SLD i Wiosna chcą się połączyć. Decyzje na początku grudnia

Po wspólnym starcie w wyborach i wspólnym klubie w Sejmie czas na dalszą integrację po lewej stronie sceny politycznej. Partie SLD i Wiosna chcą się połączyć w jedną strukturę. Jak to będzie dokładnie wyglądało i  jaki szyld będzie nosiła nowa formacja? Te decyzje zapadną na początku grudnia.

Grodzki kontra Karczewski. Kto zostanie marszałkiem Senatu?

Tomasz Grodzki kontra Stanisław Karczewski - kto zostanie marszałkiem Senatu? Obaj to lekarze i obaj mają poparcie swoich środowisk politycznych. Minimalną większość w izbie wyższej parlamentu ma teoretycznie opozycja, ale to nie zniechęca PiS-u do prób przeważenia szali zwycięstwa na swoją stronę.

Policja znalazła ciała dwóch kolejnych ofiar Mariusza G.

Rozkochiwał, okradał, a potem zabijał. Mariusz G. z Kołobrzegu wskazał, gdzie ukrył kolejne ciała. Podejrzany o zabójstwo mężczyzna usłyszał zarzuty w sprawie morderstwa dwóch kolejnych kobiet. Obecnie przebywa w areszcie, grozi mu dożywocie.

List otwarty w sprawie Teatru Bagatela. Artyści apelują o solidarność

Sześć organizacji i ponad dwustu artystów podpisało się pod listem otwartym w sprawie pracownic teatru oskarżających dyrektora Teatru Bagatela o molestowanie seksualne. Podkreślają w nim, że sytuacja Bagateli nie jest odosobnionym przypadkiem i apelują do władz teatru o odpowiedzialność, do władz miasta o niezawisłość, a do całego środowiska o solidarność.

"Rząd kontynuacji" czy "rząd głębokiej przebudowy"?

Jadwiga Emilewicz w nowym rządzie Prawa i Sprawiedliwości ma mieć znacznie więcej obowiązków, stanie na czele Ministerstwa Rozwoju. Z kolei Michał Woś zostanie ministrem środowiska. Według Jarosława Kaczyńskiego to rząd kontynuacji, a według opozycji to brak zaufania szefa PiS do niektórych swoich ludzi.

"Zależy nam na tym, aby opowiedzieć o małych dramatach"

Co kryje się za medialną fasadą osób zaginionych? Co czuje człowiek, którego syn, brat, matka lub przyjaciel zaginęli bezpowrotnie? Teatr Nowy w Poznaniu wystawia sztukę, która opowiada historię ludzi, którzy przeszli przez takie wydarzenia.

Kobiety oskarżające dyrektora Teatru Bagatela zostaną przesłuchane przez sąd

16 poszkodowanych oskarża dyrektora Teatru Bagatela o molestowanie. Prawdopodobnie lista ofiar Henryka Jacka Schoena jest dłuższa, bo do redakcji tvn24.pl zgłaszają się kolejne kobiety, na których drodze stanął. A zespół teatru staje za nimi murem. Domaga się, by dyrektor nie przychodził do pracy dopóki sprawa nie będzie wyjaśniona.

Opozycja ogłosiła wspólnego kandydata na marszałka Senatu

Opozycja doszła do porozumienia w sprawie kandydata na marszałka Senatu. Ma być nim Tomasz Grodzki, który uzyskał poparcie liderów PO, PSL i SLD. To chirurg i profesor nauk medycznych. Prawo i Sprawiedliwość także stawia na chirurga - na stanowisko marszałka będzie forsować kandydaturę Stanisława Karczewskiego.

Sukces polskich żołnierzy w Walii. Zajęli drugie miejsce w międzynarodowych zawodach

Na plecach wiele kilogramów. Do pokonania kilkadziesiąt kilometrów, po drodze rozminowywanie, szturmowanie i udzielanie pomocy rannym, i to wszystko to na czas. W Górach Kambryjskich w Walii odbyły się międzynarodowe zawody dla żołnierzy. Polacy z wrocławskiej Akademii Wojsk Lądowych zajęli drugie miejsce, a konkurencję mieli ogromną. Zwycięstwo przypadło żołnierzom z Nepalu.

Opaski życia dla seniorów dostały nową funkcjonalność

Opaska życia dla seniora pozwala natychmiast wezwać pomoc. Z drugiej strony umożliwia natychmiast zorientować się, co starszej osobie dolega, jak się czuje i na co choruje. Informacje są dostępne dla najbliższych członków rodziny w smartfonie. Urządzenie wygląda jak zegarek na rękę. W Łodzi opaski może dostać każdy, kto skończył 60 lat i ma przynajmniej jedną tak zwaną niesamodzielność.

Kobiety weszły na pasy, tir ruszył. "Cud, że nikt nie zginął"

W Strzelnie w województwie kujawsko-pomorskim tir uderzył w kobiety przechodzące przez przejście dla pieszych. Wyglądało groźnie, ale skończyło się szczęśliwie. Kierowca nie widział dwóch kobiet. Uderzył w rower, który prowadziła jedna z nich. 40-letni mężczyzna ukarany został mandatem w wysokości 500 złotych i 10 punktami karnymi.

Kto wystartuje w prezydenckim wyścigu? Rezygnacja Tuska "pozwala przejąć inicjatywę"

"Mnie też jest trochę smutno" - napisał Donald Tusk do tych, którzy są zawiedzeni, że nie będzie on kandydował na prezydenta Polski. Jego decyzja jest jednak faktem i jest ostateczna. Platforma Obywatelska ma podjąć kluczowe decyzje w piątek. Jednym z poważniejszych kandydatów wydaje się być Małgorzata Kidawa-Błońska. Dzisiaj wiele wskazuje na to, że każda z opozycyjnych formacji wystawi swojego kandydata.

Wzajemne oskarżenia w sprawie transportu tygrysów

Kto zawinił? Kto skazał tygrysy na gehennę podróży przez całą Europę? Włoscy kierowcy pokazują film z transportu i sugerują, że winni mogą być Polacy. Polski graniczny lekarz weterynarii odpowiada: pożar zaczął się we Włoszech, a gasiliśmy go u nas. 7 tygrysów, które miały trafić do Rosji, jest w zoo w Poznaniu, a dwa w Człuchowie. Jeden nie przeżył.

Nowe zasady podczas kontroli drogowej

Podczas policyjnych kontroli drogowych kierowców obowiązują określone zasady. Kierowcy powinni mieć tego świadomość, bo jeśli coś zrobią nie tak, to spotkanie z drogówką może skończyć się dodatkowym mandatem. Ręce na kierownicy - to jedna z takich zasad, ale nie jedyna.

Dyrektor Teatru Bagatela idzie na urlop. Oskarżeń o molestowanie przybywa

Zgłaszają się kolejne kobiety, które twierdzą, że są ofiarami molestowania seksualnego ze strony dyrektora krakowskiego Teatru Bagatela. Nie dziewięć, a już piętnaście kobiet mówi o mobbingu i molestowaniu. Całowane, przytulane, osaczane - pracownice teatru ze szczegółami opisują, co działo się za zamkniętymi drzwiami gabinetu dyrektorskiego. Dyrektor Henryk Jacek Schoen zaprzecza zarzutom, ale właśnie idzie na urlop. Do akcji wkracza też prokuratura.