Najnowsze

Najnowsze

Premier mówi o stabilizacji, lekarze o "iluzji poprawy"

24051 nowych zakażeń koronawirusem odnotowało w piątek Ministerstwo Zdrowia. Premier Mateusz Morawiecki uspokaja, że ponieważ liczba nowych zakażeń nie rośnie z dnia na dzień, to nie ma teraz potrzeby wprowadzenia pełnego lockdownu. Szpitale wciąż są jednak przepełnione i brakuje im butli tlenowych. Premier rozmawiał w piątek z przedstawicielami firmy Pfizer o zakupie szczepionki na COVID-19.

"Patrioci" czy "zadymiarze"? Dwugłos w PiS po marszu narodowców

Antoni Macierewicz mówi, że tegoroczny Marsz Niepodległości był "wspaniały" i pełen patriotów, a poseł PiS Bolesław Piecha twierdzi, że to byli "zadymiarze". Policja zatrzymała wiele osób podczas marszu, głównie osoby związane ze środowiskami pseudokibiców. Konfederacja domaga się dymisji wicepremiera do spraw bezpieczeństwa narodowego Jarosława Kaczyńskiego.

Kontrowersyjne zatrzymanie starszej kobiety "za naruszenie nietykalności policjanta"

Działaczka inicjatywy Polskie Babcie Katarzyna Augustynek została zatrzymana przez policję w okolicy Placu Piłsudskiego, gdzie odbywały się obchody miesięcznicy smoleńskiej z udziałem między innymi premiera Mateusza Morawieckiego i wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego. Według policji takie działanie funkcjonariuszy było konieczne, bo kobieta nie miała dokumentów, odmówiła podania swoich danych, była też agresywna. Usłyszała zarzut naruszenia nietykalności policjanta.

Prognoza pogody na sobotę 14 listopada

W sobotę będzie przeważnie pochmurno. Na Pomorzu deszcz do 3 mm. Temperatura maksymalna od 7 stopni Celsjusza na Podlasiu do 14 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

Z SOR-u została odesłana do domu, dwa dni później zmarła. Rodzina chce, by sprawę wyjaśniła prokuratura

48-letnia kobieta z silnym bólem w klatce piersiowej trafiła na SOR do szpital w Piotrkowie Trybunalskim. Po badaniach została odesłana do domu. Dwa dni później zmarła. Szpital przekonuje, że nie było wskazań do natychmiastowej hospitalizacji i rzeczywiście - zanim kobieta miała trafić na oddział - została skierowana na test na COVID-19. Narodowy Fundusz Zdrowia sprawdza, czy rzeczywiście nie popełniono błędu. Pani Ewa była pielęgniarką. Jej rodzina chce, żeby sprawę wyjaśniła prokuratura.

Kontrowersje wokół zatrzymania współzałożycielki inicjatywy Polskie Babcie

Została otoczona przez grupę policjantów, po czym siłą - za ręce i nogi - umieszczona w radiowozie. Przesłuchiwana była przez kilka godzin. Padł zarzut naruszenia nietykalności funkcjonariusza, którego miała uderzyć torebką. Pojawiają się pytania w sprawie zatrzymania emerytki Katarzyny Augustynek - współzałożycielki inicjatywy Polskie Babcie.

24051 nowych zakażeń SARS-CoV-2. Lekarze nie podzielają optymizmu premiera

Nie musimy wprowadzać narodowej kwarantanny, liczba zakażeń spada - ogłasza premier w czwartek. W piątek ministerstwo poinformowało o kolejnym wzroście. Potwierdzono 24 051 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. 419 osób zmarło. - Stabilizacja to iluzja poprawy - komentuje dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych.

"Państwo nie może być bezbronne wobec bandyterki"

Regularna bitwa w sercu miasta. Huk petard, kłęby dymu i chuligani atakujący funkcjonariuszy. Policja publikuje kolejne nagrania z zajść podczas Marszu Niepodległości w Warszawie. W tym zdjęcia konkretnych osób, które mogą mieć związek z podpaleniem mieszkania, i które uczestniczyły w starciach z służbami porządkowymi. Trwają poszukiwania sprawców i poszukiwania winnych. Opozycja domaga się rozliczeń - także tych politycznych.

"My musimy przemyśleć ten świat na nowo"

Świat cały czas zmaga się z pandemią. W wielu krajach wróciły obostrzenia. Jak wygląda pandemiczna rzeczywistość na świecie? - W mieście Guiyang życie wygląda całkowicie normalnie - powiedziała w "Faktach o Świecie" TVN24 BiS Patrycja Lote, Polka mieszkająca w Chinach. - My musimy przemyśleć ten świat na nowo - uważa profesor Bogdan Góralczyk z UW. - Nie wiemy w jaki sposób nasze organizmy zachowają się po przejściu zakażenia wirusem - zauważył profesor Krzysztof Pyrć z Małopolskiego Centrum Biotechnologii, Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ignacy Morawski, ekonomista z dziennika "Puls Biznesu" ocenił jednak, że szczepionka jest "szansą na powrót do normalności".

"Wspaniały marsz"? Politycy o wydarzeniach w Warszawie

"To był wspaniały marsz" - mówi wiceprezes PiS Antoni Macierewicz. Jednocześnie dodaje, że trzeba wyjaśnić dlaczego policja strzelała do ludzi. To nie jedyny polityk obozu władzy, który dziś czegoś nie rozumie. Choć wcześniej prezes Prawa i Sprawiedliwości szedł w marszu na czele, prezydent na marszu przemawiał, a minister od policji nie dostrzegał rasistowskich haseł.

"Nic nadzwyczajnego się nie dzieje". Rząd odrzuca pomoc, samorząd o nią prosi

Jeżeli nowych zakażeń będzie przybywać w takim tempie, to w ciągu czterech miesięcy zachoruje 16 milionów ludzi, a to jest już prawie połowa społeczeństwa - mówi profesor Andrzej Horban, który jest doradcą premiera do spraw epidemii. Tymczasem lekarze wciąż alarmują o brakach w szpitalach. Marszałek województwa lubuskiego napisała list do niemieckich przedstawicieli z prośbą o wsparcie w walce z koronawirusem. Innego zdania jest wojewoda lubuski, który twierdzi, że skierowana prośba o pomoc była niepotrzebna.

Prognoza pogody na piątek 13 listopada

W sobotę na północy kraju miejscami wystąpią słabe opady deszczu i mżawki. Poza tym w pozostałych regionach będzie pochmurno z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna wyniesie w dzień od 6 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 11 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

"Jest sporo momentów, kiedy każdy z nas czuje, że ma dość"

Lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni to osoby, z którymi spotykamy najczęściej w momentach naszej choroby. Nie myślimy wtedy o tym, że ci którzy niosą nam pomoc, sami też czasem mogą jej potrzebować. Z jaką codziennością mierzą się medycy? Anna Maria Kowalewska rozmawia z pediatrą dr Marią Kłosińską.

Prezydent apeluje do ozdrowieńców o oddawanie osocza

Centra krwiodawstwa i medycy apelują do osób o oddawanie krwi, a także zwracają się do ozdrowieńców o oddawanie osocza. Do tego apelu dołącza prezydent. Andrzej Duda w swoim orędziu z okazji Dnia Niepodległości prosi ozdrowieńców od oddawanie tego bezcennego lekarstwa i sam deklaruje, że oda swoje. Przeciwciała osób, które pokonały koronawirusa, to jedna z metod walki z COVID-19.