Jak Polacy spędzają majówkę? Jedni stawiają na odpoczynek od zgiełku miasta, inni wybierają city break

Źródło:
Fakty po Południu TVN24
Jak Polacy spędzają majówkę? Jedni stawiają na odpoczynek od zgiełku miasta, inni wybierają city break
Jak Polacy spędzają majówkę? Jedni stawiają na odpoczynek od zgiełku miasta, inni wybierają city break
Stefania Kulik/Fakty po Południu TVN24
Jak Polacy spędzają majówkę? Jedni stawiają na odpoczynek od zgiełku miasta, inni wybierają city breakStefania Kulik/Fakty po Południu TVN24

Półmetek majówki - kto chciał, kto mógł - ten zafundował sobie przedwakacyjny urlop, bo wolnych dni się nazbierało. Słoneczna pogoda i wiosenna aura przyciągnęły tłumy do Zakopanego. Duże obłożenie jest także nad morzem, ale i w większych miastach nie brakuje atrakcji.

Majówka w Janowie Podlaskim to czas odcięcia się od codzienności. - Żeby odpocząć od tego zgiełku, codzienności i wielkich miast, to tutaj rzeczywiście można odpocząć. Jest cisza, spokój - mówi jedna z turystek odwiedzających Janów Podlaski.

W dodatku, stadnina oferuje specjalne rozrywki z okazji majówki. - Janów to przede wszystkim konie, dlatego tegoroczna majówka jest urozmaicona o różne atrakcje z udziałem koni, wśród których są przejażdżki bryczką, jazda konna oraz mamy zaplanowany pokaz koni - relacjonuje Weronika Sosnowska ze stadniny w Janowie Podlaskim.

ZOBACZ TEŻ: Majówka w Krakowie. Co robić w mieście podczas długiego weekendu?

Mikołajki z kolei to doskonałe miejsce do wypoczynku dla tych, co lubią żeglować. - Trzeba czerpać przyjemność ze wszystkiego: ze słoneczka, z wiatru, z wody. Cieszyć się rodzinką i nie myśleć o pracy - mówi jedna z turystek w Mikołajkach. Wielu turystów na długi weekend wybrało Zakopane. Słoneczna pogoda i wiosenna aura przyciągnęły tłumy. - Niesamowite. Rzadko się trafia taki weekend majowy, jak w tym roku. No przyjeżdżamy tu praktycznie co roku, ale ten rok jest naprawdę wyjątkowy. Cieplutko, fajnie i to jest nasza ulubiona trasa - mówi jeden z turystów w Zakopanem.

Prace w ogrodzie mogą prowadzić do kontuzji. Eksperci podpowiadają, co robić i czego unikać
Prace w ogrodzie mogą prowadzić do kontuzji. Eksperci podpowiadają, co robić i czego unikaćMarek Nowicki/Fakty TVN

Atrakcje w dużych miastach

Turyści zdecydowanie stawiają na aktywny wypoczynek. Podejmują wyzwania zarówno ci starsi, jak i najmłodsi. Nad morzem jest nieco spokojnej, choć turyści plany też mają ambitne. - Dzisiaj turystycznie pozwiedzamy tutaj okolice Gdyni. Wybieramy się jeszcze do Gdańska - mówi jedna z turystek w Trójmieście. - A na zakończenie do Michalinek - dodaje jej koleżanka.

CZYTAJ TAKŻE: Majówkowe atrakcje w stolicy Coraz bardziej popularne stają się tak zwane city breaki. Przy okazji majówki, Wrocław wybrało wielu turystów. - Szukaliśmy jakiejś ciekawej alternatywny dla siedzenia w domu i pomyśleliśmy, że mamy niedaleko z Leszna, to przyjechaliśmy poszukać krasnali - mówi jeden z turystów we Wrocławiu.

- Jest mega ładnie, żeby chodzić po mieście, więc jak ktoś lubi naukę to jest Hydropolis - muzeum o wodzie - jest zoo, które jest bardzo oblegane, zwłaszcza Afrykarium, więc mogą być kolejki bardzo długie, można staż z godzinę w kolejce może, ale to znaczy, że ludzie jednak faktycznie spędzają czas w mieście na majówce - komentuje jeden z rozmówców we Wrocławiu.

Atrakcji jest naprawdę dużo. Sam spacer po Wrocławiu, potrafi zachwycić turystów. - Piękna zabudowa, także naprawdę robi wrażenie - przyznaje jedna z kobiet.

Ci co nie wyjechali, zapewniają, że też się w swoich miastach nie nudzą. Spacery, pikniki, jazda na rowerze, pomysłów na spędzenie wolnego czasu, tym bardziej w słoneczną pogodę, jest naprawdę sporo. - Przede wszystkim pogoda dopisuje w tę majówkę, więc aktywność na świeżym powietrzu z dziećmi. Rowery, spacery z psem, grill - komentuje inna rozmówczyni.

Autorka/Autor:

Źródło: Fakty po Południu TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Zniesienie karania za pomoc w aborcji, a potem legalna aborcja do 12. tygodnia, składka zdrowotna dla przedsiębiorców, kredyty mieszkaniowe i związki partnerskie. Wielu wyborców Koalicji 15 października czeka na realizację obietnic, ale prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz mówi, że nie warto tracić wyborców po to, żeby utrzymywać koalicję.

