Przygotowania do rocznicy katastrofy w Smoleńsku

Dziesiątego kwietnia minie dziesięć lat od katastrofy w Smoleńsku. W Rosji już teraz pracuje delegacja z Polski, by przygotować obchody rocznicy tamtego tragicznego wydarzenia. Trzeba ustalić trasy przejazdów oficjalnej delegacji, czy szczegóły dotyczące ochrony najważniejszych osób w państwie.

Sąd: prezydent Sieradza winny potrącenia kobiety

Sąd nie miał wątpliwości, że prezydent Sieradza Paweł Osiewała jest winny potrącenia samochodem 79-letniej kobiety, do którego doszło 24 marca 2019 roku. Na filmie z monitoringu dokładnie widać, jak prezydent Sieradza uderza samochodem w starszą panią, ale on sam widział to inaczej: mówił, że kobieta się potknęła. Sąd skazał go na osiem miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Paweł Osiewała ma też między innymi zapłacić nawiązkę starszej pani. Wyrok jest nieprawomocny.

Prognoza pogody na piątek 6 marca

W piątek duże zachmurzenie z przejaśnieniami na północy i wschodzie. Okresami opady deszczu do 1-5 mm, tylko na północnym-wschodzie Polski bez opadów. Temperatura maksymalna od 6 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, Warmii, Kujawach i wschodnim Pomorzu, przez 8 stopni Celsjusza w centrum kraju do 10 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, w porywach osiągający prędkość do 50 km/h.

Prognoza pogody na czwartek 5 marca

W kraju będzie pogodnie. Temperatura wyniesie od 6 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 12 stopni Celsjusza na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy.

Barbara Borowiecka złożyła pozew przeciw gdańskiej kurii

Ponad pół miliona złotych zadośćuczynienia i przeprosin domaga się od gdańskiej kurii Barbara Borowiecka. Kobieta w dzieciństwie miała być molestowana przez prałata Henryka Jankowskiego. Przez ponad rok kobieta próbowała kontaktować się z przedstawicielami kościoła. Bezskutecznie.

Policja wylegitymowała protestujących na wiecu Andrzeja Dudy

Kilkanaście dni temu, podczas wizyty prezydenta na Pomorzu, krzyczeli "marionetka", "wypad" i "przestańcie kraść". Sześć osób ma już w tej sprawie zarzuty. Przeciwników Andrzeja Dudy nie będzie łatwo zastraszyć. Pojawili się w sobotę na trasie jego kampanii, w Bytomiu.

Prognoza pogody na środę 4 marca

W środę w kraju będzie pochmurno z przejaśnieniami i rozpogodzeniami. W województwach północnych i wschodnich wystąpią opady deszczu. Temperatura maksymalna od 6 stopni Celsjusza na Pomorzu do 9 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem silniejszy, zachodni. Ciśnienie będzie rosło, w południe w Warszawie 997 hPa.

Nowe warianty tras szybkich kolei. Jedna z nitek ma przebiegać przez ośrodek dla dorosłych z autyzmem

Koleje dużych prędkości mają dowozić pasażerów do Centralnego Portu Komunikacyjnego z wielu miast w Polsce. Budowa CPK i linii kolejowych ma się rozpocząć w 2023 roku. Z dostępnych publicznie planów wynika, że nowe linie kolejowe mają przebiegać między innymi przez rezerwat przyrody w Łodzi, Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie i ośrodek opieki dla dorosłych z autyzmem koło Krakowa.

Prognoza pogody na wtorek 3 marca

We wtorek w kraju będzie pochmurno, okresowo wystąpią opady deszczu, a w górach opady śniegu. Temperatura wyniesie od 6 stopni Celsjusza na Wybrzeżu Gdańskim do 14 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr z kierunków południowych. Tylko na zachodzie północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny.

Czy procedury ws. koronawirusa działają? Rząd powoła specjalny zespół

Pacjentka szpitala w Krotoszynie twierdzi, że po 21 dniach od powrotu z Włoch zgłosiła się na SOR z objawami grypopodobnymi, w tym także z trudnościami z oddychaniem. Nie chciał jej przyjąć żaden szpital zakaźny, a na wyniki badania na obecność koronawirusa z Chin musiała czekać 88 godzin. Poprzedni test wykluczył grypę. W końcu się okazało, że to też nie COVID-19. Rząd zapowiada stworzenie specjalnego zespołu monitorującego przestrzeganie procedur odnośnie koronawirusa SARS-CoV-2. W Polsce wciąż nie odnotowano żadnego przypadku zakażenia.