Najnowsze

Najnowsze

Siły powietrzne USA nagrały niezidentyfikowany obiekt latający. Autentyczność potwierdza Pentagon

Budżet Pentagonu to około 700 mld dolarów, a Barack Obama postanowił zaoszczędzić 22 miliony i zamknąć program dzięki któremu mogliśmy się dowiedzieć, czy jesteśmy w kosmosie sami, czy może już od jakiegoś czasu odwiedzają nasza planetę przybysze z kosmosu. Wszystko zaczęło się wtedy, gdy piloci amerykańskich myśliwców, dzięki aparaturze na pokładzie swoich samolotów, zarejestrowali bardzo dziwne poruszające się obiekty. Ani oni, ani nikt inny w amerykańskiej armii nie mógł wyjaśnić co to było. Powołano więc specjalny zespół do analizy bardzo wielu zdjęć, ale po paru latach - z powodu oszczędności - program zamknięto i dalej nic nie wiemy. W ten weekend upubliczniono nagranie z systemów pokładowych prawdopodobnie myśliwca oraz inne podobne, wykonane w nieujawnionym miejscu i czasie. Widać na nich coś, czego miało nie udać się zidentyfikować pilotom i analitykom - UFO. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Budka: nie chcemy kroków przeciwko naszym obywatelom

- Jesteśmy ugrupowaniem, które nie chce kroków przeciwko naszym obywatelom - przekonywał w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS wiceprzewodniczący PO Borys Budka, komentując sprawę krytyki stanu praworządności w Polsce przez instytucje unijne. Zauważył, że artykuł 7. TUE dotyczy pozbawienia prawa głosu rządu państwa członkowskiego w Radzie UE i Radzie Europejskiej. - To wykluczenie samo się dokonuje. Premier Morawiecki, zamiast rozmawiać o Brexicie, wolał udał się do Polski - zauważył. - Przypominam posłowie PO głosowali za wprowadzeniem artykułu siódmego. Mówienie, że jesteście przeciw, to hipokryzja - ocenił drugi gość programu, Marek Jakubiak z Kukiz'15. - Atakowanie własnego kraju jest zwykłym barbarzyństwem politycznym - uważa poseł.

"Powinno się więcej mówić o roli i przydatności służb specjalnych"

- Służby rzadko informują o takich tematach. Przekaz jest politycznie przydatny - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS Grzegorz Cieślak z Centrum Badań nad Ryzykami Społecznymi Collegium Civitas. Skomentował w ten sposób fakt udaremnienia zamachu w Petersburgu dzięki informacjom przekazanym Rosjanom przez CIA. - Powinno się więcej mówić o roli i przydatności służb specjalnych - podkreślił drugi gość programu, Grzegorz Małecki, były szef Agencji Wywiadu. W jego opinii, gdyby ujawnienie tej informacji groziło na przykład zdekonspirowaniem źródeł, nigdy nie została by upubliczniona. - Obie strony były zainteresowane, by ujrzała światło dzienne. Była zgoda ze strony USA, by to upublicznić. Donald Trump się z tego ucieszył - dodał.

Zmiany w kancelarii premiera. Wśród nowych twarzy Marek Suski

Najpierw była zmiana premiera, teraz dopiero zaczyna się rekonstrukcja. Na początek w samej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Mateusz Morawiecki zdymisjonował Beatę Kempę, Elżbietę Witek, Henryka Kowalczyka i Rafała Bochenka. Wśród nowych współpracowników na uwagę zasługuje jedno nazwisko - Marek Suski.

Polscy policjanci testują kamery na mundurach

Broń, pałka, kajdanki plus kamera - to będzie standardowe wyposażenie każdego policjanta na patrolu. Zapis z kamer będzie dowodem na przebieg interwencji. Kilkudziesięciu policjantów rozpoczęło testy.

Prognoza pogody na wtorek 19 grudnia

We wtorek pochmurno z przejaśnieniami. Na Podlasiu i Mazurach słabe, przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od -1 stopnia Celsjusza na Podkarpaciu do 2 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie rośnie, w południe 1018 hPa.

"Pan ma psa, a kot ma swojego pana." Wyrok w sprawie wyjedzenia rybek

Mieszkańcowi wrocławskiego Ołtaszyna podpadły dwie kotki sąsiada: Lulu i Miłka. Mężczyzna twierdzi, że czworonogi wyjadały z jego oczka wodnego rybki. Cała sprawa trafiła do sądu, a w czerwcu właściciel kotów, został uznany za winnego tego, że nie dopilnował swoich pupilek. Mężczyzna się odwołał, a w poniedziałek w tej sprawie zapadł wyrok przed sądem.

