Prognoza pogody na piątek 23 grudnia

W piątek opady deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu, powodującego gołoledź, przechodzące od Pomorza w deszcz. Tylko na Podkarpaciu pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podlasiu do 5 stopni Celsjusza na Pomorzu. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach 30-50 km/h, zachodni. Na Bałtyku sztorm o sile 7 stopni w skali Beauforta.

Polska przyjęła ponad setkę repatriantów z Kazachstanu. Rząd „chce odwrócić niesprawiedliwość dziejową”

Grupa blisko 150 osób pochodzenia polskiego przyleciała z Kazachstanu – na wojskowym lotnisku w Warszawie powitał ich wicepremier Mateusz Morawiecki. Zapewnił przybyłych, że rząd „chce odwrócić niesprawiedliwość dziejową”. Teraz grupa trafi do ośrodka adaptacyjnego w Pułtusku – mogą tam mieszkać rok. Muszą także przejść program adaptacyjny, a dzieci zapisać do polskich szkół. Rząd pracuje nad nową ustawą o repatriacji – założenia przedstawi w styczniu.

Prognoza pogody na czwartek 22 grudnia

W czwartek rano na ogół pochmurno i mglisto, w ciągu dnia większe przejaśnienia i rozpogodzenia – tylko na Wybrzeżu i Pomorzu pochmurno, z niewielkimi opadami deszczu (do 2 mm). Temperatura maksymalna od 1 stopnia Celsjusza na Podlasiu, przez 4 stopnie Celsjusza w centrum kraju do 5 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, na Pomorzu okresami dość silny.

„Złapali nas za fraki”. Policyjna interwencja przed Sejmem

Protestowali pokojowo, grzejąc się przy koksownikach. W nocy przyszła policja, złapała za ręce i wyprowadziła, a niektórych wywlekła. Demonstrację „w obronie demokracji” policja zlikwidowała, wysyłając do 20-osobowej grupy osób trzy razy więcej policjantów.

Prognoza pogody na środę 21 grudnia

W środę na północnym wschodzie pochmurno i mglisto. Poza tym dość pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień od 2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podlasiu do 5 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

Protesty w wielu miastach Polski. „Nasze metody to zaprzeczenie dialogu”

Obiecywaliśmy wyborcom dialog, nasze metody to zaprzeczenie dialogu – mówi członek PiS-u Kazimierz Michał Ujazdowski. Opozycja nie przerywa okupacji sali plenarnej, z ulic nie znikają protesty. Nie tylko warszawskie ulice zapełniły się ludźmi – w wielu miastach także. Wychodzą protestować nie przedstawiciele elit, nie grupy nacisku i nie ubecy – tylko Polacy.

Czy dziennikarze wrócą do Sejmu? Redakcje spotkały się z marszałkiem Kuchcińskim

We wtorek o godzinie dziesiątej test politycznych intencji – marszałek Kuchciński ma wpuścić do budynku Sejmu dziennikarzy. Na razie marszałek Senatu z dziennikarzami negocjuje – twierdzi, że media mogą pracować na starych zasadach, do momentu ustalenia nowych. Ale gdy pada pytanie, kto chce zmian, żadna z 50 redakcji nie podnosi ręki. Bez odpowiedzi pozostaje także pytanie: czy dziennikarze wrócą do Sejmu?