Miało nie być podwyżek, nie będzie rekompensat. Za prąd zapłacimy więcej?

Nie będzie powszechnych rekompensat za rosnące ceny prądu, chociaż wicepremier Jacek Sasin zapowiadał, że za prąd więcej nie zapłacimy. Jesteśmy też jednymi z tych, którzy za prąd w Europie płacą najwięcej. Obecnie Ministerstwo Klimatu i Środowiska pracuje nad dodatkami dla tych, którym grozi "ubóstwo energetyczne". Pewne jest tylko to, że Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził już podwyżki cen prądu.

W wielu miejscach w kraju protestowali taksówkarze

W wielu miejscach w kraju, także przed Ministerstwem Rozwoju, protestowali taksówkarze. Według nich - pomoc, jaką otrzymują od rządu, jest niewystarczająca. Zwolnienie z ZUS za listopad to niewiele zważywszy na fakt, że - jak przekonują - ich dochody spadły nawet o 80 procent.

Prognoza pogody na środę 16 grudnia

Zachmurzenie będzie duże z nielicznym przejaśnieniami. Wystąpią przelotne opady deszczu. Będzie ślisko. Temperatura wyniesie od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie do 7 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, z zachodu. Ciśnienie rośnie.

Kolegium Elektorów wybiera prezydenta Stanów Zjednoczonych

W Ameryce jest już o krok od wyboru prezydenta. Kolegium Elektorów decyduje, który z kandydatów obejmie najwyższy urząd w państwie. Choć ostatnie tygodnie minęły za oceanem pod znakiem sądowych batalii Donalda Trumpa i wypierania przez niego wyborczej porażki, jego rywal Joe Biden jest pewien wygranej. Zaprzysiężenie nowego szefa państwa ma odbyć się 20 stycznia.

"Czułem się, jakbym stracił trzech synów". Dowódca saperów o wydarzeniach w Kuźni Raciborskiej

8 października 2019 roku w lesie w Kuźni Raciborskiej sześciu saperów usuwało pięć pocisków artyleryjskich. W czasie ich akcji doszło do wybuchu. Dwóch żołnierzy zginęło na miejscu, trzeci zmarł kilka dni później w szpitalu. Po ponad roku od zdarzenia starszy chorąży sztabowy Tomasz Znojkiewicz z 6. batalionu powietrznodesantowego w Gliwicach w rozmowie z reporterką TVN24 Małgorzatą Marczok dla portalu tvn24.pl wrócił do tej tragedii. Opowiedział o zmarłych kolegach, trudnej rekonwalescencji i o drugiej szansie, jaką dostał od życia.

Czarnobyl na liście UNESCO? Opinie są podzielone

Ukraiński minister kultury uważa, że już najwyższy czas, aby Czarnobyl znalazł się na liście UNESCO. Wymarłe miasto i straszący reaktor miałyby być turystyczną marką. Mogłyby też przypominać, żeby nie popełniać drugi raz tych samych błędów. Czy to w ogóle możliwe?

Prognoza pogody na wtorek 15 grudnia

We wtorek w kraju będzie pochmurno, ale wystąpią przejaśnienia. Na wybrzeżu niewykluczony jest słaby deszcz. Temperatura wyniesie od 2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 7 stopni Celsjusza na południowym zachodzie. Wiatr południowo-wschodni, słaby i umiarkowany.

Prognoza pogody na poniedziałek 14 grudnia

W poniedziałek pochmurno z niewielkimi przejaśnieniami. Lokalnie na wschodzie niewykluczony słaby śnieg lub mżawka. Temperatura maksymalna od 0 w skali Celsjusza na Suwalszczyźnie do 6 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr z kierunków południowych, słaby i umiarkowany.

Prezydent Duda namawia do szczepień. "Najszybciej, jak to tylko będzie możliwe"

Prezydent Andrzej Duda rozmawiał o szczepionkach z ekspertami. Podkreślił, że nie jest i nigdy nie był antyszczepionkowcem, a po rozmowie namawiał do szczepień przeciw COVID-19.. Rząd szacuje, że w przyszłym roku w Polsce będzie można wykonywać około 3,5 miliona szczepień na COVID-19 miesięcznie. Najpierw zaszczepieni zostaną pracownicy medyczni.

