Były senator PiS zatrzymany przez CBA

Były senator Prawa i Sprawiedliwości w rękach CBA. Stanisław Kogut, jego syn i dyrektor małopolskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych będą tłumaczyć się z podejrzeń o korupcję. Mężczyźni mieli przyjmować wielomilionowe łapówki. Śledztwo w tej sprawie jest pełne podejrzeń, bo do tej pory zarzuty usłyszały 24 osoby.

"To był tak dobry człowiek, człowiek który Gdańsk kochał"

Minął rok od tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Jego ostatnie słowa można przeczytać na pamiątkowej tablicy, która mieści się przy Złotej Bramie, nieopodal miejsca gdzie rok temu ze sceny WOŚP przemawiał Paweł Adamowicz. Mężczyzna, który zadał śmiertelny cios prezydentowi siedzi obecnie w areszcie. Po roku wciąż nie trafił przed sąd. Prokuratura chce przesłuchać ponad 140 osób, które miały kontakt ze Stefanem W. kiedy odsiadywał poprzednie wyroki.

Dramatyczne nagranie z przejazdu kolejowego. Pociąg uderzył w ciężarówkę

Kierowca taranuje zamknięte rogatki i wjeżdża na tory z ciężkim ładunkiem. Sekundy później w ciężarówkę uderza rozpędzony pociąg pasażerski. W wyniku zderzenia z pociągiem ranne zostały 4 osoby. Dwóch maszynistów i dwoje pasażerów. Kolejarze publikują nagranie z przejazdu kolejowo-drogowego pod Zbąszyniem i ujawniają, że w 2020 roku ponad 20 procent wszystkich wypadków w takich miejscach spowodowali zawodowi kierowcy.

"Zło nie może wygrać". Gdańszczanie oddali hołd Pawłowi Adamowiczowi

Na mapie orkiestrowych wydarzeń Gdańsk był miejscem szczególnym. Finał nie mógł się nie odbyć, ale towarzyszył mu cień tragedii z 2019 roku, czyli zabójstwa Pawła Adamowicza. Teraz, rok po tragicznych wydarzeniach, gdańszczanie symbolicznie uczcili pamięć byłego prezydenta. W Gdańsku oficjalnie otwarto też aleję imienia Pawła Adamowicza. Wieczorem ciąg dalszy uroczystości.

Mnóstwo dobra, uśmiechu i pozytywnej energii. Orkiestra zagrała po raz kolejny

Największa i najbardziej kolorowa orkiestra na świecie zagrała po raz kolejny. Znowu porwała, oczarowała i znowu bije rekordy. W łączeniu serc w szczytnym celu WOŚP nie ma sobie równych. A łączy przez dzielenie się dobrem, uśmiechem, pozytywną energią i oczywiście hojnym gestem. Ponad 115 milionów złotych na koncie to zaledwie część finansowego wyniku 28. Finału. Na pełny raport trzeba będzie poczekać do 8 marca.

"1313, zgłaszam się" na 28. Finał WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra już po raz 28. To jeden taki w roku dzień, kiedy w Polsce i wielu krajach na świecie, głośno, z uśmiechem i ochoczo otwieramy serca, portfele, i wspieramy WOŚP. Środki zebrane podczas tegorocznego finału zostaną przekazane na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

"Musimy być wszyscy wspólnie, tak jak wtedy po śmierci Pawła"

2019 rok był najtrudniejszym momentem w historii WOŚP, ale chcemy mówić o tym, jak Polacy są ze sobą solidarni - podkreśla Jerzy Owsiak, organizator Orkiestry. Po ubiegłorocznych tragicznych wydarzeniach w Gdańsku, Owsiak niemal od Orkiestry odszedł. Solidarnie zatrzymali go Polacy. Podczas 27. Finału WOŚP i akcji "Światełko do nieba" 28-letni Stefan W. wtargnął na scenę i zadał nożem cios prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi. Samorządowiec zmarł następnego dnia w szpitalu.

"Nie zamierzamy milczeć". W sobotę ulicami Warszawy przeszedł "Marsz Tysiąca Tóg"

"Marsz Tysiąca Tóg" przeszedł w sobotę ulicami Warszawy. Wzięli w nim udział sędziowie, adwokaci, radcy prawni, prokuratorzy i wspierający ich prawnicy z 22 krajów europejskich. W milczeniu, w togach lub z togami w rękach przeszli spod siedziby Sądu Najwyższego przez Pałac Prezydencki aż przed gmach Parlamentu. Wśród haseł - "Prawo do niezawisłości" i "Prawo do Europy", a wśród postulatów - nie dla zmian w sądownictwie, które maję represjonować polskich sędziów.

