Chciał "siana", pani Zosia zadała mu bobu mopem

Pani Zosia mokrym mopem przegoniła złodzieja. Mężczyzna wpadł do sklepu w Pinczynie z przedmiotem w dłoni przypominającym pistolet. Domagał się "siana". Pani Zosi siana nie sprzedaje, ale za to pokazała złodziejowi, gdzie rośnie pieprz.

Prognoza pogody na piątek 21 lutego

W piątek na wschodzie Polski i na Podkarpaciu opady deszczu ze śniegiem i śniegu, a na pozostałym obszarze opady deszczu. Temperatura maksymalna w dzień od 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podlasiu do 8 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach osiągający prędkość do 70 km/h, zachodni. Na Bałtyku sztorm o sile 8 stopni w skali Beauforta.

Prognoza pogody na czwartek 20 lutego

W czwartek na zachodzie kraju i Pomorzu będzie pogodnie. Poza tym wystąpi zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu oraz deszczu ze śniegiem, a w Karpatach - śniegu. Temperatura wyniesie od 4 stopni Celsjusza na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie do 8 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr z kierunków zachodnich, słaby i umiarkowany, okresami dość silny.

Na media publiczne, a nie na na onkologię. Onkolodzy zabierają głos

Wybitni polscy onkolodzy zabierają głos. Jerzy Owsiak pisze do Jarosława Kaczyńskiego list. Chodzi o dwa miliardy na media publiczne, które można wydać na walkę z rakiem. Chciałbym mieć worek złota - mówi minister zdrowia, a lekarze podpowiadają, że ten worek jest, tylko trafia pod niewłaściwy adres.

Dwa miliardy niezgody. Pieniądze dla onkologii tematem w kampanii

Onkologia staje się głównym tematem kampanii. Dwa miliardy działają na wyobraźnie lekarzy i chorych, ale to politycy PiS-u trzymają je w garści i chcą dać mediom publicznym. Kandydaci opozycji twardo żądają od prezydenta weta. Lider PSL-u przygotował nawet dokument z miejscem na podpis.

Saint-Jean-de-Braye zrywa partnerstwo z gminą Tuchów

Jesteśmy zdumieni - piszą Francuzi i zrywają współpracę z gminą Tuchów. Radni przegłosowali, że są "strefą wolną od LGBT", a tego francuskie miasto partnerskie nie rozumie i nie akceptuje. Po 26 latach przyjaźni, współpracy i wymiany młodzieży homofobia przekreśla wszystko.

Prognoza pogody na środę 19 lutego

Na wschodzie i południowym wschodzie będzie pogodnie. Poza tym wystąpię opady deszczu a w górach śniegu. Temperatura wyniesie od 5 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 10 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Wiatr umiarkowany i dość silny, zachodni i południowo-zachodni.

Minister: NFZ refunduje terapie dla chorych na raka. Mama Olka: dostaliśmy odmowę

Na walkę z rakiem w Polsce wydaje się 42 euro na głowę. W Czechach - 85. W Unii Europejskiej umieralność kobiet chorych na raka piersi spada, a u nas - rośnie. Rodzice chorych na nowotwory dzieci słyszą, że jest nowoczesna terapia, ale Polski na nią nie stać. Onkolodzy nie mają cienia wątpliwości - dwa miliardy to byłby zastrzyk ratujący niejedno życie.

Child Alert. Policja poszukuje 10-letniego Ibrahima

Gdzie jest 10-letni Ibrahim z Gdyni? Chłopca porwał ojciec, który - jak przekonuje matka - w 2017 roku został pozbawiony praw rodzicielskich. Rzecznik prokuratury w Antwerpii twierdzi natomiast, że na podstawie wyroku sądu rodzinnego z 2018 roku chłopiec powinien zostać z ojcem. Polska policja w tej sprawie uruchomiła procedurę Child Alert.

Wątpliwości wokół listy poparcia dla sędziego Nawackiego. "Nie spełnia wymogów formalnych"

Sędzia Maciej Nawacki, żeby kandydować do Krajowej Rady Sądownictwa, musiał zebrać 25 podpisów sędziów. Podpisał się sam pod swoją listą, podpisała się też na niej Katarzyna Nawacka, sędzia Sądu Rejonowego w Olsztynie, a prywatnie jego żona. Podpisało się także kilkoro sędziów, którzy potem wycofali swoje poparcie, jeszcze przed oddaniem listy do Kancelarii Sejmu. Ich podpisy jednak zostały na listach.

Miała pobić swoje niemowlę i znęcać się nad 4-letnią córką. Matka usłyszała zarzuty

8-miesięczny chłopiec został ciężko pobity. Ze złamaną nóżką trafił do szpitala w Bydgoszczy. Według prokuratury nad chłopcem fizycznie znęcała się matka, 25-letnia Katarzyna O. Nad swoją 4-letnią córką, Wiktorią, miała znęcać się przede wszystkim psychicznie. 25-latce i jej 28-letniemu partnerowi Radosławowi S. - który nie jest ojcem Jakuba i Wiktorii - postawiono zarzut znęcania się nad dziećmi ze szczególnym okrucieństwem. Oboje nie przyznają się do winy.

Prognoza pogody na wtorek 17 lutego

We wtorek pochmurno z przejaśnieniami. Na Śląsku i Ziemi Lubuskiej bez opadów. Na pozostałym obszarze kraju okresami opady deszczu do 1-5 mm, przechodzące po południu na północy kraju w deszcz ze śniegiem. Na Pomorzu, Kujawach i Warmii niewykluczone burze. Temperatura maksymalna od 6 stopni Celsjusza w rejonie Zatoki Gdańskiej, na Warmii i Suwalszczyźnie, 8 stopni Celsjusza w centrum kraju do 10 stopni Celsjusza w Małopolsce i na Podkarpaciu. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach osiągający prędkość do 50-70 km/h, na Wybrzeżu do 70 km/h, w górach do 100 km/h.

Wzrost cen najwyższy od ośmiu lat. GUS podał dane

Galopujące ceny pustoszą portfele. Tak drogo jak teraz nie było od lat. Żywność, usługi, mieszkania i prąd. Do tego transport i wywóz śmieci. Już trzeba się mocno trzymać za kieszeń, a ma być jeszcze drożej. Według informacji przekazanych przez GUS mamy najwyższą inflację od ośmiu lat.