy zebrano ponad 100 tysięcy złotych

Tłumy osób, które przyszły z sobotę na kiermasz na jedno z osiedli, naprawdę otworzyły swoje serca i portfele. Niespodziewane wydarzenie, którego inicjatorką była 8-letnia Asia chcąca pomóc swojej mamie, było sukcesem organizacyjnym i przełożyło się na wielki sukces finansowy. Udało się zebrać ponad 100 tysięcy złotych podczas kiermaszu, a zbiórka w internecie nadal trwa. Zebrana kwota wystarczy na rehabilitację mamy Asi, wystarczy na wizyty u specjalistów. Wystarczy – żeby Asia znowu miała nadzieję, że wszystko będzie dobrze.

Wniosek o wotum nieufności wobec minister edukacji? PO sprzeciwia się „niszczeniu polskiej szkoły”

Platforma Obywatelska stawia się w kontrze do rządowych pomysłów zmian w oświacie. Mówi stanowcze nie” dla niszczenia polskiej szkoły, ale także „nie” dla minister edukacji. Władze partii nie wykluczają wniosku o wotum nieufności wobec Anny Zalewskiej. Główny zarzut to chaos i – co za tym idzie – wielka niepewność i strach: rodziców, uczniów i nauczycieli. Uczestnicy regionalnej konwencji programowej PO podpisali w tej sprawie tzw. Deklarację Wrocławską.

Wyjątkowy hołd dla tragicznie zmarłego żużlowca. Koledzy z toru wystąpili w specjalnym teledysku

Na stadionie żużlowym w Toruniu żużlowcy z kilku klubów wzięli udział w nagraniu teledysku poświęconego Krystianowi Rempale. 18-letni żużlowiec uległ dramatycznemu wypadkowi na torze w Rybniku. Zawodnik zderzył się podczas wyścigu ze swoim rywalem, zgubił kask, a następnie uderzył głową w tor i bandę. Przez cały czas po wypadku zawodnik był w śpiączce, po kilku dniach zmarł. Piosenkę do teledysku zaśpiewała siostra sportowca - Martyna Rempała.

Amerykanista: Clinton drażni wielu mężczyzn. „Jest bardzo inna od tradycyjnej, amerykańskiej żony”

Amerykańskie elity są nie tyle przeciwne Trumpowi, ile podziałowi społecznemu, jaki mogłaby jego prezydentura stworzyć – ocenił w „Faktach z Zagranicy” TVN24BiS amerykanista prof. Zbigniew Lewicki. Jak wyjaśnił – Trump skupia na sobie poparcie bardzo konserwatywnej części społeczeństwa. Ale nie tylko on jest bardzo polaryzujący, zaznaczył. – Pani Clinton drażni wielu mężczyzn, w Ameryce i nie tylko – zauważył. A drażni, w opinii Lewickiego między innymi tym, że „jest bardzo inna od tradycyjnej, amerykańskiej żony”.

Ostrowski: Putin ma metodę mówienia „jawnej nieprawdy”

W piątek prezydent Rosji Władimir Putin udzielił wywiadu, w którym ostrzegł przed rewidowaniem wyników II wojny światowej, gdyż „otworzyłoby to puszkę Pandory”, jak to ujął. – Mówi to Putin, wobec którego najcięższy zarzut jest taki, że złamał podstawowe porozumienia dla Europy i świata, że siłą zmieniał granice – kpił w „Faktach z Zagranicy” TVN24 BiS Marek Ostrowski z „Polityki”. – Putin ma metodę mówienia jawnej nieprawdy – stwierdził. Prezydent Rosji w wywiadzie nie odpowiedział na pytanie, kogo wolałby jako prezydenta USA. – Mnie to nie dziwi, że Putin nie określił się, czy wołałby Trumpa czy Hillary Clinton. Wcześniej dawał do zrozumienia, że wolałby Trumpa – skomentował drugi gość Piotra Kraśko, wicedyrektor Center for European Policy Analysis Marcin Zaborowski.