Zjednoczona Prawica podzielona w sprawie porozumienia budżetowego

W rządzie zostaniemy, ale będziemy przeciwdziałać następstwom decyzji, które zapadły - tak w sobotę Zbigniew Ziobro mówił o ustaleniach w Brukseli. Po szczycie jest jeszcze ciekawiej niż przed. Premier chwali się sukcesem, a prezes z kolei mówi o szabli, której będzie mógł użyć.

"Nic nie jesteśmy w stanie zrobić. Najgorsza jest ta bezradność"

W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci kolejnych 502 osób zakażonych koronawirusem. - Nic nie jesteśmy w stanie zrobić. Najgorsza jest ta bezradność - mówi o walce o życie pacjentów z COVID-19 jeden z lekarzy. Ale to tylko jedna strona epidemii w Polsce. Tylko w pierwszym tygodniu grudnia w Polsce zmarło aż 12 714 osób. To ponad cztery i pół tysiąca więcej niż w tym samym czasie rok, dwa i trzy lata temu.

Policja spisuje uczestników kolejnych demonstracji

Policja podjęła czynności w sprawie "Dziadów" wystawionych w oknach bloku przy ulicy Mickiewicza w Warszawie, a także wobec osób, które z koksownikiem i w mundurach milicjantów w pobliżu domu prezesa PiS zainscenizowały jego internowanie. W rzeczywistości Jarosław Kaczyński nie został internowany w dniu wprowadzenia stanu wojennego, ale performerzy zostali spisani. Ta sama grupa performerów miała do czynienia z policją parę dni dni wcześniej, kiedy chcieli rozwinąć flagę Unii Europejskiej na placu Piłsudskiego.

Weekend Cudów u 14 tysięcy rodzin. "Zobaczyliśmy ogrom solidarności społecznej"

Pani Ewa z Katowic po raz pierwszy w życiu w swoim mieszkaniu będzie miała ciepłą wodę, pani Basia dostanie drugie krzesło, żeby mogła jeść przy stole posiłki z córką - to są cudy, które w ten weekend wydarzyły się dzięki Szlachetnej Paczce. - Nasza paczka skupia się na tym, żeby dawać wędkę, a nie rybę. Jest to mądra pomoc, która powinna przynosić w przyszłości jakieś rezultaty - mówi o akcji jedna z wolontariuszek.

Prognoza pogody na niedzielę 13 grudnia

W niedzielę zachmurzenie duże z nielicznym przejaśnieniami. Na wschodzie i północy kraje słabe opady śniegu. Ślisko. Temperatura maksymalna od -1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie do 5 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami silniejszy, południowo-wschodni.

"Wielka szansa". Ile pieniędzy może otrzymać Polska z unijnego budżetu i funduszu odbudowy?

Ponad 770 miliardów złotych łącznie przez siedem lat - taki zastrzyk pieniędzy mógłby ominąć Polskę, gdyby rząd zdecydował się na zawetowanie unijnego budżetu. Jednak dzięki wypracowanemu porozumieniu w Brukseli środki trafią do Polski. Dlatego warto podkreślić, jak bardzo unijne fundusze są potrzebne, bo także za tymi pieniędzmi skryją się konkretne historie ludzi - przedsiębiorców, rolników, czy zwykłych pracowników.

Komentarze po kompromisie w sprawie budżetu UE. Padło określenie "głupiszon"

Zbigniew Ziobro kompromis osiągnięty przez Polskę i Węgry w sprawie mechanizmu praworządności nazywa "błędem". O "miękiszonie" już po szczycie nie wspominał, za to Włodzimierz Czarzasty nazwał Zbigniewa Ziobrę "głupiszonem". - Pytanie, czy chcemy być w takim rządzie, ale niektórzy stawiają też pytanie, co jest alternatywą dla takiego rządu - tak nastroje w Solidarnej Polsce opisał wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.