Kolejne sprawy dzielą koalicję. "Takie szarpanie publiczne nie jest czymś, czego oczekują wyborcy"

Kolejne sprawy dzielą koalicję. "Takie szarpanie publiczne nie jest czymś, czego oczekują wyborcy"

Źródło:
Fakty TVN

Benjamin Netanjahu 24 lipca wygłosi przemówienie przed połączonymi izbami amerykańskiego Kongresu. Nie padną w nim jednak słowa, na które czeka tak wielu jego rodaków. Nie będzie mógł powiedzieć, że porwani przez Hamas zakładnicy zostali uwolnieni. Dramat nie polega nawet na tym, że cierpią w niewoli. Oni umierają. Zginął także Polak Alex Dancyg. Jego 18-letnia wnuczka ma pretensje do izraelskiego rządu. Nie ona jedna.

Kolejni zakładnicy Hamasu umierają w niewoli. "Niech teraz Netanjahu spojrzy mi prosto w oczy"

Kolejni zakładnicy Hamasu umierają w niewoli. "Niech teraz Netanjahu spojrzy mi prosto w oczy"

Źródło:
Fakty TVN

Ponad 7 tysięcy kierujących po alkoholu - to bilans policyjnych kontroli tylko w lipcu. Kierujących pod wpływem nie odstrasza nawet możliwość konfiskaty samochodu. We wtorek rząd miał zająć się ewentualnymi zmianami w przepisach dotyczących odbierania pojazdów pijanym kierującym, ale dyskusję odroczono co najmniej do końca wakacji. Premier zlecił przygotowanie raportu na temat skutków obowiązujących przepisów.

Plaga pijanych kierowców. Nie odstrasza ich nawet groźba konfiskaty samochodu

Plaga pijanych kierowców. Nie odstrasza ich nawet groźba konfiskaty samochodu

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Groźna bakteria New Delhi została wykryta w poznańskim szpitalu. Jej obecność zdiagnozowano u 11 pacjentów. Sanepid i szpital uspokajają - sytuacja jest opanowana, a chorzy są izolowani.

W Poznaniu wykryto przypadki zakażenia groźną superbakterią New Delhi. Co o niej wiemy?

W Poznaniu wykryto przypadki zakażenia groźną superbakterią New Delhi. Co o niej wiemy?

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

W Sejmie przepadł pierwszy z projektów aborcyjnych. Ministra do spraw równości Katarzyna Kotula mówiła w "Faktach po Faktach", że trzeba teraz "mierzyć siły na zamiary i wiedzieć, co jest możliwe, a co nie". - Dzisiaj jeszcze sięgnęłam do umowy koalicyjnej, bo tą umową niektórzy politycy wewnątrz koalicji 15 października się zasłaniają, a tam mamy jasno zapisane, że kobiety mają prawo decydować - dodała.

Kotula o projektach aborcyjnych: trzeba mierzyć siły na zamiary i wiedzieć, co jest możliwe

Kotula o projektach aborcyjnych: trzeba mierzyć siły na zamiary i wiedzieć, co jest możliwe

Źródło:
TVN24

- Pan prezydent nie był o tym poinformowany ani nikt z Kancelarii Prezydenta. To są decyzje ambasadora Marka Magierowskiego - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 Marcin Mastalerek, szef gabinetu prezydenta. Odniósł się w ten sposób do żądania, jakie ambasador w USA postawił w związku z tym, że MSZ wzywa go do kraju.

Sprawa "rekompensaty" Magierowskiego. Mastalerek: prezydent nie był o tym poinformowany

Sprawa "rekompensaty" Magierowskiego. Mastalerek: prezydent nie był o tym poinformowany

Źródło:
TVN24

W piątek w stolicy Francji na Sekwanie odbędzie się ceremonia otwarcia igrzysk olimpijskich. Szczegóły uroczystości nie są znane, a organizatorzy utrzymują wszystko w tajemnicy. Także to, jaka artystka wystąpi podczas ceremonii. Pojawiają się jednak spekulacje, że może to być Celine Dion. Kanadyjska piosenkarka o francuskich korzeniach kilka lat temu zniknęła ze sceny ze względów zdrowotnych.

Celine Dion wystąpi na otwarciu igrzysk w Paryżu? Wiele na to wskazuje

Celine Dion wystąpi na otwarciu igrzysk w Paryżu? Wiele na to wskazuje

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Niezależnie od tego, jak oceniać dorobek czy kompetencje Kamali Harris, nie da się jej zarzucić podeszłego wieku. Ta linia narracji Trumpa z okresu późnej kampanii Bidena straciła rację bytu. Jest wręcz ryzyko, że teraz to podeszły wiek Trumpa będzie dla niego obciążeniem. Dodatkowo Kamala Harris, która przez większość kariery była prokuratorem, będzie cały czas podbijać wątek problemów prawnych kandydata republikanów.

Demokraci resetują swoją kampanię. Jaką strategię przyjmą teraz republikanie?

Demokraci resetują swoją kampanię. Jaką strategię przyjmą teraz republikanie?

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS