Co z Funduszem Medycznym, który obiecał Andrzej Duda? "Niedługo państwo poznacie efekty"

Leczenie chorób onkologicznych jest wielkim wyzwaniem cywilizacyjnym, jak przekonuje dziś prezydent Andrzej Duda. Dwa miliardy złotych na media państwowe zostały zarezerwowane, a co z obiecanymi trzema miliardami złotych na onkologię i służbę zdrowia? Co z Funduszem Medycznym, który miał powstać? - Niedługo państwo poznacie efekty - mówi rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Upływają terminy na dopełnienie formalności przez wyborców. Polonia alarmuje, że są problemy

Zamiar głosowania korespondencyjnego można zgłaszać do wtorku. W tegorocznych wyborach prezydenckich mamy wybór metody głosowania, ale mamy też określone terminy. Polacy w niektórych krajach często nie mają wyboru - na przykład mogą głosować tylko korespondencyjnie. - Środowiska polonijne alarmują otwarcie, że jest kłopot - twierdzi Ryszard Schnepf, były ambasador Polski w USA.

Zespół lekarzy przeszczepiał nerki często i dobrze. Nagle zapadła decyzja: koniec z przeszczepami

Koniec z przeszczepami nerek - ta decyzja spowodowała, że w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym imienia Jana Pawła II w szoku są wszyscy, nie tylko pacjenci, ale także lekarze. Skoro to najlepsze takie miejsce w mieście i jedno z najlepszych w Polsce, skoro przez sześć lat ponad dwustu pacjentów dostało tam nowe nerki, skoro transplantacja to skarb, o który trzeba dbać, to skąd taka decyzja?

Triumf Polaków w wirtualnym wyścigu Le Mans

Polacy wygrali w wirtualnym wyścigu Le Mans. Grupa zawodników okazała się szybsza niż kierowcy Formuły 1. Słynny pojedynek, który odbywa się we Francji, w tym roku był e-wyścigiem. Zawodnicy jechali po torze, ale tor był na ekranie komputera, a ich jazdę można było śledzić w 57 krajach świata.

Prognoza pogody na wtorek 16 czerwca

We wtorek zachmurzenie będzie kłębiaste małe i umiarkowane, na południowym-wschodzie wzrastające do dużego z opadami deszczu oraz lokalnymi burzami. Temperatura maksymalna od 21 stopni Celsjusza na Wybrzeżu, 24 stopni Celsjusza w centrum kraju do 26 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej. Wiatr północno-wschodni i północny będzie słaby i umiarkowany, w burzach do 80 km/h.

Do wyborów zostały dwa tygodnie. Kandydaci nie zwalniają tempa

Rafał Trzaskowski odwiedził tylko w niedzielę kilka miast. Jego przekaz jest prosty: dość dzielenia Polaków. Andrzej Duda odwiedził były niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau, a w internecie napisał "naprawdę wierzę w różnorodność i równość", ale dodał, że przekonania mniejszości nie mogą być narzucone większości. Władysław Kosiniak-Kamysz zaprosił Andrzeja Dudę do debaty na rolnictwie, ale urzędujący prezydent się na niej nie pojawił. Szymon Hołownia i Robert Biedroń skrytykowali postawę Andrzeja Dudy i PiS wobec osób LGBT.

Burza po słowach o LGBT. Opozycja: kampania hejtu i szczucia

- Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym i skończmy z tą dyskusją - powiedział w telewizji państwowej poseł PiS Przemysław Czarnek, co wywołało falę krytyki. Postawa polityków PiS wobec mniejszości seksualnych staje się tak istotnym tematem kampanii wyborczej, że głośno jest o tym nawet w mediach zagranicznych.

Chłopiec od podawania piłek zaskoczył Novaka Djokovicia

Podczas towarzyskiego Turnieju Adria Tour Novak Djoković grał ze swoim rodakiem Viktorem Troickim. To był dość jednostronny pojedynek, więc Troicki w pewnym momencie poprosił o pomoc w grze chłopca od podawania piłek. Szybko okazało się, że chłopiec umie grać w tenisa.

Prognoza pogody na poniedziałek 15 czerwca

W będzie poniedziałek pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień od 20 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 24 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

"Mamy nadzieję, że już nigdy więcej nie będziemy rozdzieleni"

Po trzech miesiącach zamknięcia od 13 czerwca polskie granice z krajami Unii Europejskiej są już otwarte. To powód do radości przede wszystkim dla mieszkańców terenów przygranicznych. Wracają sąsiedzkie kontakty, wraca możliwość zakupów, podjęcia zagranicznych klientów czy wyjazdu do pracy.

Od poniedziałku sanatoria ponownie otwarte. Nowe wymagania dla pensjonariuszy

Od poniedziałku sanatoria w Polsce wznawiają działalność. W pierwszej kolejności będą przyjmowani pacjenci, którzy musieli w marcu przerwać turnus i pacjenci, którzy mieli rozpocząć leczenie uzdrowiskowe od 14 marca do 15 czerwca. Podstawowy warunek to ujemny wynik testu na koronawirusa. Obowiązuje także nowy reżim sanitarny.

"Nasze akcje muszą być akcjami sukcesu". GROM kończy 30 lat

Jednostka Wojskowa GROM świętuje 30-lecie istnienia. Polscy żołnierze z GROM byli tam, gdzie było najgoręcej. Pomagali, ratowali, zdobywali. W Haiti, Iraku, Afganistanie, krajach byłej Jugosławii. Stali się dumą Polski, jedną z najlepszych jednostek wojsk specjalnych na świecie.

Prognoza pogody na niedzielę 14 czerwca

W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 17 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 25 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie północno-wschodni. Ciśnienie waha się. W południe w Warszawie ciśnienie wyniesie 1000 hPa.

18 policjantów strzeże okolic domu Kaczyńskiego. "W związku z tymi napięciami, hejtami"

Nie tylko wynajęci ochroniarze, ale też 18 policjantów chroni okolic domu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Policjanci pracują na trzy zmiany. Jest czterech mundurowych i dwóch nieumundurowanych. Dziennikarze portalu tvn24 dotarli do rozkazu w tej sprawie. Opozycja pyta, dlaczego prezesa PiS chroni policja, a poseł PiS Bartłomiej Wróblewski mówi, że tak jest w związku z "napięciami i hejtami".

Rząd kupił respiratory. Ani sprzętu, ani dokumentów nie można zobaczyć

Od firmy powiązanej z człowiekiem znanym z handlu bronią Ministerstwo Zdrowia kupiło w kwietniu 1200 respiratorów. Do dziś otrzymało pięćdziesiąt, ale nie można ich zobaczyć, podobnie jak dokumentów zakupu. Posłowie opozycji usłyszeli, że pracownicy Ministerstwa Zdrowia trzymają je w domu. Transakcja pierwotnie opiewała na 200 milionów złotych.

Do kiedy zgłosić zamiar głosowania korespondencyjnego? Terminy i procedury

Coraz więcej Polaków chce wziąć udział w wyborach, ale część planuje urlopy i nie wie, jak to pogodzić. Żeby nie stracić okazji, trzeba działać z wyprzedzeniem. Do 26 czerwca możemy z urzędu gminy lub miasta odebrać zaświadczenia o prawie do głosowania. Do 16 czerwca - to już niedługo - trzeba zgłosić zamiar głosowania korespondencyjnego w kraju. Dla osób za granicą ten termin upływa 15 czerwca.