Drugiego referendum ws. Brexitu nie będzie. Lewandowski: Anglicy sprawili kłopot przede wszystkim sobie

Nowa premier Wielkiej Brytanii Theresa May zapowiada, że nie będzie drugiego referendum w sprawie Brexitu. – Anglicy sprawili kłopot przede wszystkim sobie (…) i udają, że to jest problem wyłącznie brytyjski – powiedział w "Faktach z Zagranicy" Janusz Lewandowski, były komisarz UE. Gość Piotra Kraśko przytoczył słowa byłego premiera Wielkiej Brytanii, Davida Camerona, który nazwał Brexit "zwycięstwem demokracji" i się z nimi nie zgodził. - Uważam, że jeszcze kilka takich zwycięstw i rozsypie się cała Europa i zmarnowany zostanie dorobek wielu pokoleń, które wyciągały wnioski z II wojny światowej - powiedział na antenie TVN24 BiS.

Biznesowe tournee ministra Morawieckiego. Warszawa będzie nowym londyńskim City?

- Misja ministra Morawieckiego nie przyniesie efektów – powiedział na antenie TVN24 BiS senator Marek Borowski. I dodał, że „obniżanie wieku emerytalnego nie jest dobrym rozwiązaniem z punktu widzenia rynku pracy”. Nawiązując do gospodarczych aspektów rozmowy Piotr Kraśko przytoczył słowa brytyjskiej premier Margaret Thatcher, które brzmiały: „jeśli chcemy mieć silną gospodarkę, to musimy mieć sprawnie działające sądy”. Bartosz Marczuk, podsekretarz stanu z PiS, odpowiedział: „nie przesadzajmy z tym, że inwestorzy będą przejmować się tym, że w Polsce trwa jakiś spór o TK”.

Jak ryzykowna dla Polski byłaby wygrana Donalda Trumpa?

Goście Piotra Kraśko – Maciej Stasiński („Gazeta wyborcza”, komentator TVN24 BiS) i Marcin Bosacki (były ambasador Polski w Kanadzie, były korespondent w Stanach Zjednoczonych) – dyskutowali w programie „Fakty z Zagranicy” na temat potencjalnej wygranej przez Donalda Trumpa oraz związanego z nim, jako ewentualnym prezydentem, ryzyka dla Polski.

Siemoniak: nie jest rolą ministra obrony wydawanie dramatycznych komunikatów

Rosyjskie manewry wojskowe to, w ocenie byłego ministra obrony Tomasza Siemoniaka, „propagandowe działania nakierowane silnie na wewnętrzną opinię publiczną”. Gość Piotra Kraśko w programie „Fakty z Zagranicy” na kanale TVN24 BiS skrytykował wydanie przez Ministerstwo Obrony Narodowej komunikatu o odprawie wojskowej w tej sprawie. Zaznaczył, że polskie służby „muszą mieć oczy i uszy otwarte na wschód” i dodał, że „nie jest rolą ministra obrony wydawanie takich dramatycznych komunikatów”. .

Brutalny atak na Polaków w Wielkiej Brytanii. „Ksenofobia w Europie umacnia się, to żywy problem”

W miejscowości Harlow na południowym wschodzie Anglii zaatakowanych zostało dwóch Polaków. Grupa nastolatków skopała ich do nieprzytomności. W efekcie ataku 40-latek zginął, a jego 43-letni towarzysz jest ciężko ranny. Policja nie wyklucza, że była to napaść na tle narodowościowym. W programie „Fakty z Zagranicy” na antenie TVN24 BiS goście Piotra Kraśko – prof. Tadeusz Iwiński, z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz Paweł Kowal w Polskiej Akademii Nauk – rozmawiali m.in. na temat wzrastającej fali nastrojów ksenofobicznych w Europie.

Sankcje wobec Rosji zostaną zniesione? Sienkiewicz: tak czy inaczej, Rosja straciła

Jeden z niemieckich dzienników napisał, że Słowacja, która sprawuje obecnie przewodnictwo w Unii Europejskiej, ma domagać się zniesienia sankcji wobec Rosji. Kanclerz Angela Merkel stwierdziła, że obecnie nie ma ku temu warunków. – Cokolwiek się stanie w kwestii sankcji, Rosja nieodwołalnie straciła szansę bycia częścią europejskiej rodziny – stwierdził w „Faktach z Zagranicy” były minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz.