Wkrótce decyzja prezydenta w sprawie ustaw o sądownictwie

- To kwestia dni - mówi prezydencki minister pytany o decyzję Andrzeja Dudy w sprawie ustaw sądowych. Projekty zmian w Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa w parlamencie wywołały sporo emocji. Były burzliwe dyskusje, dziesiątki poprawek PiS i ostatecznie projekty wróciły na biurko prezydenta. Ten może je podpisać, zawetować albo skierować do Trybunały Konstytucyjnego.

PKBWL podała przyczyny awaryjnego lądowania dokonanego przez kpt. Wronę

Lądowanie Boeinga 767 na warszawskim Okęciu z 2011 roku było dramatyczne. Dzięki umiejętnościom pilota Tadeusza Wrony udało się uniknąć katastrofy. Po sześciu latach wiemy, dlaczego samolot LOT-u lądował "na brzuchu", bez wysuniętego podwozia. Eksperci nie wskazują jednak winnych. Piszą o awarii systemu hydraulicznego i wyłączonym bezpieczniku systemu elektrycznego.

Tworzą sztuczny tłum i okradają pasażerów. Łódź ma sposób na kieszonkowców

"Na tłok", "na bagaż" albo "na wyjście". Techniki są różne, ale efekt końcowy zawsze jest ten sam, czyli pasażer traci portfel. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Łodzi ostrzega przed kieszonkowcami całą serią filmów edukacyjnych. W rolach głównych seniorzy z koła teatralnego i licealiści. Dzięki kampanii, spada liczba przypadków kradzieży wśród pasażerów.

Prognoza pogody na poniedziałek 18 grudnia

Poniedziałek w całym kraju zapowiada się pogodnie. Tylko na południu spodziewane są przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna w dzień od -2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 2 stopni Celsjusza na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, zmienny.

"Jesteście elitą armii i elitą narodu". Oficerskie awanse z rąk ministra Macierewicza

Prawie 200 żołnierzy rezerwy otrzymało w niedzielę promocję na pierwszy stopień oficerski. W uroczystości przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie wziął udział minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Przy tej okazji przyznał on złote medale za zasługi dla obronności kraju dla kopalni "Wujek" oraz Stoczni Gdańskiej i Stoczni Szczecińskiej. Szef MON mówił do żołnierzy o ich dziedzictwie i o tym, że powinni być wzorem dla innych.

Hodowane na futro cudem uniknęły śmierci. Lisi azyl pod Warszawą

Przerażone i okaleczone lisy na fermach często przeżywają koszmar. Spokój i równowagę odzyskują w Korabiewicach pod Warszawą. Zwierzęta, które cudem uniknęły śmierci na futrzarskich fermach, nie poradziłyby sobie na wolności. W lisim azylu, który założyła pani Monika, mogą liczyć nie tylko na opiekę, ale przede wszystkim na miłość człowieka.

Od "Szlachetnej Paczki" do nowego domu. Dobroczyńcy odmienili życie pani Anieli

W ramach "Szlachetniej Paczki" młode małżeństwo z Lubaczowa na Podkarpaciu miało podarować 80-letniej kobiecie szafę, trochę jedzenia i środków czystości. Ostatecznie skończyło się na budowie nowego domu. Wystarczyło kilkanaście rąk do pracy i kilkudziesięciu darczyńców, żeby w ciągu sześciu dni odmienić życie starszej kobiety.

Obchody rocznicy Grudnia '70. Premier skrytykował wymiar sprawiedliwości III RP

To był czarny czwartek. Wojsko PRL strzelało do idących do pracy stoczniowców. Mija 47 lat od krwawej pacyfikacji protestów robotniczych na Wybrzeżu. Niedzielne obchody tamtych wydarzeń dzielą polityków. Premier Mateusz Morawiecki mówi o nierozliczonych zbrodniarzach PRL-u, odnosząc się do obecnego wymiaru sprawiedliwości. Natomiast Platforma Obywatelska podkreśla, że to były obchody jednej partii.

Pytania o szybszy powrót Morawieckiego. Kancelaria premiera milczy

Dlaczego premier Mateusz Morawiecki wyjechał z Brukseli przed końcem unijnego szczytu? To pytanie od piątku zadają sobie politycy i dziennikarze. Rządzący tłumaczą szefa Rady Ministrów pilnymi obowiązkami w kraju. A opozycja wytyka premierowi, że nie spotkał się z przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem.

Uroczysty pogrzeb komandorów straconych w PRL-u

Po 65 latach w Gdyni odbył się uroczysty pogrzeb trzech komandorów Marynarki Wojennej straconych przez komunistyczne władze. Powodem była ich rzekoma "próba obalenia władzy ludowej". W ostatnim pożegnaniu kmd. Zbigniewa Przybyszewskiego, kmd. Stanisława Mieszkowskiego i kmd. Jerzego Staniewicza wziął udział między innymi prezydent Andrzej Duda.