Prognoza pogody na 25 maja

Na zachodzie wystąpią przelotne opady deszczu, a na pozostałym obszarze również burze. Temperatura maksymalna wyniesie od 14 stopni Celsjusza na Pomorzu do 17 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr umiarkowany, północno-zachodni.

Kandydaci na pierwszego prezesa Sądu Najwyższego wybrani

Prawie dziewięć godzin trwały w Sądzie Najwyższym przesłuchania i głosowanie na kandydatów na pierwszego prezesa Sądu Najwyższego. Zgromadzenie wybrało pięć kandydatur. Zdecydowanie wygrał sędzie Włodzimierz Wróbel - dostał 50 głosów. Małgorzata Manowska miała 25 głosów poparcia. Ostatecznie prezesa wybierze prezydent Andrzej Duda.

Prognoza pogody na niedzielę 24 maja

W niedzielę zachmurzenie będzie duże, ale wystąpią przejaśnienia. We wschodniej części kraju także burze. Temperatura maksymalna od 12 stopni Celsjusza na do 19 stopni Celsjusza na Podkarpaciu i w Małopolsce. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, północno-zachodni. Ciśnienie waha się.

Spadek poparcia Andrzeja Dudy. Spotkanie w siedzibie PiS

Władze centralne i działacze lokalni, marszałkowie i ministrowie spotkali się w siedzibie PiS-u na ulicy Nowogrodzkiej. Szukają nowych pomysłów i mobilizacji, bo w kampanii Andrzeja Dudy zaczęły się schody. W najnowszym sondażu poparcia dla kandydatów na prezydenta stracił 20 procent.

Arkadiusz Ł., "Hoss" wyszedł na wolność

Rodzina wpłaciła pół miliona złotych poręczenia i Hoss wychodzi na wolność. Arkadiusz Ł. stworzył i do perfekcji rozwinął kradzieże metodą "na wnuczka". Jest nieprawomocnie skazany na 7 lat więzienia.

"Dezynfekujemy wszystko". Szkoły przygotowują się na przyjęcie najmłodszych uczniów

Szkoły podstawowe przygotowują się do powrotu uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich. Jednak niektóre placówki pozostaną zamknięte. W innych trwają testy nauczycieli oraz przygotowania klas, by przyjąć chociaż małą grupę dzieci. Co szkoła to inne pomysły i decyzje: czy i jak przyjąć w poniedziałek najmłodszych uczniów i wziąć za nich odpowiedzialność.

Kazik: to jest piosenka o równości wobec prawa

Dziękuje za poparcie muzykom, dziennikarzom i politykom, ale takiego wsparcia nie potrzebuje - mówi Kazik autor piosenki "Twój ból jest lepszy niż mój". Artysta przerywa milczenie i szczerze odpowiada na pytania o cenzurę, piosenkę, promocję i wybory.

Prognoza pogody na sobotę 23 maja

W sobotę na wschodzie kraju będzie pogodnie. Poza tym wystąpią opady deszczu. Temperatura maksymalna w dzień od 14 stopni Celsjusza na Kaszubach do 20 stopni Celsjusza na Rzeszowszczyźnie. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni.

Dyrektor Trójki w Senacie. "Niczego nie cenzurowałem"

W czwartek odbyło się posiedzenie senackiej Komisji Kultury i Środków Przekazu dotyczące sytuacji w radiowej Trójce. Niczego nie cenzurowałem, nie mówiłem o piosence Kazika - tak jeszcze przed spotkaniem przekonywał dyrektor stacji Tomasz Kowalczewski. Podkreślił także, że dostał informacje o problemach związanych z Listą Przebojów. Nie chciał jednak powiedzieć, od kogo.

Liczba aktualnie chorych na COVID-19 w Polsce wciąż rośnie. "Epidemia jeszcze nie jest w fazie wygaszania"

W powiecie kępińskim toczy się bitwa z koronawirusem. W ciągu tygodnia liczba zakażonych wzrosła tam dziesięciokrotnie. W czwartek potwierdzonych zakażeń było dwa razy więcej niż w środę. To teraz ponad 150 osób i wszyscy to pracownicy lokalnej fabryki mebli. Wciąż dużo nowych zakażeń wykrywa się w województwie śląskim. Ministerstwo Zdrowia podkreśla, że spada liczba zgonów osób zakażonych, ale eksperci wskazują, że nie spada liczba osób aktualnie chorych na COVID-19 w Polsce - wręcz przeciwnie, ta liczba rośnie.

Co z państwową komisją w sprawie pedofilii?

Są kolejne fakty, kolejne ofiary i kolejne porażające uniki kościelnych instytucji. "Zabawa w chowanego" to drugi film braci Sekielskich. Po premierze ich pierwszego filmu - "Tylko nie mów nikomu" - rozpętała się burza, a przypadki pedofilii miała zacząć badać specjalna komisja. Minął rok, a sprawą państwowej komisji dopiero w przyszłym tygodniu ma zająć się Sejm. Film "Zabawa w chowanego" będzie można zobaczy w czwartek na antenie TVN o 21:35.