Najnowsze

Najnowsze

W oku kamery nawet podczas rozmowy ze strażnikiem miejskim

Już nie tylko policjanci, ale także strażnicy miejscy noszą na mundurach kamery. Właśnie dostała je straż w Katowicach. Po co? Żeby można było sprawdzić, jak przebiegała interwencja. Ale znaczenie ma też prewencja. Gdy obie strony widzą kamerę, powstrzymują emocje.

Prognoza pogody na niedzielę 24 czerwca

W Polsce wystąpi zmienne zachmurzenie. Na obszarze kraju wystąpi przelotny deszcz, a na północy mogą pojawić się słabe burze. Temperatura wyniesie od 17 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, do 21 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr będzie słaby i umiarkowany.

Potrzeba 50 tysięcy złotych. Harcerze zbierają na nowe namioty

Żadna z instytucji nie chciała im pomóc w zakupie nowych namiotów, dlatego harcerze z Lublińca na Śląsku wzięli sprawy w swoje ręce i rozpoczęli zbiórkę pieniędzy w internecie. Namioty, które mają, nie są już bezpiecznym schronieniem dla harcerzy. Są dziurawe i przemakają. Mają nawet 20 lat. Żeby wymienić wszystkie zepsute namioty, harcerze muszą zebrać 50 tysięcy złotych.

Na ratunek pies. Dogoterapia przywróci uśmiech na twarzach pacjentów

Badania nie pozostawiają wątpliwości. Towarzystwo psa pomaga w radzeniu sobie z trudnościami w czasie pobytu w szpitalu. Podobne działanie ma śmiech, o który w polskich szpitalach od 19 lat dbają wolontariusze Fundacji Dr Clown. Teraz postanowili połączyć terapię śmiechem i dogoterapię i tak przywracać radość na twarzach chorych dzieci. Projekt został sfinansowany przez "Mars Polska".

Europa zaczyna pękać. Coraz bardziej odczuwalne skutki kryzysu migracyjnego

O tym, że to właśnie kryzys imigracyjny może rozsadzić Unię Europejską, mówimy od lat. Włochy mówią stop i nie wpuszczają do swoich portów statków z imigrantami. Angela Merkel też chce zamknięcia drzwi, bo jej rząd jest na skraju upadku. A Grupa Wyszehradzka z dodatkiem Austrii nie chce nawet brać udziału w rozmowach o rozwiązaniu kryzysu. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

"Krytykując UE bardzo mocno, mam na myśli, że się o nią martwię"

- Musimy naprawić Unię Europejską, Europejczycy muszą się trzymać razem - stwierdził w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS były minister finansów Grecji i współzałożyciel ruchu Diem25 Janis Warufakis. Jego zdaniem kryzys finansowy w Europie był skutkiem "złej architektury" UE. - Stworzyliśmy wspólny rynek bez instytucji, które są potrzebne, by ten rynek regulować - przekonywał. W ocenie Warufakisa UE powinna mieć wspólne normy pracy i środowiskowe. - Krytykując UE bardzo mocno, mam na myśli, że się o nią martwię. Nie chcę, żeby się rozpadła, bo wtedy ucierpimy - mówił.

"Policjant zawsze jest na służbie". Dymisje w lubuskiej policji

Kilkanaście dymisji w lubuskiej policji i prokuratorskie śledztwo w sprawie śmierci szefa policyjnych antyterrorystów. Dowódca wypadł przez okno w czasie imprezy kadry kierowniczej. - Czas wolny niczego nie tłumaczy, policjant zawsze jest na służbie - grzmi minister Brudziński.

Olga Krzyżanowska nie żyje

Zmarła Olga Krzyżanowska - działaczka opozycyjna w czasach PRL, po 1989 roku posłanka, wicemarszałek Sejmu, senator. O jej śmierci poinformował w piątek prezydent Gdańska Paweł Adamowicz na jednym z portali społecznościowych.

Argentyńczycy płaczą, Polacy zdeterminowani

Bunt w drużynie Argentyny, Maradona płacze, piłkarze żądają natychmiastowego zwolnienia trenera. Argentyńczycy dostali od Chorwatów tak tęgie lanie, że mogą nie wyjść z grupy. Nasi piłkarze niechętnie wychodzą na konferencje, są na siebie źli i wolą się skupić na niedzielnej Kolumbii. Mecz z Kolumbią to będzie i dla nas, i dla nich, mecz o wszystko.

