Najnowsze

Najnowsze

Nawet kilkaset milionów złotych ma kosztować płot na wschodniej granicy. "Na ASF już niewiele pomoże"

Ministerstwo Rolnictwa ma kontrowersyjny pomysł na powstrzymanie dzików, przenoszących ze wschodu do Polski wirus ASF, wywołujący afrykański pomór świń. Eksperci zauważają, że kilkaset kilometrów płotu na wschodniej granicy Polski to wielki wydatek i mało skuteczne zabezpieczenie, zwłaszcza że choroba już u nas jest. Projekt specustawy w sprawie budowy prawie tysiąckilometrowego płotu ma trafić do Sejmu w marcu.

Prognoza pogody na piątek 23 lutego

Piątek będzie pochmurny, a na południowym-wschodzie kraju śnieżny. Słaby śnieg możliwy również na Wybrzeżu. Temperatura maksymalna od -7 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, -2 stopni Celsjusza w centrum kraju do 1 stopnia Celsjusza na Pomorzu Zachodnim. Wiatr północno-wschodni, słaby i umiarkowany.

Śmigłowiec Sokół jest już 25 lat w służbie TOPR

Ma za sobą tysiące akcji ratunkowych w górach, także po stronie słowackiej. Śmigłowiec Sokół - mimo sędziwego wieku i sporego przebiegu - nadal pozostaje najbardziej niezawodną maszyną tatrzańskich ratowników.

Koń padł z wycieńczenia na oczach turystów

Koń ciągnął sanie, na których jechało 14 osób, przewrócił się i już nie wstał. Świadkowie zarejestrowali ten moment telefonami komórkowymi. relacjonują, że morderczy rajd zwierzęcia mógł trwać przez wiele godzin.

Jak ze smogiem mogą radzić sobie małe gminy?

O ile władze lokalne i gospodarze mogą apelować i zachęcać do zmiany nawyków na zdrowsze dla wszystkich, to nie maja już narzędzi do tego, by karać na przykład za palenie byle czym. O problemie opowiedział reporterowi TVN24 Kazimierz Kaczmarek, wójt podtoruńskiej gminy Wielka Nieszawska.

Zarzuty za rajd na pasach, rozbity gang narkotykowy

Nadal nie można przesłuchać mężczyzny podejrzewanego o zabójstwo kobiety w Lublinie. Ma on ciężkie obrażenia po pożarze samochodu. Ciało kobiety znaleziono przed budynkiem. Sprawę bada prokuratura. Są za to najnowsze ustalenie w sprawie rajdu po pasach w Płocku - kobieta usłyszała zarzuty. Centralne Biuro Śledcze Policji rozbiło także gang narkotykowy.

Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24: wizerunek Polski pogarsza się

Ponad połowa badanych uważa, że w ostatnim czasie wizerunek Polski i jej obywateli w oczach obywateli innych państw uległ pogorszeniu. Przeciwnego zdania jest jedna piąta ankietowanych. To wyniki sondażu Kantar Millward Brown SA na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24.

"Każda rodzina jest zobowiązana wziąć geja na przechowanie". Kontrowersyjny spot ma zachęcić do głosowania

Jeśli nie pójdziesz na wybory, to do władzy może dojść ktoś, kto podniesie wiek poborowy do 60 roku życia i da niewyobrażalne prawa mniejszościom seksualnym - tak w dużym skrócie wygląda najnowszy spot zachęcający Rosjan do pójścia na wybory. Grają w nim aktorzy znani z popularnych seriali. Klip jest profesjonalnie wyprodukowany i zobaczyły go już miliony. Politycy z partii Putina chętnie udostępniają go swoim wyborcom w internecie. Adresatem jest oczywiście klasa średnia, która na wybory chodzi niechętnie. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

"Obrona prawdy jest kwintesencją zadań każdego rządu"

Były to zbrodnie popełnione przez Niemców, w imieniu ówczesnych Niemiec - podkreślił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS ambasador Niemiec w Polsce Rolf Nikel, komentując spór wokół nowelizacji ustawy o IPN-ie i pamięci o zbrodniach niemieckich popełnionych w czasie II wojny światowej. - Obrona prawdy jest kwintesencją zadań każdego rządu i jesteśmy gotowi do współpracy z polskim rządem - zapewnił dyplomata. Nikel odniósł się także do kwestii reparacji wojennych. Z jednej strony stwierdził, że jest to sprawa "politycznie i prawnie zamknięta", ale wciąż pozostaje kwestia "odpowiedzialności moralnej", dlatego Niemcy "nie są przeciwko spotkaniom i wymianie poglądów".