Bankowcy z Londynu po Brexicie przeniosą interesy do Warszawy? Na to liczy minister Morawiecki

Wielka Brytania miała być naszym wielkim sojusznikiem w Unii Europejskiej. Teraz wielką szansą dla Polski ma być to, że Brytyjczycy z wychodzą UE. Warszawa zaprasza bankowców z londyńskiego City. Wicepremier Morawiecki poleci nad Tamizę, by namawiać do inwestowania nad Wisłą. Na największe banki raczej liczyć nie możemy, bo nie jesteśmy w strefie euro. Ale część inwestorów do Warszawy rzeczywiście mogłaby się przenieść i mowa o tym była już kilka godzin po ogłoszeniu wyników brexitowego referendum. Zaletą Polski mają być m.in. wspaniali ludzie.

Anna Lewandowska prezesem olimpiad specjalnych

Anna Lewandowska mistrzyni Polski, świata i Europy w karate tradycyjnym, pierwszy raz oficjalnie wystąpiła jako prezes Olimpiad Specjalnych Polska. We wtorek na stadionie lekkoatletycznym warszawskiej AWF miał także miejsce plan zdjęciowy teledysku wspierającego polskich sportowców przed występem w Rio.

Wrocław: awantura o dyrektora Teatru Polskiego. Aktorzy protestują, dyrektor oficjalnie powołany

Nic nie dały protesty aktorów z Teatru Polskiego. Zarząd województwa Dolnośląskiego podjął decyzję – Cezary Morawski będzie nowym dyrektorem. Ma nadzieje, że uda mu się dojść do porozumienia z aktorami. W poniedziałek na Dworcu Głównym czekała na Morawskiego kilkunastoosobowa grupa aktorów z Teatru Polskiego. Wręczyli aktorowi bilet powrotny do Warszawy, ale nie przyjął go.

Echa pogrzebu „Inki” i „Zagończyka”. Przepychanki zwolenników KOD oraz ONR i pytania o interwencję policji

„Mamy prezydenta, który dla retorycznych popisów fałszuje historie” - to ostry głos z Platformy Obywatelskiej po głosie z pogrzebu „Inki” i „Zagończyka”. Ale polityczna dyskusja po słowach Andrzeja Dudy to jedno, a policyjna interwencja po przepychankach zwolenników KOD z członkami ONR – to drugie. Podczas uroczystości pogrzebowych przed Bazyliką Mariacką doszło do przepychanek pomiędzy liderami KOD oraz członkami ONR. Szef KOD na Pomorzu, twierdzi, że został pobity i złożył do prokuratury wniosek o ściganie sprawców. Są pytania i do polityków, i do policji.

Caritas chce kupić mobilną klinikę. Pieniądze zbiera na licytacji darów dla papieża Franciszka z ŚDM

Do tej pory udało się zebrać około 130 tysięcy złotych, ale to ciągle za mało, by kupić mobilną klinikę dla rannych w rejonie konfliktów wojennych. Przypominający zwykłą karetkę pojazd w rzeczywistości jest prawdziwym szpitalem na kółkach. Caritas chciałaby go przekazać syryjskim uchodźcom przebywającym w Libanie. W tym celu trwa licytacja darów, które Franciszek otrzymał podczas Światowych Dni Młodzieży, a także aut, którymi podróżował papież w Polsce. Wszystko po to, aby urzeczywistnić słowa papieża na temat pomocy uchodźcom. Do zbiórki pieniędzy może się przyłączyć każdy.

Echa występów Polaków na igrzyskach w Rio. „Polski sport zaczyna być jak kolos na glinianych nogach”

Bilans polskich sportowców na igrzyskach w Rio jest dyskusyjny. Polska zdobyła więcej medali niż w Pekinie oraz Londynie, a jednocześnie jest najniżej w tabeli medalowej państw od prawie pół wieku. – Jedynym pocieszeniem dla nas jest to, że Anita Włodarczyk była największym suwerenem tych igrzysk olimpijskich. Nawet Usain Bolt ani Michael Phelps nie mieli nad rywalami takiej przewagi – mówił w programie „Fakty z Zagranicy” na antenie TVN24 BiS Maciej Petruczenko z „Przeglądu Sportowego”.