Tramwaje Warszawskie walczą z epidemią zombie

Uwaga! Zombie na ulicach Warszawy. Wpatrzeni w telefony, nie widzą nic. Wpadają pod samochody i tramwaje, bo w telefonie nie widać, czy światło jest czerwone czy zielone. O mocnej kampanii społecznej Tramwajów Warszawskich, która ma z zombie zrobić ludzi i uratować im życie.

Prognoza pogody na sobotę 23 czerwca

W sobotę przelotne opady deszczu, a na wschodzie Polski burze. Temperatura maksymalna w dzień od 17 stopni Celsjusza na południu do 20 stopni Celsjusza na północnym wschodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach burzowych do 80 km/h, zachodni.

Książki wędrowały z rąk do rąk. Tak uczniowie przeprowadzili bibliotekę

Ostrów Mazowiecka znalazła sposób na przeprowadzenie biblioteki do oddalonego o 500 metrów budynku. Książka po książce przenieśli je mieszkańcy i uczniowie, podając sobie woluminy z ręki do ręki. - To było niesamowite. Na niektórych dzieciach wywarło to takie dodatkowe wrażenie, bo przy tej okazji dzieci również czytały tytuły, czytały autorów. W ten sposób również mogły zapoznać się ze zbiorami naszej biblioteki - opowiada Ewa Matecka, wiceprezydent miasta. - To był taki happening literacki - dodaje.

Pierwszy tydzień mundialu za nami. Organizacyjnie i sportowo Rosjanie zaskakują

Dla Rosjan to już jest turniej wybitny i ponad oczekiwania. Nie tylko te sportowe, bo przecież reprezentacja w doskonałym stylu awansowała do 1/8 mistrzostw, ale też te wizerunkowe. Kibice są zachwyceni atmosferą i luzem. Zachodnia prasa, w tym choćby "The Guardian", ocenia zaś, że kto spodziewał się państwa policyjnego, ten musiał być pozytywnie zaskoczony. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Osobny budżet strefy euro stanie się faktem? Angela Merkel powiedziała "tak"

Długo nie chciała o tym słyszeć, ale w końcu zgodziła się. Niemiecka kanclerz przystała na propozycję prezydenta Francji. Wszystko wskazuje na to, że osobny budżet strefy euro stanie się faktem. Ciągle są pewne niewiadome, jest już jednak wstępna data i to niezbyt odległa, bo mowa o roku 2021. Materiał "Faktów o Świecie" TVN24 BiS.

Budżet strefy euro? "Teoretycznie to może być początek budowania takiej Unii wewnątrz Unii"

- Tak to nie będzie, bo żeby się zgodzić na budżet UE, musi być jednomyślność - ocenił Piotr Kuczyński, doradca finansowy z firmy Xelion, który był gościem "Faktów o Świecie" TVN24 BiS, komentując pomysł stworzenia budżetu strefy euro, który forsuje Emmanuel Macron. - Teoretycznie to może być początek budowania takiej Unii wewnątrz Unii - stwierdził drugi gość programu, ekonomista prof. Witold Orłowski.

"Wiem, że tragedia bardzo dobrze się sprzedaje w turystyce"

- Nie pojechałbym do Fukushimy, bo kłóci się to trochę z moim etycznym podróżowaniem. Zawsze biorę pod uwagę to, co ma służyć takiemu podróżowaniu - ocenił w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS Michał Cessanis, dziennikarz "National Geographic", komentując fakt, że elektrownia atomowa w Fukushimie została atrakcją turystyczną. Tłumaczył, że odwiedzanie miejsc, gdzie cierpieli ludzie, kłóci się z jego etyką. - Wiem, że tragedia bardzo dobrze się sprzedaje w turystyce - dodał.

Dowódca antyterrorystów wypadł przez okno i zginął. Dymisje w policji

Do wypadku doszło na imprezie w ośrodku szkoleniowym MSW w Świnoujściu w nocy ze środy na czwartek. Wcześniej była narada szefów lubuskiej policji, a po niej zabawa - przerwana tragicznie. Minister Brudziński długo z reakcją nie czekał. Szefowie Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim zostali w związku ze zdarzeniem odwołani.