Dyrektor Teatru Bagatela idzie na urlop. Oskarżeń o molestowanie przybywa

Zgłaszają się kolejne kobiety, które twierdzą, że są ofiarami molestowania seksualnego ze strony dyrektora krakowskiego Teatru Bagatela. Nie dziewięć, a już piętnaście kobiet mówi o mobbingu i molestowaniu. Całowane, przytulane, osaczane - pracownice teatru ze szczegółami opisują, co działo się za zamkniętymi drzwiami gabinetu dyrektorskiego. Dyrektor Henryk Jacek Schoen zaprzecza zarzutom, ale właśnie idzie na urlop. Do akcji wkracza też prokuratura.

"Znowu mamy problem". Opozycja negocjuje w sprawie marszałka Senatu

Kto marszałkiem Senatu? Opozycja, która ma większość w izbie wyższej, jest ciągle niezdecydowana. Ze strony Koalicji Obywatelskiej padają takie nazwiska jak Borusewicz, Klich, Rybicki czy Zdrojewski. Negocjacje trwają. W czasie, gdy opozycja dyskutuje sama ze sobą, PiS nie ustaje w szukaniu chętnych do przejścia na stronę partii władzy.

Pawłowicz, Piotrowicz, Macierewicz. Znani politycy PiS-u zostali docenieni

Co i komu chce udowodnić Jarosław Kaczyński i skąd to prężenie muskułów władzy - pyta opozycja po kolejnych kontrowersyjnych nominacjach dla kontrowersyjnych polityków. Krystyna Pawłowicz i Stanisław Piotrowicz kandydatami PiS do Trybunału Konstytucyjnego. Ona rekomendowana jako bezpartyjna, a on jako wrażliwy. No i Antoni Macierewicz, jako marszałek senior Sejmu. W dowód uznania za jego zasług.

Pracownice krakowskiego teatru mówią o mobbingu i molestowaniu przez dyrektora

W znanym krakowskim Teatrze Bagatela miało dochodzić do skandalicznych sytuacji. Od lat zatrudnione w placówce aktorki, reżyserki i pracowniczki biura przerywają milczenie. Oskarżają dyrektora o mobbing, molestowanie i co najmniej niestosowne zachowanie. Henryk Jacek Schoen zaprzecza. Prezydent miasta zawiadomił prokuraturę. 

Decyzja Tuska i plany Platformy Obywatelskiej

Donald Tusk oficjalnie mówi "nie". Nie będzie kandydował w wyborach prezydenckich. Tym oświadczeniem przecina wielomiesięczne spekulacje na temat jego ewentualnego powrotu do polskiej polityki. Otwiera też Platformie drogę do wyboru nowego kandydata lub kandydatki, to z kolei na nowo otwiera też pole do dyskusji o przywództwie w partii i scenariuszach dla całej opozycji.

Od 11 listopada do USA bez wiz

Od 11 listopada Polacy będą mogli podróżować do Stanów Zjednoczonych bez wiz. W najbliższy poniedziałek oficjalnie zakończy się trwający blisko trzy dekady proces starań o włączenie Polski do amerykańskiego ruchu bezwizowego.

Tygrysy z Człuchowa wyszły na pierwszy spacer

Dwa tygrysy z Człuchowa po raz pierwszy wyszły na wybieg adaptacyjny. Taki spacer ma im pomóc przyzwyczaić się do nowego otoczenia. Zwierzęta ostatnie tygodnie spędziły w ciasnych klatkach w ciężarówce. Stan siedmiu tygrysów, które tymczasowo zamieszkały w poznańskim zoo, też się poprawia.

"Ukryta gra" wchodzi na ekrany kin. "Widz doceni jakość"

"Ukryta gra" w reżyserii Łukasza Kośmickiego to pełen napięcia thriller szpiegowski, którego akcja toczy się czasie zimnej wojny. W filmie występuje gwiazdorska, międzynarodowa obsada - to między innymi Bill Pullman czy Robert Więckiewicz. Film na ekrany kin trafi w piątek.

Prezes NIK zostanie odwołany uchwałą? "Politycznie sensowne"

Prawnicy z którymi rozmawiała "Rzeczpospolita" wskazują, że jest sposób na dymisję prezesa Najwyższej Izby Kontroli. Jego kadencję określa konstytucja, ale pierwszy etap wyboru Mariana Banasia miał być wadliwy prawnie. I to z jego winy - z powodu zatajenia informacji takich jak zaniżanie czynszu za wynajem kamienicy.

"Zabił bez żadnego powodu dwie osoby". Ruszył proces Artura K.

We wtorek ruszył proces Artura K. 40-latek odsiadywał wyrok za morderstwo partnerki. Wyszedł z więzienia na jednodniową przepustkę, podczas której zabił ponownie. Mężczyzna oskarżony jest o zabójstwo kolejnej partnerki i jej trzyletniego syna. Biscy ofiar domagają się kary dożywocia dla Artura K.