Holandia przypomina "narkopaństwo"? "Rząd zapomniał o jednej rzeczy"

Przez wiele lat uważano to za dobre rozwiązanie: z jednej strony był dostęp do miękkich narkotyków, ale było wiele restrykcji. Można było kupić tylko do 5 gramów. Rząd jednak zapomniał o jednej rzeczy: nie jest kontrolowane, skąd sklep ma narkotyki - mówił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS adwokat Zbigniew Roman, komentując alarmistyczny raport holenderskiej policji o tym, że Holandia zaczyna przypominać "narkopaństwo". - Jest to logiczna konsekwencja. Jak powiedziało się, że miękkie narkotyki wolno, to powinno się zapewnić kontrolowane źródło dostaw - dodał drugi gość programu, ekonomista Witold Orłowski.

Urodziła szczeniaczki w lisiej norze. Pomogli strażacy

Szczeniaków było siedem, ale by je policzyć, trzeba było się do nich dokopać. Pomogli niezawodni strażacy. Zainteresowanie wolontariuszek z fundacji wzbudziła błąkająca się suczka - wiadomo było, że urodziła, ale żeby sprawdzić, gdzie to zrobiła, trzeba było założyć jej nadajnik GPS.

Ile trzeba zarabiać, żeby być szczęśliwym? Zbadali to naukowcy

Nie chodzi o to, by na siłę udowadniać, że pieniądze szczęścia nie dają. Chodzi o to, by znaleźć taką kwotę, która zapewni szczęście wszystkim albo prawie wszystkim. Czyli nie za dużo i nie za mało. Amerykańscy naukowcy zbadali temat i uznali, że 200-250 tysięcy złotych rocznie jest w sam raz.

Prognoza pogody na czwartek 22 lutego

W czwartek na Pomorzu, Lubelszczyźnie i Podkarpaciu słabe opady śniegu. Na pozostałym obszarze kraju pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień od -5 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 2 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

Prowadził podwójne życie, przyznał się do 137 przestępstw

Czarnym charakterem tej opowieści jest Matthew Falder, geofizyk z doktoratem Uniwersytetu Cambridge. Właśnie został skazany na 32 lata więzienia za szantażowanie i upokorzenie przez internet kilkudziesięciu osób. On sam przyznał się do 137 przestępstw, ale ofiar na całym świecie może być znacznie więcej. Falder podawał się za artystkę z depresją i nakłaniał ludzi do wysyłania mu nagich zdjęć, a później szantażował ich, że wyśle te zdjęcia rodzinom i pracodawcom.

"Rozpoczęła się i zakończyła w ciągu roku epoka Martina Schulza"

- Obserwowaliśmy w ciągu ostatnich kilku miesięcy tak niewyobrażalną, niewiarygodną, (...) zdumiewającą kampanię walk personalnych, podjazdów między politykami socjalistycznymi, wycinania się za wszelką cenę, walki o stanowiska - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS komentator polityczny i były polityk Jan Rokita, komentując sytuację polityczną w Niemczech. - To jest powodem kryzysu w SPD - stwierdził. - Rozpoczęła się i zakończyła w ciągu roku epoka Martina Schulza - skwitował. Były polityk mówił także o ostatnich słowach Viktora Orbana na temat "zagrożenia z Zachodu" i wpływie zbliżających się wyborów we Włoszech na politykę w Europie.

"Rosjanie odrobili lekcję gry w szachy. Może jest tu jeszcze jedno dno"

- To wygląda trochę podejrzanie. Jeden troll mówi, że jest przemęczony, a drugi mówi, że sumienie go gryzie - ocenił w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS ekspert ds. wizerunku Mirosław Oczkoś, komentując wyznania rosyjskich trolli internetowych. - Rosjanie odrobili lekcję gry w szachy. Może jest tu jeszcze jedno dno - zasugerował. - W psychologii jest powiedzenie, że anonim najczęściej kreuje rzeczywistość. Dzisiaj w znaczeniu symbolicznym anonim to internet - skomentował drugi gość programu, psycholog Andrzej Komorowski.