Fakty po Faktach

Data wyborów i interwencja rodziców w sprawie posyłania do szkół sześciolatków były m.in. tematami "Faktów po Faktach". Gośćmi Piotra Marciniaka byli Bartosz Arłukowicz i Adam Hofman oraz Roman Giertych i Andrzej Celiński.

Fakty po Faktach

Gośćmi pierwszej części "Faktów po Faktach" byli były marszałek Sejmu Marek Jurek z Prawicy RP oraz Włodzimierz Czarzasty ze stowarzyszenia Ordynacka. W drugiej części programu Piotr Marciniak rozmawiał z prawnikiem prof. Piotrem Kruszyńskim i dziennikarzem Jackiem Mojkowskim.

Fakty po Faktach

O tym, co daje Polsce członkostwo w Unii Europejskiej oraz o polskiej prezydencji mówili w "Faktach po Faktach" Danuta Huebner, posłanka do Parlamentu Europejskiego, była Komisarz Unii Europejskiej ds. Polityki Regionalnej, a także dziennikarka Monika Richardson i Krzysztof Bosak z Fundacji Republikańskiej.

Fakty po Faktach

Gośćmi pierwszej części "Faktów po Faktach" byli doradca prezydenta prof. Tomasz Nałęcz oraz b. wicepremier i minister edukacji Roman Giertych. W drugiej części programu Justyna Pochanke rozmawiała z psychologiem społecznym Jackiem Santorskim.

Fakty po Faktach

29.06 | Co zawiera "Biała księga" i ile ma wspólnego z rzeczywistością rozmawiali goście "Faktów po Faktach". Justyna Pochanke gościła w studiu Andrzeja Celińskiego, Witolda Waszczykowskiego i Tomasza Hypkiego. (TVN24)

Fakty po Faktach

W "Faktach po Faktach" o polityce i roli Polski na arenie międzynarodowej z byłym prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim rozmawiała Justyna Pochanke.

Fakty po Faktach

Między innymi o znaczeniu greckich problemów finansowych dla Polski w "Faktach po Faktach" Justyna Pochanke rozmawiała z prezesem Narodowego Banku Polskiego Markiem Belką.

W rękach premiera

Raport w sprawie katastrofę prezydenckiego tupolewa na biurku premiera. Raport komisji kierowanej przez ministra Jerzego Millera, badającej tragedię na lotnisku w Smoleńsku jest już w rękach Donalda Tuska.

Ry(d)zykowna gra

Pismo w Watykanie, burza w Polsce. Rzecznik Stolicy Apostolskiej nieoficjalnie, ale wyraźnie daje do zrozumienia, że nie będzie oficjalnej reakcji na skargę Polski po brukselskich tyradach szefa Radia Maryja. Watykańska dyplomacja reagować nie chce, w kraju za to komentarze ostre. I to zarówno wobec tego, co powiedział ojciec Tadeusz Rydzyk, jak i w sprawie tego, co potem zrobił polski rząd.

Śmiertelne starcie

Śmiertelny weekend na drogach zebrał także ofiary wśród motocyklistów. Dramatyczny wypadek, w którym stracił życie policjant, zdarzył się w Pile. Jadący motocyklem funkcjonariusz został zepchnięty na pobocze przez opla, uderzył w krawężnik potem w latarnie i mimo akcji ratunkowej zmarł w szpitalu. W "Faktach" o walce o przeżycie jaką na polskich drogach toczą kierowcy jedno i dwuśladów.

Strach przed porwaniem

Brawurowe zatrzymanie pięciorga porywaczy. Mieli na koncie co najmniej jedną ofiarę, za którą zdążyli dostać okup i właśnie szykowali się do kolejnej akcji. Wpadli w ręce antyterrorystów, podobnie jak gang z Krakowa, który porwał i przetrzymywał 15-letnią córkę jednego z tamtejszych biznesmenów. Na szczęście wszyscy są już za kratami, ale policjanci ostrzegają, że liczba porwań znowu wzrasta.

