Zabójstwo rodziny w Ząbkowicach Śląskich. Policja zatrzymała 18-latka

Siedmioletni chłopiec i jego rodzice zostali zamordowani w nocy z niedzieli na poniedziałek we własnym domu, na osiedlu domków jednorodzinnych na obrzeżach Ząbkowic Śląskich. O popełnienie zbrodni podejrzewany jest 18-letni mężczyzna, który wezwał policję na miejsce zbrodni. Wszystko wskazuje na to, że to starszy syn zamordowanej pary. Został zatrzymany.

Wydatki na promocję Polski w USA. Na co idą miliony z PFN?

Cztery i pół miliona złotych w ciągu zaledwie pół roku - tyle Polaków miała kosztować poprawa wizerunku Polski w USA. Onet prześwietla wydatki Polskiej Fundacji Narodowej i podsumowuje: publiczne pieniądze wciąż płyną szerokim strumieniem do kontrowersyjnej amerykańskiej firmy PR. Na co dokładnie - nie wiadomo. Wśród licznych wydatków jest pozycja pod tytułem "przelot i zakwaterowanie Edmunda Jannigera". To były współpracownik Antoniego Macierewicza.

Krótka lista pewnych kandydatów na prezydenta w 2020 roku

Kto będzie w przyszłym roku kandydował na prezydenta Polski? Na około pół roku przed wyborami tylko dwóch kandydatów jest pewnych: kandydat PiS Andrzej Duda i lider ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz. Platforma Obywatelska jest po sobotniej debacie Małgorzata Kidawa-Błońska kontra Jacek Jaśkowiak i wybierze swojego kandydata 14 grudnia. W Lewicy wciąż brak decyzji, prawybory odbywają się też w Konfederacji.

Posłowie PiS złożyli wniosek do TK. Chodzi o listy poparcia kandydatów do KRS

Do Trybunału Konstytucyjnego wpłynął wniosek grupy posłów PiS o zbadanie konstytucyjności przepisów ustawy o KRS i ustawy o dostępie do informacji publicznej w związku z kwestią jawności list poparcia kandydatów na członków sędziów KRS. Podobny wniosek, złożony przez PiS w sierpniu, uległ umorzeniu. NSA nakazał Kancelarii Sejmu RP ujawnienie tych list, ale kancelaria tego nie zrobiła, zasłaniając się decyzją PUODO.

"Pomaga mi przeżyć cały rok". Trwa "weekend cudów" Szlachetnej Paczki

Szlachetna Paczka to z jednej strony darczyńcy i wolontariusze, a z drugiej potrzebujący. Każdy rok dla Szlachetnej Paczki to tysiące nowych historii i uśmiechów. To także długie godziny przygotowań i nieprzespane noce dla wolontariuszy. Podczas tegorocznego finału akcji paczki otrzyma ponad 14 tysięcy rodzin.

Lodowisko, curling i liczne atrakcje. W Warszawie ruszył Zimowy Narodowy

PGE Narodowy już po raz siódmy zamienia się w największe zimowe miasteczko w Polsce. Zimowy Narodowy to lodowisko, curling oraz lodowa górka, z której można zjeżdżać na specjalnych pontonach. Jest wiele atrakcji dla najmłodszych, ale też dla dorosłych. Ubiegłoroczna edycja tego zimowego wydarzenia zgromadziła przeszło 550 tysięcy osób.

Rzecznik dyscyplinarny odniósł się do afery hejterskiej

Rzecznik dyscyplinarny sędziów sądów powszechnych Piotr Schab nie widzi na razie podstaw do postawienia komukolwiek zarzutów dyscyplinarnych w sprawie afery hejterskiej. Ofierze ataków - sędziemu Krystianowi Markiewiczowi - kilka dni temu postawiono 55 zarzutów dyscyplinarnych. W sumie ma ich znacznie więcej, bo w jego sprawie toczy się już niejedno postępowanie.