"To nie są polityczne nominacje, tylko fachowe"

Prawo i Sprawiedliwość wystawia swoich kandydatów do Trybunału Konstytucyjnego i przekonuje, że to "fachowcy". Najwięcej emocji budzą Stanisław Piotrowicz i Krystyna Pawłowicz. Natomiast wicepremier Jarosław Gowin przyznaje, że o kandydatach nikt z nim nie rozmawiał.

Policyjna akcja "Znicz". Zatrzymano 1245 nietrzeźwych kierujących

Zatrważająca liczba zatrzymanych pijanych kierowców. Pierwszy raz od dekady policja złapała ich tak wielu w tak krótkim czasie. Podczas akcji "Znicz" w ręce funkcjonariuszy wpadło 1245 nietrzeźwych kierujących. W poniedziałek na ulicach Warszawy po pościgu został zatrzymany kolejny. Miał blisko dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu.  

Co z frankowym kredytem małżeństwa Dziubaków? Sprawa odroczona

Wygrali w TSUE. Teraz ich sprawa wróciła do polskiego sądu i po poniedziałkowej rozprawie została została odroczona. Frankowy kredyt małżeństwa Dziubaków. Sąd ma ocenić, czy umowa będzie nadal obowiązywać, czy też będzie unieważniona. Na razie jest odroczenie na wniosek Rzecznika Praw Obywatelskich, który do sprawy dołączył i chce przedstawić swoje stanowisko. Kolejny termin już w nowym roku - trzeciego stycznia.

Kosiniak-Kamysz chce powalczyć o prezydenturę. Kto jeszcze?

Chce powalczyć o prezydenturę i o poparcie całej opozycji. Władysław Kosiniak-Kamysz zgłasza się jako pierwszy do rywalizacji z Andrzejem Dudą. PSL jest za nim. Pytanie "kto jeszcze?" wciąż pozostaje otwarte. Lider Ludowców chętnie poda się osądowi. Nadal wierzy w prawybory na opozycji i zdaje się, że tylko on.

Pawłowicz, Piotrowicz i Chojna-Duch. PiS proponuje kandydatów do TK

To destrukcja ładu konstytucyjnego - grzmi były prezes Trybunału Konstytucyjnego, a wtóruje mu opozycja i część środowisk prawniczych. Ruch PiS jest dla nich jak policzek. Co najmniej dwa z trzech nazwisk kandydatów na nowych sędziów TK działają jak płachta na byka. Krystyna Pawłowicz, Stanisław Piotrowicz i Elżbieta Chojna-Duch. To oni mają uzupełnić skład sądu konstytucyjnego. Zajmą miejsce sędziów, których kadencje wygasają z początkiem grudnia.

Żydowskie macewy w jeziorze Rusałka

Makabryczne "pamiątki" z przeszłości na dnie jeziora Rusałka. Ilekroć opada woda, ukazują się płyty nagrobne, bo brzegi i dno jeziora zostało umocnione żydowskimi macewami.

Znaleziono ciało zaginionego 67-latka

Poszukiwany od kilkunastu dni 67-latek został znaleziony martwy. Ciało mężczyzny w okolicach wsi Rąbień niedaleko Łodzi odnalazł na torfowisku grzybiarz. 67-latek po raz ostatni był widziany 19 października na łódzkim osiedlu Widzew. Okoliczności śmierci wyjaśnia policja.

Dwaj policjanci z Gdańska usłyszeli po 10 zarzutów

Usłyszeli po 10 prokuratorskich zarzutów. Dwaj gdańscy policjanci odpowiedzą między innymi za stosowanie przemocy i poniżanie. Funkcjonariusze znęcali się nad zatrzymanymi i nagrywali filmy. Na jedynym z nich widać obraz okrucieństwa i dowód przestępstwa. Przestępstw - co potwierdza policja - było wiele i dlatego nie będzie dla nich miejsca w policyjnych szeregach. Podejrzani funkcjonariusze mają 27 i 33 lata. Jeden z nich służył w policji trzy lata, a drugi - sześć.

"Odzyskajmy nasz Kościół". Pikieta przed siedzibą kurii

Gdańscy wierni urządzili demonstrację przed kurią z hasłem "odzyskajmy nasz Kościół" i z postulatem: arcybiskup Sławoj Leszek Głódź musi odejść. To reakcja na świadectwo księży. Kapłani podlegli arcybiskupowi poskarżyli się na jego zachowanie: na publiczne poniżanie, wyzwiska, mobbing. Księża napisali do nuncjusza, wierni piszą do papieża.

"Historia o prawdzie i jej znaczeniu"

Dokąd prowadzi propaganda i jaka jest cena prawdy? Film "Obywatel Jones", najnowszy obraz Agnieszki Holland, opowiada o dziennikarzu Garetcie Jonesie, który z narażeniem własnego życia ujawnił światu wielki głód na Ukrainie.