Za pięć 12

To będą protesty, jakich Unia jeszcze nie widziała - tak mówią "Faktom" szefowie największych greckich związków zawodowych na dzień przed strajkiem generalnym w tym kraju i na dwa dni przed kluczowym głosowaniem nad programem cięć budżetowych. Debata w parlamencie zaczyna się już dziś.

Pierwsza dama

Błyskotliwa, charyzmatyczna, matka piątki dzieci - w ciągu zaledwie dwóch tygodni zawładnęła sercami amerykańskich republikańskich wyborców. Michele Bachmann ogłosiła oficjalnie, że z Kongresu chce się przenieść do Białego Domu. Zamierza się ubiegać o prezydencką nominację Republikanów i w przyszłym roku zmierzyć się z Barackiem Obama.

Kręci się

Teraz - uwaga! - akcja strażników w obiektywie kamery. Rybnicka straż miejska zdecydowała, że interwencje będzie rejestrowała miniaturowymi kamerami. Efekt: brak skarg i pełna jasność kto, gdzie, kiedy i z jakiego powodu stanął oko w oko ze strażnikiem. Śladem Rybnika poszły Łeba i Brzeg. Być może już wkrótce wzorem amerykańskich stróżów prawa będziemy mogli oglądać najciekawsze akcje w odcinkach telewizyjnego serialu.

Wysokie loty

Wysokie loty premiera Pawlaka. Lider PSL-u wystartował z kampanią na naprawdę wysokim pułapie: wyborcza reklamówka pokazuje podniebne ewolucje na paralotni. Zatrwożeni wyborcy ludowców na koniec filmu oddychają z ulgą, bo lądowanie przebiega całkiem miękko. Loża szyderców zaraz po premierze spotu ruszyła do akcji, ale fachowcy mówią: ostrożnie, ostrożnie z tą krytyką, bo to całkiem nowa oferta dla całkiem nowej polskiej wsi.

Fakty po Faktach

Goście pierwszej części Faktów po Faktach, posłowie Joanna Mucha (PO), Jacek Sasin (PiS) i Paweł Poncyljusz (PJN), spierali się o reakcję rządu na wypowiedź o. Rydzyka na temat braku demokracji w Polsce, wygłoszoną w Parlamencie Europejskim. W drugiej części programu prof. Jadwiga Staniszkis mówiła o jej wrażeniach po konwencji krajowej PSL i jej propozycjach dla partii ludowców na przyszłość.

Pokaz siły

Wyglądało to na manewry wielkiej morskiej potęgi, którą w zgodnej opinii nie jesteśmy. Ale pierwsza od 41 lat parada morska była dość efektowna, zarówno na wodzie jak i na niebie. Były niszczyciele, trałowce, okręty podwodne, rakietowe i wiele, wiele innych. Samoloty i śmigłowce też były.

PSL na emeryturze

Do tej pory to PSL stało na straży systemu. Teraz ludowcy sami proponują likwidację KRUS. Ma być jak w Kanadzie czy Szwecji. Zamiast "Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego" ma być "Kasa Ryczałtowego Ubezpieczenia Społecznego" - to podobno tańsze dla państwa i wygodniejsze dla potencjalnych emerytów, no i jeszcze jedna nowość - to rozwiązanie już nie tylko dla rolników, ale dla wszystkich samozatrudnionych. Premier Tusk już pomysł zna i podobno jest na "tak".

Weekend pełen ofiar

"Weekend bez ofiar" bez ofiar był tylko z nazwy. Tylko w dwóch wypadkach zginęło dziś w nocy jedenaście osób. W obu doszło do czołowego zderzenia dwóch aut. W jednym zginęło sześć, a w drugim pięć osób. Weekend był wyjątkowo długi i wyjątkowo wielu Polaków pojechało wypoczywać. Policja i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych przestrzegały, organizowały pokazy i ćwiczenia. Wszystko po to, by ofiar było mniej. Według pierwszego podsumowania zginęło 60 osób - dużo więcej niż rok temu.