USA: Trump chce, aby prokurator zbadał fundację Clinton i jej męża

Takiej kampanii wyborczej w USA nie było od dziesięcioleci – kandydaci walczący o Biały Dom są w wieku emerytalnym. 68 lat ma Hillary Clinton, a 70 lat Donald Trump. Do tego ulubieńcem wielu młodych wyborców był Bernie Sanders, lat 75. Teraz jednak zdrowie kandydatów stało się jednym z głównych tematów kampanii. Są niepokoje o stan zdrowia Hillary Clinton. Trump jakoś tematu unika. O ile pogłoski o złym stanie zdrowia Clinton jest w stanie łatwo obrócić w żart, o tyle znacznie trudniej jest byłej sekretarz stanu wytłumaczyć się z wciąż pojawiających się ze znacznie poważniejszych oskarżeń. Donald Trump wezwał do powołania specjalnego, niezależnego prokuratora do zbadania sprawy kontrowersyjnej fundacji charytatywnej prowadzonej przez Billa i Hillary Clintonów.

Nicolas Sarkozy znów chce być prezydentem Francji

Chociaż kiedyś zapowiadał, że po porażce usunie się w cień, to długo nie wytrzymał w swoim postanowieniu. Nicolas Sarkozy wraca do polityki, bo dla Francji i własnej kariery zrobi wszystko. Zaś w obliczu trudnej sytuacji międzynarodowej i bardzo niskich słupków popularności Francois Hollande’a, ogłasza, że będzie kandydował w przyszłorocznych wyborach na prezydenta. czym jednocześnie rozpoczął promocje najnowszej książki.

Amerykanista: wybór między Trumpem a Clinton to wybór między katastrofą a czymś niesmacznym

Hillary Clinton jest „skompromitowana”, ale Donald Trump wcale nie jest lepszy – uważa amerykanista z UKSW Zbigniew Lewicki. – Wybór między katastrofą, a czymś niesmacznym – stwierdził. Jednocześnie przyznał, że obecnie faworytką wyścigu do Białego Domu jest Clinton, ale ocenił, że Donald Trump „spokojnie czeka, żeby się wystrzelała z pieniędzy i argumentów, i uderzy wtedy, kiedy to będzie naprawdę skuteczne”. – On musi koniecznie rozszerzyć swój elektorat – dodawał drugi gość Piotra Kraśko, Marek Ostrowski z „Polityki”.

Dzieci jako terroryści. Czy Europa powinna się bać nieletnich zamachowców?

W niedzielę w Turcji doszło do zamachu – na weselu zdetonował bombę samobójca, który – według władz – miał nie więcej niż 14 lat. Czy to nowa fala dziecięcych terrorystów? – Nie ma co ukrywać, że szkół kształcących terrorystów nie ma, bo są – powiedział w „Faktach z Zagranicy” na antenie TVN24 BiS reporter „Faktów” TVN Dariusz Prosiecki. – Ci młodzi ludzie – nastolatkowie – są w pełni świadomi tego, co robią. Oni są ideologicznie przygotowani do strasznego działania – mówił Dariusz Prosiecki.

Dzięki tej procedurze SOR w Rudzie Śląskiej będzie działać sprawniej?

Lekarze ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Rudzie Śląskiej postanowili wprowadzić segregację medyczną pacjentów. Zastosowanie tzw. procedury Triage ma sprawić, żeby pacjenci, których stan zdrowia jest najpoważniejszy, byli leczeni w pierwszej kolejności. Takie rozwiązanie jest wprowadzone między innymi w szpitalu im. Gabriela Narutowicza w Krakowie. Czy działa? I co o tym sądzą pacjenci?

W sądzie jest wniosek o ukaranie przedsiębiorcy, który umieścił na kijach bejsbolowych symbole Polski Walczącej i Małego Powstańca

Symbole powstańcze na kijach bejsbolowych – pomysłodawca tego połączenia może nie pozostać bezkarny. Do sądu trafił wniosek o ukaranie Rafała P., który wydrukował na kijach symbole Polski Walczącej i Małego Powstańca. Firma twierdzi, że dla nich to przede wszystkim biznes, ale już z takim wykorzystaniem powstańczej kotwicy nie zgadzają się ci, którzy 70 lat temu walczyli o wolność pod sztandarami z takim symbolem.