Najnowsze

Najnowsze

Biskup kaliski miał trafić do szpitala z ponad trzema promilami alkoholu we krwi

Biskup Edward Janiak znów w roli głównej. Hierarcha na początku czerwca trafił do szpitala. Jak podaje "Gazeta Wyborcza" powodem hospitalizacji biskupa kaliskiego miało być 3,44 promila alkoholu we krwi, a nie udar. Jednocześnie pojawia się pytanie, co dalej z historią opisaną w filmie "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich. Kościelne śledztwo w sprawie tuszowania przez biskupa Janiaka pedofilii wśród księży - to jedno. Oficjalna skarga na biskupa, złożona przez rektora seminarium duchownego - to drugie.

Prognoza pogody na czwartek 25 czerwca

W czwartek od Zatoki Gdańskiej po Mazury, Suwalszczyznę i Podlasie będzie pogodnie. W pozostałej części kraju wystąpią przelotne opady deszczu i burze z gradem. Temperatura maksymalna maks w dzień od 24 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 28 stopni Celsjusza na Mazurach i Suwalszczyźnie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni w porywach burzowych do 90 km/h.

Połowa wsi w kwarantannie, bo u sprzedawcy w sklepie wykryto koronawirusa. Najnowsze informacje o COVID-19

W środę Ministerstwo Zdrowia odnotowało 294 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce. 21 kolejnych zakażonych osób zmarło. W Rewalu cały ośrodek znalazł się w kwarantannie, bo dwóch turystów jest zakażonych. W żłobku w Rybniku była opiekunka z koronawirusem. W Psarach u sprzedawcy lokalnego sklepu zdiagnozowano COVID-19, więc połowa wsi została objęta kwarantanną. W szpitalu w Grębaninie na oddziale rehabilitacyjnym pacjentkę "coś drapało w gardle". Okazało się, że jest zakażona koronawirusem.

Biskup kaliski Edward Janiak miał trafić do szpitala w stanie upojenia alkoholowego

3,44 promila alkoholu we krwi, a nie udar, miało być powodem krótkiej hospitalizacji biskupa kaliskiego Edwarda Janiaka, jak podaje "Gazeta Wyborcza". Hierarcha trafił do szpitala 2 czerwca późnym wieczorem po tym, jak stwierdzono, że ma problemy z wysławianiem się i był z nim ograniczony kontakt. Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik oświadczył, że jeśli ta informacja się potwierdzi, to opisana sytuacja nie powinna była się wydarzyć. Biskup Janiak to bohater filmu "Zabawa w chowanego" braci Sekielskich. Autorzy filmu ujawnili, że miał kryć przestępstwa seksualne podległego mu księdza z Pleszewa.

Kontrola poselska w kancelarii premiera. Opozycja obawia się niszczenia dowodów w sprawie wyborów 10 maja

Poczta Polska otrzymała pismo z kancelarii premiera, że Mateusz Morawiecki chce anulować swoją decyzję o przygotowaniu wyborów 10 maja. - Jest to ewidentne zacieranie śladów - twierdzi poseł PO Marcin Kierwiński. Posłowie Koalicji Obywatelskiej rozpoczęli kontrolę poselską w kancelarii premiera. Żądają dostępu do wszystkich dokumentów związanych z przygotowaniami do "wyborów korespondencyjnych", które miały się odbyć 10 maja, i zabezpieczenia pakietów wyborczych w magazynie Poczty Polskiej. Jest też kwestia worków, za które Poczta Polska zapłaciła 117 złotych za sztukę.

Respiratorów nie ma, części pieniędzy wciąż nie zwrócono. Resort tłumaczy

Kolejne poselskie kontrole, kolejne pytania. Jak twierdzą posłowie Koalicji Obywatelskiej, zamówionych przez Ministerstwo Zdrowia respiratorów nie ma w szpitalach, pieniędzy też nie. "Gazeta Wyborcza" pisze, że prezes firmy - dotychczas szerzej znany jako handlarz bronią - to były agent, nadal chroniony przez służby. - Byliśmy gotowi kupić ten sprzęt od każdego, kto taki sprzęt dostarczał - tłumaczy Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera.

Ostatnia prosta. Trzaskowski wygrywa w sądzie, Jarosław Kaczyński przemawia do młodych

Ostatnia prosta kampanii wyborczej prezydenta Andrzeja Dudę wiedzie aż do Stanów Zjednoczonych, kontrkandydatów wiedzie po Polsce. Spotykają wyborców, przemawiają, argumentują, przekonują, odhaczając kolejne punkty na politycznej mapie Polski. Na trasie Rafała Trzaskowskiego znalazło się Podkarpacie, czyli bastion PiS. Szymon Hołownia na Śląsku puka od drzwi do drzwi, Władysław Kosiniak-Kamysz mówi o jedności i różnorodności. O polityce pogardy mówi Robert Biedroń, a o podatkach - Krzysztof Bosak. Na cztery dni przed wyborami z politycznego ukrycia wyszedł Jarosław Kaczyński. Prezes PiS przemawiał na konwencji Forum Młodych PiS w Lublinie.

