Wkrótce ma zostać powołana nowa PKW. Większość członków wybierze Sejm

To posłowie na Sejm wybiorą siedmiu członków Państwowej Komisji Wyborczej. Dwóch pozostałych sędziów pochodzić będzie z Trybunału Konstytucyjnego i Naczelnego Sądu Administracyjnego. Zmiany kadrowe w PKW nastąpią już na początku przyszłego roku. To spora zmiana i - zanim nadejdą kolejne wybory - warto znać jej szczegóły.

To tu pięcioro nastolatków zginęło w wypadku. Po nim pojawiły się barierki

Nadmierna prędkość, nieuwaga, czy brak odpowiednich zabezpieczeń? Nie milkną pytania o przyczynę śmiertelnego wypadku w Ciborzu. Auto, którym jechała piątka nastolatków, wpadło do stawu. W czwartek w miejscu wypadku zamontowano nowe barierki - bliscy ofiar i mieszkańcy pytają dlaczego dopiero teraz. Od kilku tygodni barierki były uszkodzone.

Nowy cmentarz w miejscu starego lasu? Mieszkańcy protestują

Białostocka Kuria i gmina Choroszcz chcą zbudować nowy cmentarz w miejscu, gdzie dotąd rósł Las Turczyński. Wniosek o przekształcenie blisko 30 hektarów lasu trafił już do ministra klimatu. Okoliczni mieszkańcy protestują i nie zgadzają się na wycinkę drzew.

Andrzej Duda o polskim sądownictwie. "Stary układ się bardzo dobrze trzyma"

Ostra krytyka sędziów ze strony prezydenta Andrzeja Dudy. W czasie wizyty w Nowym Mieście Lubawskim, prezydent stwierdził, że przywrócenie sprawiedliwości w sądach wymaga czasu. Jak dodał spowodowane jest to niezmienną sytuacją w sądownictwie - stary układ się bardzo dobrze trzyma - mówił Duda. Słowa prezydenta spotkały się z falą krytyki ze strony polityków opozycji.

Bilans awarii ciepłowniczej w Warszawie

Dwie osoby zostały poparzone w wyniku awarii sieci ciepłowniczej w Warszawie. W części miasta nie było ogrzewania oraz ciepłej wody. Część ulic zostało wyłączonych z ruchu. Do zdarzenia doszło w środę w okolicach Sadyby, gdzie przez długi czas unosiły się kłęby pary wodnej. Przyczyny awarii ciepłowniczej nadal nie są znane.

Wielka awaria w Warszawie. "Nic nie było widać"

Kłęby pary wodnej, gorąca woda na ulicach, kierowcy uwięzieni w autach i dwie poparzone osoby w szpitalu - to skutki wielkiej awarii ciepłowniczej w Warszawie. Służby wciąż pracują. Kilka ulic na Sadybie wciąż jest zamkniętych. Prezydent Stolicy obiecuje, że do 22:00 po awarii nie będzie śladu.

Kolizji auta SOP. Limuzyną jechał Jarosław Gowin

Kolizja rządowej limuzyny z wicepremierem na pokładzie. Tym razem autem podróżował Jarosław Gowin. Na szczęście nic mu się nie stało. Do stłuczki doszło z winy kierowcy Służby Ochrony Państwa. Dostał mandat i punkty karne.

Śledczy: wybuch gazu w Szczyrku miał związek z pracami prowadzonymi obok gazociągu

To już nie jest domniemanie - to potwierdzony fakt. Zdaniem śledczych istnieje związek między wybuchem gazu w domu w Szczyrku a pracami budowlanymi prowadzonymi nieopodal. W czasie wykonywania przewiertu uszkodzony został gazociąg. W poniedziałek miejsce rozszczelnienia zostało zlokalizowane. Wskutek eksplozji zginęło osiem osób, w tym czworo dzieci. Sekcje zwłok jeszcze nie zostały zakończone.

Prezes NIK Marian Banaś nie stawi się w Senacie

Marian Banaś nie przyjął zaproszenia na wtorkowe posiedzenie senackiej Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej. Nie odpowie zatem na żadne pytania senatorów. Wysłał pismo, w którym wytłumaczył, że prezes NIK nie odpowiada przed Senatem. Marian Banaś nie ma zamiaru rezygnować z urzędu prezesa NIK, choć CBA złożyło zawiadomienie do prokuratury w związku z jego oświadczeniami majątkowymi.

Zabójstwo rodziny w Ząbkowicach Śląskich. Policja zatrzymała 18-latka

Siedmioletni chłopiec i jego rodzice zostali zamordowani w nocy z niedzieli na poniedziałek we własnym domu, na osiedlu domków jednorodzinnych na obrzeżach Ząbkowic Śląskich. O popełnienie zbrodni podejrzewany jest 18-letni mężczyzna, który wezwał policję na miejsce zbrodni. Wszystko wskazuje na to, że to starszy syn zamordowanej pary. Został zatrzymany.