Miliony serduszek i tysiące wolontariuszy. Orkiestra gra już 28. raz

W TVN24 w niedzielę od rana do wieczora program specjalny. Reporterzy TVN24 pokazują wszystkie najciekawsze orkiestrowe wydarzenia i licytacje. Pokazujemy również najciekawsze relacje Państwa, czyli zdjęcia lub filmy przesyłane do reporterów portalu Kontakt24. Wystarczy zamieścić publiczny post na Facebooku, Twitterze lub Instagramie wraz z hasztagiem #WOSPwTVN24 oraz nazwą swojej miejscowości. W lewym dolnym rogu licznik orkiestrowego dobra czyli pieniędzy, za które Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy kupi kolejny sprzęt medyczny.

Odliczanie do Finału WOŚP. Orkiestra zagra po raz 28.

120 tysięcy wolontariuszy, 1700 sztabów, i prawie 9 milionów złotych już na koncie. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to wielkie liczby i jeszcze większy cel. Po raz 28. małe czerwone serduszko staje się symbolem wielkiego gestu. Do Finału zostały godziny.

Komisja Wenecka w Polsce. Nie będzie rozmowy z resortem sprawiedliwości

Drugi dzień wizyty i kolejne spotkania Komisji Weneckiej w Polsce. Po raz kolejny ze strony rządu delegaci słyszą "nie". Nie będzie rozmowy z resortem sprawiedliwości, bo - jak tłumaczy w liście wiceminister Marcin Warchoł - marszałek Senatu nie miał prawa Komisji zapraszać. Zatem wizyta miałaby być nieoficjalna i nieformalna. Zamiast na rozmowy wiceminister zaprosił delegację do muzeum.

Zabójstwo w gdańskim szpitalu. Napastnik został zatrzymany

Brutalny atak na pacjenta gdańskiego szpitala. Sprawcą jest inny pacjent. 61-latek miał zaatakować i śmiertelnie pobić 93-latka, z którym przebywał na jednej sali. Po zabójstwie napastnik próbował uciec. Został jednak zatrzymany. Czeka na przesłuchanie. Policja i prokuratura badają okoliczności tragedii.

Eksperci z Komisji Weneckiej przybyli do Senatu

W Warszawie jest delegacja Komisji Weneckiej Rady Europy. Eksperci z Irlandii, Bułgarii, Szwecji i Niemiec podczas dwudniowej wizyty w Polsce chcą wypracować opinię o ustawie dyscyplinującej sędziów. Spotkali się z przedstawicielami senackiej większości.

E-recepty weszły w życie. "Mniej papierkowej pracy"

Od środy pacjenci zamiast odręcznie wypisanej kartki dostają od lekarza specjalny PIN, dzięki któremu mogą odebrać leki w dowolnej aptece. Jak zapewniają NFZ i Ministerstwo Zdrowia, ma to ograniczyć biurokrację i ułatwić zakup przepisanych leków. Pacjenci mogą też założyć Internetowe Konto Pacjenta, dzięki któremu można zobaczyć w internecie historię medyczną, a także wystawione recepty.

Posłowie opozycji wysłuchali informacji o polskich żołnierzach w Iraku

Rząd poinformował opozycję o sytuacji polskich żołnierzy w Iraku. Chodzi o ich bezpieczeństwo po irańskich atakach i po żądaniu irackiego parlamentu, by obce wojska wyjechały. Odbyły się dwa zamknięte dla dziennikarzy posiedzenia sejmowych komisji. Doradca prezydenta powiedział, że właściwie to, o czym informują nasze służby, można też przeczytać w internecie. Politycy opozycji powiedzieli po posiedzeniach, że dowiedzieli się więcej.

Polska na razie nie wycofuje żołnierzy z Iraku

Polscy żołnierze stacjonujący w Iraku są bezpieczni. Żaden z nich nie zginał i nie doznał obrażeń - uspokaja Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych i przedstawiciele rządu. Jak na razie wojskowi i pracownicy cywilni pozostają w Iraku. Są tam w ramach międzynarodowej koalicji walczącej z tak zwanym Państwem Islamskim.

Opozycja domaga się zwołania Rady Bezpieczeństwa Narodowego

W związku z atakiem na bazy w Iraku, w których znajdują się polscy żołnierze, premier Mateusz Morawiecki wzywa w Sejmie opozycję do współpracy. Jednak prezydent Andrzej Duda nie zwołuje Rady Bezpieczeństwa Narodowego z udziałem opozycji, czego domaga się Platforma Obywatelska. W Biurze Bezpieczeństwa Narodowego spotkali się prezydent, premier i niektórzy ministrowie. Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak w środę ma zabrać głos w Sejmie na zamkniętym posiedzeniu komisji obrony narodowej.