"Wręczenie paczki to jest taki moment, kiedy zawsze płyną łzy"

Stosy paczek rosną, podobnie jak emocje. 7 i 8 grudnia to "weekend cudów" - finał Szlachetnej Paczki. Pomoc dla potrzebujących płynie już dziewiętnasty rok. W tym roku do rozdania jest ponad 14 tysięcy paczek. Rodziny zostaną obdarowane prezentami, w których mogą znaleźć wszystko - od jedzenia i środków czystości po pralkę czy odkurzacz.

"Debata była ciekawa". Kandydaci PO przedstawili swoje poglądy

Zanim powalczą o głosy Polaków, muszą zdobyć głosy członków Platformy Obywatelskiej. W sobotę odbyła się przedwyborcza debata pomiędzy Małgorzatą Kidawą-Błońską, a Jackiem Jaśkowiakiem. W debacie mnogość tematów i niewiele różnic w odpowiedziach. Za tydzień członkowie Platformy zdecydują, kto w wyścigu prezydenckim stanie naprzeciw Andrzeja Dudy.

Spór o historyczne tablice. Narodowe Muzeum Morskie chce ich zwrotu

Tablice z 21 postulatami sierpniowymi od pięciu lat są elementem wystawy stałej w Europejskim Centrum Solidarności. Wcześniej były wystawione w Narodowym Muzeum Morskim, które teraz zażądało ich zwrotu. Tablice stworzyli Maciej Grzywaczewski i nieżyjący już Arkadiusz Rybicki. Ten pierwszy twierdzi, że to on i spadkobiercy Arkadiusza Rybickiego są właścicielami tablic. Ich zdaniem powinny pozostać w ECS.

Nie żyje Janusz Dzięcioł. Były poseł zginął na przejeździe kolejowym

Zwycięzca pierwszej edycji "Big Brothera" i były poseł Platformy Obywatelskiej zginął kilkaset metrów od domu. Janusz Dzięcioł wjechał swoim samochodem pod pociąg. Nie miał szans na przeżycie. Do wypadku doszło rano, niedaleko Grudziądza. Wszystko wskazuje na to, że były poseł zlekceważył czerwone światło zabraniające wjazdu na przejazd. Janusz Dzięcioł miał 65 lat.

Żałoba w Szczyrku. Mieszkańcy opłakują ofiary katastrofy

Boli ich nieobecność i myśl, że tak będzie już zawsze. Mieszkańcy Szczyrku wspominają swoich sąsiadów, którzy zginęli pod gruzami budynku. Płaczą i palą znicze. W środę doszło do wybuchu gazu w domu jednorodzinnym. Zginęło 8 osób, w tym czworo dzieci. Prawdopodobnie doszło do uszkodzenia gazociągu. Śledztwo trwa.

Płatne dyżury marszałka Karczewskiego na bezpłatnym urlopie. Eksperci mówią o obchodzeniu prawa

Stanisław Karczewski, będąc senatorem, zarobił w latach 2009-2015 ponad 400 tysięcy złotych pełniąc płatne dyżury w szpitalu, w którym był jednocześnie na bezpłatnym urlopie. Eksperci mówią o obchodzeniu prawa przez polityka, który radził rezydentom pracować "dla idei". Marszałek Karczewski mówi, że działał "w pełnym przekonaniu, że wszystko odbywa się zgodnie z prawem".

Izba Dyscyplinarna może mieć coraz mniej pracy. Co dalej ze zmianami w wymiarze sprawiedliwości?

Sąd Najwyższy orzekł, że nowa Krajowa Rada Sądownictwa, w której członkowie sędziowie są wybierani przez Sejm, nie jest niezależna, a Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego w ogóle nie jest sądem, ani w rozumieniu prawa krajowego, ani unijnego. Tych słów nie rozumieją autorzy zmian w sądownictwie i przekonują, że wszystko jest w porządku. Izba Dyscyplinarna SN, chociaż wciąż funkcjonuje, to może teraz mieć coraz mniej pracy, bo jej sprawy - na wniosek strony - najprawdopodobniej będzie przejmować Izba Pracy i Ubezpieczeń Społecznych.