Nadchodzi 7. edycja Wings for Life World Run. Zapisy na imprezę już ruszyły

Choć do startu siódmej edycji Wings for Life World Run jeszcze kilka miesięcy, to już 13 listopada wystartowały zapisy na imprezę. 3 maja 2020 roku przed samochodem pościgowym będzie uciekać 100 tysięcy osób na całym świecie. Ten, kto chce wystartować w Poznaniu, musi się spieszyć, bo prawie połowa pakietów już została sprzedana. Cały dochód z biegu przeznaczony zostanie na badania nad przerwanym rdzeniem kręgowym.

Kolejny sprzęt od WOŚP trafia do szpitali

WOŚP dzieli się sprzętem. Tym razem z Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. To tam trafił super nowoczesny rezonans magnetyczny, który został kupiony za pieniądze z ostatniej zbiorki. Orkiestra Jurka Owsiaka przygotowuje się też do kolejnego finału. Wiadomo już, że w mieście zamordowanego Pawła Adamowicza odbędzie się on pod hasłem "Gdańsk dzieli się dobrem".

Wyrok na poznańskiego kamienicznika

Działał bezprawnie, brutalnie i z premedytacją - tak o Josefie L., właścicielu kamienicy w Poznaniu, mówiła sędzia Sądu Rejonowego w Poznaniu. Mężczyzna ma spędzić w więzieniu osiem miesięcy. To kara za to, że oszukał dwie mieszkanki i w bezwzględny sposób chciał się ich pozbyć z budynku. Jedną z nich była pani Stefania. Zmarła w czerwcu w wieku 101 lat. Proces był kontynuowany, bo pokrzywdzona w tej sprawie była też jej córka.

Wieczorem spotkanie premiera z prezydentem

Zaprzysiężenie nowego rządu ma odbyć się w najbliższy piątek. W środę wieczorem prezydent Andrzej Duda ma się spotkać z premierem Mateuszem Morawieckim. Rozmowa ma dotyczyć strategii działań na nadchodzące miesiące. Jednym z wyzwań ma być spowolnienie gospodarcze.

Zerwane dachy i powalone drzewa. Straty na Podhalu po silnych wichurach

Powalone drzewa, zerwane linie energetyczne i dachy, a nawet przewrócone stragany. To efekt wtorkowej wichury w Tatrach. Na Kasprowym Wierchu wiatr osiągnął prędkość niemal 200 km/h. Słowaccy ratownicy musieli ewakuować polskiego turystę, a TOPR-owcy zdecydowanie odradzają wychodzenie w góry.

Prezydium Sejmu w nowym składzie

Każdy klub parlamentarny będzie miał swojego przedstawiciele w prezydium Sejmu. Po długim oczekiwaniu udało się wybrać wszystkich wicemarszałków. Pracami Sejmu pokieruje Elżbieta Witek. Z ogólnego porozumienia nie jest zadowolona tylko Konfederacja, która jako koło swojego przedstawiciele w prezydium mieć nie będzie.

Senat wznowił obrady. "To jest bardzo pracowity dzień"

Oczy zwrócone na Senat. Po raz pierwszy od 1998 roku większość w izbie wyższej ma opozycja. Nowy marszałek - Tomasz Grodzki - zapowiada zmiany. Na korytarzu obok polskich flag pojawiły się unijne, których nie było przez ostatnie cztery lata. Od rana zespoły negocjacyjne klubów i kół ustalały, kto będzie przewodniczył komisjom senackim.

Załoga śmigłowca oślepiona laserem

Nieznany sprawca celował laserem w śmigłowiec ratowniczy, który wracał do Warszawy. Wskutek bezmyślnej zabawy oślepiony został ratownik, a pilot musiała zmienić kierunek lotu. To kolejny taki incydent z udziałem śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w ostatnim czasie.

Ihor Mazur zwolniony z aresztu. Poręczył za niego konsul

Nie trafił do aresztu, bo poręczył za niego konsul Ukrainy. Zatrzymany na granicy na podstawie noty Interpolu ukraiński weteran z Donbasu Ihor Mazur ma przebywać na terenie konsulatu w Lublinie. Wniosek o jego zatrzymanie wystawiła Rosja, która twierdzi, że dopuścił się przestępstw. On sam odpowiada, że w ten sposób Moskwa prześladuje politycznych przeciwników.  

SLD i Wiosna chcą się połączyć. Decyzje na początku grudnia

Po wspólnym starcie w wyborach i wspólnym klubie w Sejmie czas na dalszą integrację po lewej stronie sceny politycznej. Partie SLD i Wiosna chcą się połączyć w jedną strukturę. Jak to będzie dokładnie wyglądało i  jaki szyld będzie nosiła nowa formacja? Te decyzje zapadną na początku grudnia.

Grodzki kontra Karczewski. Kto zostanie marszałkiem Senatu?

Tomasz Grodzki kontra Stanisław Karczewski - kto zostanie marszałkiem Senatu? Obaj to lekarze i obaj mają poparcie swoich środowisk politycznych. Minimalną większość w izbie wyższej parlamentu ma teoretycznie opozycja, ale to nie zniechęca PiS-u do prób przeważenia szali zwycięstwa na swoją stronę.

Policja znalazła ciała dwóch kolejnych ofiar Mariusza G.

Rozkochiwał, okradał, a potem zabijał. Mariusz G. z Kołobrzegu wskazał, gdzie ukrył kolejne ciała. Podejrzany o zabójstwo mężczyzna usłyszał zarzuty w sprawie morderstwa dwóch kolejnych kobiet. Obecnie przebywa w areszcie, grozi mu dożywocie.

List otwarty w sprawie Teatru Bagatela. Artyści apelują o solidarność

Sześć organizacji i ponad dwustu artystów podpisało się pod listem otwartym w sprawie pracownic teatru oskarżających dyrektora Teatru Bagatela o molestowanie seksualne. Podkreślają w nim, że sytuacja Bagateli nie jest odosobnionym przypadkiem i apelują do władz teatru o odpowiedzialność, do władz miasta o niezawisłość, a do całego środowiska o solidarność.