Zrobieni na szaro

Nareszcie mogą odetchnąć z ulgą, mogą wyjrzeć przez okno i zobaczyć podwórko czy ulicę, a nie reklamę. Niestety nie wszyscy. Są nowe przepisy, koniec z wielkimi banerami reklamowymi zasłaniającymi ludziom okno na świat. Kto się nie zastosuje, ten będzie płacił nawet 50 tysięcy złotych kary. Niestety sprytni właściciele kamienic już znaleźli sposoby na obejście nowych przepisów.

Zarzucanie sieci

Teraz internet i polityka, czyli opozycjoniści i służby mają głos, bo w sieci można wszystko. I namówić na wiec i wywołać skandal. Wiedzą to w Rosji i na Białorusi, gdzie z jednej strony internet to jedyne medium poza kontrolą i cenzurą, a z drugiej pole rozgrywek politycznych. Kto z kim walczy i czy tylko słowem.

Jedzenie od kuchni

Kurczak udający cielęcinę to tylko niewielkie przewinienie. Są też grzechy wagi ciężkiej. Kontrolerzy sprawdzili uliczne bary. Karali za brud i za to, że produktów nie trzyma się w lodówkach. Kontrole są niezbędne przed wakacjami by przypomnieć właścicielom, że pieniądze to nie wszystko, a klientom, że czasami lepiej nie jeść za wszelką cenę.

1930 - 2011

Polska wiele mu zawdzięcza, był oddany ojczyźnie i szanowany w Europie. Zmarł Jan Kułakowski - pierwszy negocjator członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Był także ambasadorem Polski przy UE. Jako nastolatek walczył w Powstaniu Warszawskim. Miał 81 lat.

Fakty po Faktach

Waldemar Pawlak o wyborczych nadziejach i Marek Kondrat o kulturze picia wina rozmawiali dziś z Anitą Werner w "Faktach po Faktach".

Fakty po Faktach

O procesie z Jarosławem Kaczyńskim z Grzegorzem Kajdanowiczem rozmawiał w "Faktach po Faktach" Janusz Kaczmarek. Z kolei o politycznych gwiazdach i transferach mówili Dariusz Rosati i Władysław Kozakiewicz.

Fakty po Faktach

Gośćmi pierwszej części "Faktów po Faktach" w TVN24 byli wicepremier Roman Giertych oraz wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich z SLD. W drugiej części programu Piotr Marciniak rozmawiał z żeglarzem kpt. Krzysztofem Baranowskim.

Fakty po Faktach

Gościem pierwszej części "Faktów po Faktach" był b. minister spraw zagranicznych, prof. Andrzej Olechowski. W drugiej części Grzegorz Kajdanowicz rozmawiał z ekonomistą Ryszardem Petru i redaktorem naczelnym tygodnika "Forum" Jackiem Mojkowskim.

Fakty po Faktach

Gośćmi pierwszej części "Faktów po Faktach" w TVN24 byli były wiceminister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski oraz poseł Andrzej Celiński. W drugiej części program z Grzegorzem Kajdanowiczem rozmawiała Katarzyna Piekarska.

Fakty po Faktach

Język polskich polityków był jednym z tematów "Faktów po Faktach". Gośćmi Kamila Durczoka byli Joachim Brudziński, Małgorzata Kidawa - Błońska oraz prof. Piotr Kruszyński i prof. Radosław Markowski.

Fakty po Faktach

Gośćmi Beaty Tadli w "Faktach po Faktach" w TVN24 byli pilot Dariusz Szpineta, dziennikarze Krzysztof Zalewski ("Lotnictwo") i Tomasz Hypki ("Skrzydlata Polska") oraz poseł PO Jerzy Fedorowicz.