Najnowsze

Najnowsze

Wymyślił chore dziecko i oszukał tysiące Polaków. Jest wyrok

Wymyślił chorego na nowotwór oczu Antosia, zorganizował wielką akcję pod hasłem #BOJESIECIEMNOSCI i zebrał pół miliona złotych. Oszukał kilka tysięcy Polaków, którzy chętnie i hojnie pomagali wymyślonemu chłopcu. W środę Michał S. usłyszał wyrok sześciu lat więzienia. Ku przestrodze dla wszystkich, którzy wykorzystując dobre serca, kompletnie niszczą zaufanie.

Prognoza pogody na czwartek 29 marca

W czwartek zachmurzenie duże z przejaśnieniami na południowym-zachodzie i południu kraju. Na północnym-wschodzie opady śniegu do 1-5 cm, na Pomorzu, Kujawach, Mazowszu i Lubelszczyźnie deszczu ze śniegiem do 5-10 mm, poza tym słabego deszczu do 2 mm. Tylko na Dolnym Śląsku bez opadów. Temperatura maksymalna od 1 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, 8 stopni Celsjusza w centrum kraju do 11 stopni Celsjusza w Małopolsce. Wiatr z kierunków południowych, tylko na zachodzie zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 40-60 km/h.

Spod warstwy ziemi wyłoniła się chata. Archeologiczna sensacja w Warszawie

Podczas przebudowy placu Krasińskich w Warszawie odkryto drewnianą chatę i stojącą przy niej ławkę. Najpewniej stały tak pod ziemią od czterystu lat. Robotnicy ustąpili więc pola archeologom. Badacze nie kryją swojego zaskoczenia i mówią o archeologicznej sensacji. Wstępnie datują znalezisko na XVI lub XVII wiek, czyli jeszcze przed budową Pałacu Krasińskich.

Komentarze po sondażu o nagrodach. Wicemarszałek: Dziwię się. Nagrody się należały

Dwugłos w PiS w sprawie nagród finansowych i zdecydowanie jednoznaczna ocena Polaków. Miażdżąca większość - 75 proc. ankietowanych - źle ocenia przyznanie ministrom premii. Dokładnie taka sama większość krytycznie ocenia wypowiedź byłej premier. Beata Szydło z sejmowej mównicy przekonywała, że te pieniądze im się po prostu należały. Do "pokazania pazurków" w tej sprawie zachęcał ją sam prezes PiS.

Cimoszewicz o wydaleniu rosyjskich dyplomatów: nie sądzę, by Władimir Putin odebrał to jako cios

- Nie sądzę, by Władimir Putin odebrał to jako cios - mówił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były premier Włodzimierz Cimoszewicz, komentując wydalenie przez wiele państw rosyjskich dyplomatów. - W panelu podczas konferencji Atlantic Council w Waszyngtonie, w którym uczestniczyłem po agresji na Ukrainę, brał także udział były rosyjski minister spraw zagranicznych, mieszkający od dawna w USA. On powiedział wtedy w ten sposób: jeżeli chcielibyście, żeby zabolało, to sankcjami, które w tej chwili wprowadzacie, powinniście objąć kilka tysięcy ludzi, w tym na przykład wszystkich posłów do Dumy i do Rady Federacji - wspominał Cimoszewicz. Jego zdaniem Zachód nie jest jednak skory do tego, by nałożyć na Rosję takie sankcje, które faktycznie wywarłyby wpływ na władze w Moskwie. - Tu chodzi o duże pieniądze - podkreślił.

Niemczyk: rosyjskie siatki wywiadowcze są coraz silniejsze

- Nie mam pewności, czy istnieją twarde dowody na to, że to Rosjanie stoją za atakiem na Siergieja Skripala i jego córkę - mówił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Piotr Niemczyk, ekspert ds. bezpieczeństwa i były dyrektor Biura Analiz i Informacji Urzędu Ochrony Państwa. - Być może część państw Unii Europejskiej uznała, że skoro premier Theresa May zapewnia, że jakieś dowody są, to tak jest - dodał. Jego zdaniem rosyjskie siatki wywiadowcze stają się coraz silniejsze. - Niestety, powodem tego jest coraz większa otwartość Europy - podkreślił ekspert.

Prognoza pogody na środę 28 marca

W środę na Kaszubach, Mazurach, Suwalszczyźnie i Podlasiu pogodnie. Gdzie indziej opady deszczu i deszczu ze śniegiem, lokalnie marznącego deszczu powodującego gołoledź. Temperatura maksymalna w dzień od 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 10 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni.

Polsko-rosyjskie "wet za wet". Kto i jak pada ofiarą zasady wzajemności?

Wydalenie dyplomatów, wycofanie ambasadora, czy w końcu zerwanie dwustronnych relacji. Każde z tych dyplomatycznych rozwiązań ma inne znaczenie i jest stosowane w innych sytuacjach. W latach 90. na przykład persona non grata w Polsce był Władimir Żyrinowski. W jednej z wypowiedzi porównał nasz kraj do kobiety lekkich obyczajów. Kiedy i za co ostatni raz wydaliliśmy rosyjskich dyplomatów? Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

"To już nie jest symbol. To zaboli Rosjan bardzo mocno"

Mnie zaskoczyła ta liczba 60 w wykonaniu Stanów Zjednoczonych - powiedział w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS były premier Kazimierz Marcinkiewicz, komentując solidarną reakcję Zachodu na próbę otrucia byłego rosyjskiego szpiega Siergieja Skripala. - To już nie jest symbol. To zaboli Rosjan bardzo mocno - dodał były premier

Wydalanie dyplomatów w praktyce. "Potrzebny rytuał"

Tam się nie dzieje nic innego poza cywilizowaną rozmową - powiedziała w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS była ambasador w Moskwie Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, tłumacząc jak odbywa się wydalanie dyplomatów z danego kraju i dodała, że jest to "potrzebny rytuał". - Nie ma żadnego ograniczenia, żadnego numerus clausus, który by mówił: wyrzucamy i koniec, na to miejsce nikt nie może przyjechać. Nie. Wkrótce przyjedzie na to miejsce dwudziestu kilku dyplomatów, czy pracowników ambasady do Londynu, sześćdziesięciu do placówek amerykańskich - powiedział z kolei Jan Wojciech Piekarski, specjalista ds. protokołu dyplomatycznego.

Dyplomatyczny gest solidarności. Kilkanaście krajów wydali rosyjskich dyplomatów

Wielka dyplomatyczna akcja przeciwko Rosji. Polska wydali czterech rosyjskich dyplomatów - podobnie zrobią Niemcy, kilkanaście innych krajów Unii Europejskiej i - co najbardziej zaboli Rosjan - Amerykanie. To gest solidarności z Wielką Brytanią po zamachu na Siergieja Skripala. Rosjanie są wściekli. Mówią o chamstwie, bandytyzmie i odwecie.

"Zbyt wiele rzeczy wokół śmierci Igora jest dziwnych"

Stali na wrocławskim rynku i nagrywali policyjną interwencję. Błyskawicznie ich namierzono, zatrzymano, skuto i odebrano telefony. Czemu umorzono śledztwo w sprawie zatrzymania świadków interwencji wobec Igora Stachowiaka?