Andrzej Duda spotka się z Donaldem Trumpem. "To dobra wiadomość dla Polski"

I w Polsce, i w Stanach Zjednoczonych, trwa prezydencka kampania wyborcza. Na cztery dni przed wyborami Andrzej Duda spotyka się z Donaldem Trumpem. - To dobra wiadomość dla Polski - stwierdził Andrzej Duda. Przed wylotem do USA prezydent Polski mówił nie tylko o celach wizyty, ale dodał, że to za czasów rządów Platformy "Rosja napadała na Ukrainę".

"Wysiłek całego społeczeństwa może pójść na marne"

Nie obsługujcie klientów bez maseczek - apeluje Ministerstwo Zdrowia do właścicieli sklepów. Beztroska może nas słono kosztować, bo epidemia nie minęła. Potwierdzają to między innymi dane z dotyczące wskaźnika reprodukcji wirusa w poszczególnych województwach.

Wybory w rygorze sanitarnym. Co trzeba wiedzieć przed niedzielnym głosowaniem?

Niedzielne głosowanie w lokalach wyborczych odbędzie się w specjalnym rygorze sanitarnym. Wyborca, zanim wejdzie do lokalu, musi obowiązkowo zdezynfekować ręce. Musi też mieć na sobie maseczkę, która zakrywa nos i usta. Członkowie komisji też będą mieli środki ochrony osobistej. Co trzeba wiedzieć przed pójściem do lokalu wyborczego?

Prognoza pogody na środę 24 czerwca

W środę na północy Polski pogodnie. Na pozostałym obszarze kraju pochmurno z opadami deszczu (do 20 mm). W południowo-wschodniej części kraju możliwe burze (10-20 mm opadu, porywy do 80 km/h). Temperatura maksymalna od 20 stopni Celsjusza na Śląsku do 26 stopni Celsjusza na Podlasiu. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Ciśnienie waha się. Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1007 hPa.

Głosowanie korespondencyjne w gminie Baranów? Mieszkańcy chcą to obejść

Baranów to jedna z dwóch gmin w Polsce, w której wyborcy zagłosują korespondencyjnie i jedyna, w której mieszkańcy znaleźli sposób, by ten nakaz obejść. Część już pobrała zaświadczenia i zagłosuje poza Baranowem, część czeka, bo zabrakło hologramów. Tylko do środy można składać wnioski o wydanie pakietów wyborczych, bez których zagłosować korespondencyjnie się nie da.

Samorządy oskarżają rząd o manipulację

Polskie samorządy zarzucają rządowi "daleko idącą manipulację". Chodzi o filmik, który kancelaria premiera opublikowała w internecie. Władze centralne twierdzą w nim, że rząd PiS zapewnił samorządom wsparcie, jakiego nie otrzymały nigdy wcześniej. Samorządy odpowiadają, że liczby w filmiku są prawdziwe, ale są też zupełnie oderwane od kontekstu i tworzą nieprawdziwy obraz sytuacji.

Pijane opiekowały się dziećmi. Jedna z kobiet usłyszała zarzuty

Widzisz pijanych rodziców? Zgłoś to - apeluje gdańska policja. Ten apel jest skutkiem tego, co stało się w jednej z restauracji. Tam dwie pijane kobiety miały pod swoją opieką czwórkę dzieci. Były one przegrzane i głodne. Najmłodsze miało dwukrotnie wypaść z wózka. Obie kobiety miały około dwóch promili alkoholu w organizmie. Jedna z nich już usłyszała zarzuty.

"Świątynie nie są miejscami do uprawiania polityki"

Wicepremier przemawiająca z ambony na Jasnej Górze - ten widok zdumiał w minioną niedzielę opinię publiczną. Po tym wystąpieniu rzecznik Konferencji Episkopatu Polski przypomniał, że ambona nie może służyć do innych celów niż religijne. Podkreślił również, że Kościół nie może angażować się w kampanię. Rzecznik Jasnej Góry dodaje, że trwają prace nad stworzeniem dokumentu regulującego publiczne wystąpienia osób świeckich podczas wydarzeń religijnych.

Dlaczego Ministerstwo Zdrowia nie przystąpiło do unijnego przetargu?

Ministerstwo Zdrowia mogło w połowie kwietnia zamówić respiratory bezpośrednio od producentów za sprawą unijnego przetargu. Podjęło jednak decyzję, by skorzystać z pośrednictwa firmy, która nie miała ani tego sprzętu, ani doświadczenia w branży medycznej. Efekt - jak ustalił portal tvn24.pl - jest taki, że do tej pory większość respiratorów nie dotarła. Jak decyzję tłumaczy ministerstwo i co z wypłaconymi już firmie pieniędzmi?

Kampania na ostatniej prostej. Politycy PiS wspierają Andrzeja Dudę

Kandydaci na prezydenta starają się wykorzystać każdą minutę, żeby zdobyć jak największe poparcie przed niedzielnym głosowaniem. Utrudnia im to jednak pogoda. Z tego powodu Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski musieli zmienić swoje plany. Gdy już dotarli na swoje wiece, to przekonywali, że to właśnie oni zasługują na głosy Polaków.